بهترین تغذیه دانش آموزان در مدرسه چیست ؟- هایپرکلابز

بهترین تغذیه دانش آموزان در مدرسه چیست ؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تغذیه بچه ها یکی از مهم ترین عوامل سلامتی و موفقیت کل عمر آنهاست . اگر آنها این سنین را با تغذیه خوب و پر ویتامین بگذرانند هم در دریافت مطالب علمی موفق تر خواهند بود هم بدنی سالم در سنین مختلف خواهند داشت .
یکی از مواردی که باید اهمیت دهید این اسن که ظاهر تغذی ها هم باید برای بچه ها جذاب باشد تا به سمت کیک و آب میوه ها بسته بندی نروند .
از جمله ویتامین ها و مواد مغذی که باید در میان وعده ها به بچه ها برسد در زیر آورده ایم + پیشنهاداتی که تامین کننده همین مواد هستند .
ویتامین D = نان و تخم مرغ آب پز شده + آب پرتقال طبیعی که می توانید داخل یک بطری یا قمقمه ای که درش سفت است بریزید. طبیعی بودن آن خیلی مهم است .
روی و آهن = اسنک گوشت . می توانید از دستگاه ساندویج ساز استفاده کنید یا از نان لواش . گوشت تفت داده شده با قارچ و فلفل دلمه را به صورت ساندیج برای بچه ها بگذارید.
فیبر = شاید بچه ها به دلیل بازیگوشی وقت نکنند میوه های مختلف را بخورند در عوض اگر نصف سه میوه را تکه تکه کنید و درون یک ظرف پلاستیکی کوچک بگذارید حتما آنرا می خورد .
کلسیم = نان سنگک و پنیر و پودر مغز ها . مغزهایی مثل گردو و بادام و فندق ممکن است جویدنش برای بچه ها مشکل باشد دلی دقتی آنها را مخلوط و میکس کنید و دو تا سه قاشق روی لقمه پنیر بریزید حتما راحت تر خورده می شود .
کوکو و کتلت و سالاد الویه نیز سرشار از ویتامین هستند و در عوض خوشمزه هم هستند و یچه ها دوست دارند .
اگر کودکتان هوس کیک و کلوچه کرده است سعی کنید خودتان برای او کیک درست کنید چون سالم تر و مغذی تر است . می توانید یکروز در هفته کیک بپزید و چند روز برای تغذیه بچه ها استفاده کنید .

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب