میزبانی انگل ها را میکنید اگر...!- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
میزبانی انگل ها را میکنید اگر...!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

بي‌آنكه بدانيد، در روده، معده و ديگر گوشه‌هاي بدن شما زندگي مي‌كنند و هر روز كه مي‌گذرد، به تعدادشان افزوده مي‌شود. انگل‌ها ‌مهمان‌هاي ناخوانده‌اي هستند كه هيچ كس براي‌شان دعوت‌نامه نفرستاده و از حضورشان در بدنش خوشحال نمي‌شود. با اين وجود آنها راه‌شان را پيدا کرده و بدن شما را با عوارض و اختلالات عجيبي روبه‌رو مي‌كنند كه براي درمان‌شان بايد ماه‌ها و حتي سال‌ها وقت و پول صرف كنيد.

بسياري از ما نمي‌دانيم كه انگل‌ها به همه گوشه‌هاي جسم و البته روان‌مان آسيب مي‌زنند و به‌خاطر همين بي‌خبري هم اغلب راه درمان مشكلاتي كه از وجود آنها ناشي شده را اشتباه مي‌رويم. در اين مقاله شما را با آسيب‌هاي عجيبي كه اين ‌مهمان‌هاي ناخوانده به بدن‌تان مي‌رسانند آشنا مي‌كنيم و چند درمان طبيعي براي انگل‌زدايي بدن را هم به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

جان نداريد؟

اگر مدام خسته و بي‌حوصله‌ايد نبايد احتمال جان گرفتن انگل‌ها در بدن‌تان را ناديده بگيريد. بي‌حالي يا احساس بي‌تفاوتي مداوم مي‌تواند يكي از نشانه‌هاي ابتلاي شما به اين مشكل باشد، درحالي‌كه اغلب افراد تصور مي‌كنند اين احساسات به‌خاطر كار زياد يا ابتلا به كم‌خوني يا ناهنجاري‌هاي فعاليت غده تيروئيد سراغ‌شان مي‌آيد.

شكم‌تان ناكوك است؟
انگل‌ها به ديواره روده حمله مي‌كنند و به همين دليل باعث ابتلا به انواع مشكلات شكمي مي‌شوند. اگر دل‌پيچه دست از سرتان برنمي‌دارد، بعيد نيست كه شما هم دچار انگل شده باشيد. شايد در ميان عوارضي كه به‌خاطر وجود انگل‌ها در بدن ايجاد مي‌شود، اغلب افراد تنها با اين مشكل آشنا باشند و هنگام دچار شدن به آن، در اولين قدم وجود انگل‌ها را بررسي کنند.

زيبايي‌تان در خطر است؟
اگزما، جوش و تاول، كهير، ضايعات و زخم‌ها ازجمله نشانه‌هاي وجود انگل‌ها هستند و حتی خشكي مداوم پوست هم مي‌تواند به‌خاطر حضور اين موجودات ايجاد شود. جالب اينجاست كه انگل‌ها تنها معده و روده را هدف نمي‌گيرند، بلكه به‌طور مستقيم زيبايي مبتلايان‌شان را هم تهديد مي‌كنند.

بداخلاقيد؟
بدخلقي، مود پايين، مشكلات اضطرابي و حتي نوسان‌هاي خلقي هم مي‌توانند به‌خاطر انگل‌ها ايجاد شده باشند. اگر زياد عصباني مي‌شويد، فراموش‌كارتر از قبل شده‌ايد، هميشه مضطربيد و احساس بي‌قراري مي‌كنيد، بايد احتمال وجود آنها را بررسي كنيد.

روده‌تان تحريك‌پذير است؟
سندرم روده تحريك‌پذير كه بسياري از متخصصان آن را به‌عنوان نشانه‌اي از مشكلات عصبي می‌دانند، مي‌تواند به دليل حضور انگل‌ها ايجاد شده يا شدت بگيرد.

بدخوابيد؟
اختلالات خواب دلايل بيشماري مي‌تواند داشته باشد؛ از مشكلات غددي گرفته تا مشكلات روانپزشكي همه مي‌توانند خواب شما را آشفته يا نامنظم كنند. اما اين مشكل هم می‌تواند يكي ديگر از نشانه‌هاي وجود انگل‌ها در بدن شما باشد. اگر بي‌خوابيد، دندان‌قروچه مي‌كنيد يا در طول شب‌ بارها از خواب بيدار مي‌شويد، بعيد نيست كه به اين مشكل دچار شده باشيد.

آب مي‌رويد؟
وزن‌تان هر روز كمتر مي‌شود و هيچ غذايي نمي‌تواند اشتهاي شما را تحريك كند؟ افزايش وزن ناگهاني يا كاهش يكباره وزن مي‌تواند از نشانه‌هاي وجود چنين مشكلي باشد. بي‌‌اشتهايي مداوم يا ميل غيرقابل كنترل به غذا خوردن ازجمله نشانه‌هايي است كه از اين بيماري خبر مي‌دهد. درحالي‌كه اغلب افراد بي‌اشتهايي را به عنوان نشانه وجود انگل‌ها مي‌شناسند، اما در برخي موارد اشتهاي كاذب هم مي‌تواند از وجود آنها خبر دهد.

درد مي‌كشيد؟
درد‌هاي عضلاني شما هميشه به‌خاطر حركت‌هاي اشتباهي كه انجام مي‌دهيد اتفاق نمي‌افتد. اگر از دردهاي عضلاني، درد مفاصل، گرفتگي عضلاني، بي‌حسي دست يا پا، درد ناف، درد قلب و حتي درد آرتروز شكايت داريد، نبايد احتمال مبتلا بودن‌تان به انگل را ناديده بگيريد. مي‌دانيم تعجب كرده‌ايد اما بايد بگوييم كه انگل‌ها مي‌توانند تك‌تك اعضاي بدن‌تان را از كار بيندازند.

كم‌خونيد؟
مشكلات باروري، دردها و عوارض پيش از‌قاعدگي، عفونت‌هاي دستگاه ادراري، كيست‌ها و فيبروم، مشكلات قاعدگي، مشكلات پروستات و. . . هم مي‌توانند به علت وجود انگل‌ها ايجاد شوند. آنها به راحتي به مجاري ادرار، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلي حمله مي‌كنند و كاركرد اين دستگاه‌ها را دچار اختلال جدي و نيازمند درمان مي‌كنند. حتي بسياري از افرادي كه آزمايش خون‌شان كم‌خوني را نشان مي‌دهد هم مي‌توانند به چنين مشكلي دچار باشند.

با سلاح طبيعت به انگل‌ها حمله كنيد
هويج بخوريد

خوردن هويج يك درمان شناخته شده براي انگل‌هاي روده به حساب مي‌آيد. براي هويج‌درماني كافي است دو عدد از اين گياه را رنده كنيد و صبح كه معده‌تان خالي است آن را نوش جان كنيد.

موهيتو بسازيد

موهيتو، نوشيدني پرطرفداري است كه از ليمو، نعناع و آب درست شده و مي‌تواند داروي خوبي براي درمان انگل‌ها باشد. براي ساختن اين داروي طبيعي مي‌توانيد به يك فنجان چند برگ نعناع اضافه كنيد و روي آن كمي ليمو بچكانيد. البته تفاوت اين موهيتوي دارويي با نوشيدني‌هاي محبوب در این است كه به جاي شكر بايد در آن كمي نمك بريزيد تا با كمكش انگل‌هاي معده‌تان را از بين ببريد.

نارگيل خام بخوريد

پودر نارگيل در ميان شيريني‌دوست‌ها محبوب است اما اگر مي‌خواهيد از خواص اين ميوه براي انگل‌زدايي كمك بگيريد، بايد آن را خاك و خالي نوش جان كنيد. كافي است نارگيل تازه را رنده و ميل كنيد تا انگل‌هاي موجود در معده‌تان را بكشد. اما اگر مي‌خواهيد از اين روش درماني نتيجه ايده‌آل بگيريد، بايد حداقل يك هفته درمان را ادامه دهيد.

دانه‌هاي ليمو را دور نريزيد

دانه ليمو دور ريختني نيست. شما مي‌توانيد آنها را خرد كنيد و با كمك‌شان انگل‌هايي كه در بدن‌تان خانه كرده‌اند را بكشيد. دانه‌هاي به‌ظاهر بي‌مصرف ليمو كه هميشه مراقبيد در غذاي‌تان نريزند، مي‌توانند انگل‌هاي معده را از بين ببرند. اگر آنها را خرد كنيد و همراه يك ليوان آب بنوشيد، نيمي از مسير درمان انگل‌هاي معده‌تان را جلو رفته‌ايد.

رب گوجه را فراموش كنيد

براي اينكه انگل‌هاي معده‌تان را از بين ببريد و از ايجاد قارچ و عفونت در بدن‌تان جلوگيري كنيد، بهتر است به جاي استفاده از رب گوجه آماده، گوجه تازه را جايگزين كنيد. گذشته از اين، مي‌توانيد هر روز يك عدد گوجه را نصف كرده و با كمي نمك و فلفل‌سياه به عنوان يك ميوه خوش‌مزه و مقوي ميل كنيد.
گوجه‌فرنگي خام كه در سالادتان مي‌ريزيد هم داروي خوبي براي محو كردن اين انگل‌ها به شمار مي‌رود. پس این بار که برای به میوه فروشی رفتید حتما جایی برای گوجه فرنگی در سبد کالای خود قرار دهید.

سيرخوار شويد

بوي بد سير تنها كساني كه در كنار شما مي‌نشينند را آزار نمي‌دهد بوي اين گياه انگل‌هاي معده را هم كلافه مي‌كند و باعث حذف آنها مي‌شود. گذشته از اين، سير خاصيت ضدباكتري و ضدقارچ دارد و مي‌تواند يك داروي فوق‌العاده براي كشتن ميكروب‌ها در بدن باشد. جويدن چند حبه سير هر روز براي پيشگيري و حذف انگل‌ها راهي بسيار موثر است كه با كمكش مي‌توانيد نتيجه دلخواه‌تان را بگيريد.

سركه را چاشني كنيد

سركه نه‌تنها چاشني خوش‌عطر و بويي است، بلكه مي‌تواند يك داروي طبيعي براي حذف انگل‌ها هم باشد، البته اجازه ندهيد سركه تنها به ظرف ترشي شما وارد شود، بلكه آن را چاشني هر غذايي كنيد. گذشته از اين اگر يك قاشق غذاخوري سركه را با يك ليوان آب مخلوط كنيد، مي‌توانيد به خاصيتي كه براي کشتن انگل‌هاي بدن‌تان دارد هم اميدوار شويد. نوشيدن هر روز اين معجون می‌تواند براي از بين بردن انگل‌هاي معده و درمان عفونت‌هاي شديد معجزه كند.

زردچوبه‌دوست شويد

در كمتر خانه ايراني است كه زردچوبه جايي نداشته باشد. اين ادويه كه خواص دارويي فراواني دارد، يك ضدانگل طبيعي هم هست. اگر اين چاشني را به‌طور مستقيم به غذاهاي‌تان اضافه كنيد، مي‌توانيد نگراني كمتري براي وجود انگل‌ها داشته باشيد اما اگر جرات مصرف كردن آن به تنهايي را هم داشته باشيد. مي‌توانيد تاثير بيشتري از خاصيت‌هاي درماني اين ادويه بگيريد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب