تهدید به بیمار شدن با استرس- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
تهدید به بیمار شدن با استرس- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یکی از مهمترین عوارض استرس ابتلا شدن به انواع بیماری هاست و کسانی که استرس بیشتری دارند به میتلا شدن به بیماری های خطرناک نزدیکترند!که از آن جمله می توان به سرطان سینه و سکته قلبی اشاره کرد!
جامعی روانشناس با اظهار نگرانی از آثار مخرب استرس که از ویژگی‌های جدانشدنی شیوه زندگی معاصر می‌باشد،‌ گفت: عامل استرس در مستعد ساختن جسم و روح افراد برای ابتلاء به بسیاری از بیماری‌ها نقش اول را ایفا می‌کند.
وی در ادامه افزود: متاسفانه شیوه زندگی افراد در اکثر جوامع امروزی به گونه‌ای است که استرس عضو ثابت اغلب اوقات و عادت روزمره اکثر افراد شده است.
دکتر جامعی در تشریح نقش موثر استرس در بروز و تشدید طیف وسیعی از بیماری‌ها گفت: از نظر علمی ثابت شده است که استرس بر ترشح غدد هورمون‌های بدن تاثیر گذاشته و باعث تغییرات عصبی و روحی در افراد می‌شود و در نهایت منجر به بروز و تشدید بسیاری از بیماری‌ها در افراد می‌شود.
این پزشک در ادامه افزود: بیماری‌هایی نظیر برخی از آلرژی‌ها، سرطان‌ها، سکته‌های قلبی و مغزی، MS ، بروز وسواس و افسردگی، اختلالات روحی و روانی و شب ادراری در کودکان، تنها بخش کوچکی از بیماری‌هایی است که استرس تشدید کننده آنها است.

منبع :http://www.hidoctor.ir/106409_%D8%AA%D9%87%D8%AF%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب