آزمایش های سلامتی را فراموش نکنید - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
آزمایش های سلامتی را فراموش نکنید - هایپرکلابز هایپرکلابز :

انجام فعالیت‌های بدنی روزانه می‌تواند به اندازه آزمایش خون و اسكن مغز از سلامتی شما خبر دهد. اگر از نتایج به دست آمده نگران شدید از پزشكان بخواهید تا آزمایش‌ها و یا برنامه‌های درمانی بیشتری را برای شما در نظر بگیرد.

۱- آیا می‌توانید روی یك پای خود بایستید؟
با چشمان باز روی یك پای خود بایستید و زمان بگیرید، بیش از ۶۰ ثانیه به این حالت بایستید، اگر تنها پس از ۲۰ ثانیه تلوتلو خوردید یعنی اینكه ممكن است در آینده دچار مشكلات مغزی شوید.
دانشمندان ژاپنی می‌گویند در مغز ۳۰ درصد افراد مسنی كه نتوانسته بودند در مدت زمان تعیین شده این حركت را انجام دهند خونریزی‌های كوچكی مشاهده شده بود. این قطرات كوچك خون در مغز كه از رگ‌ها نفوذ می‌كنند تنها از طریق MRI قابل تشخیص است و علائم زودهنگام خطر سكته مغزی و یا زوال عقل می‌باشد. در حالی كه این خونریزی‌ها نشان می‌دهد كه مغز در آینده دچار مشكلاتی می‌شود، تاثیر سریعی نیز بر توازن و همچنین حافظه شخص و تصمیم‌گیری‌های وی می‌گذارد.

۲- آیا می‌توانید از روی صندلی برخیزید و دوباره بنشینید؟
به ساعت خود نگاه كنید این كار را تا ۱۰ بار انجام دهید و زمان را در نظر بگیرید. در آزمایشی كه دانشمندان بریتانیایی انجام دادند متوجه شدند بزرگسلانی كه در مدت ۲۱ ثانیه و یا كمتر این حركت را انجام داده بودند نسبت به كسانی كه مدت زمان بیشتری صرف این كار كردند بدن سالم‌تری داشتند. برای انجام این ورزش باید ماهیچه‌های پایین تنه، توازن، هماهنگی و آمادگی قلبی و عروقی خوبی داشته باشید.
محققان می‌گویند كه مشكل در انجام این حركت در افراد میانسال می‌تواند نشان از وجود بیماری‌های نهفته باشد حتی پیش از اینكه علائمی از این بیماری‌ها مشاهده شود.

۳- آیا می‌توانید انگشتان پای خود را لمس كنید؟
روی زمین بنشینید و در حالی كه سر و كمر خود را به دیوار و به سمت بالا فشار می‌دهید انگشتان پاهایتان را لمس كنید. اگر نتوانید این كار را انجام دهید یعنی اینكه احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی در شما وجود دارد با انجام این آزمایش دانشمندان دانشگاه تگزاس شمالی دریافتند كسانی كه بدن انعطاف‌پذیری دارند شریان‌های آنها نیز منعطف است.
عكس این قضیه هم صدق می‌كند. كسانی كه بدنشان منعطف نیست و نمی‌توانند انگشتان پاهای خود را در حالتی كه گفته شد لمس كنند شریان‌های سفت و غیرقابل انعطافی دارند. قلب كسانی كه شریان آنها در اثر عدم فعالیت و یا داشتن عادت‌های ناسالمی چون استعمال دخانیات سفت شده باید برای پمپاژ كردن خون سخت‌تر كار كند و در نتیجه آن افراد در معرض حملات قلبی و یا سكته مغزی قرار می‌گیرند.

منبع :http://hyperclubz.com
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
حميدرضا كريمي حميدرضا كريمي like
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب