شفای بیماران دیابتی با درمان جدید- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
شفای بیماران دیابتی با درمان جدید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یک درمان پیشگامانه برای دیابت نوع 1 برنده ی جایزه معتبر نوآوری Kayeشد.
جایزه ی Kayeبه افتخار Isaac Kayeبریتانیایی، یک صنعتگر برجسته دارویی سالانه به تحولات نوآورانه ایی که می تواند به پیشرفت جامعه ی علمی و جامعه کمک کند، اعطا می شود.
پرفسور Ofer Mandelboimاستاد ایمونولوژی بدلیل کشف یک گیرنده پروتئینی به نام NKp46جایزه ی امسال Kayeرا دریافت کرد. NKحروف اختصاری برای سلول های کشنده طبیعی می باشد.
پرفسور Mandelboimنشان داد مهار پروتئین NKp46که در سلول های NKوجود دارد، مانع از بروز دیابت نوع 1 در موشها می شود.
شرکت بیودارویی BioLineRx، بر اساس تحقیقات پرفسورMandelhoim بر روی گیرنده ی NKp46ماده ای بنام BL-9020را تولید کرده است، این ماده یک درمان آنتی بادی است که NKp46را هدف قرار می دهد، پروتئین NKp46در سلولهای کشنده ی طبیعی مسئول شناسایی سلولهای بتا در پانکراس و نابود کردن آنها هستند.
BL-9020برای درمان دیابت نوع 1 در بیماران در مراحل اولیه طراحی شده است، دانشمندان با مطالعات پیش بالینی بر روی موشها نشان دادند BL-9020می تواند مرگ سلول بتا را مهار و درمان با انسولین در بیماران را به تاخیر اندازد.

نتایج بدست آمده از داروی BL-9020نشان دهنده ی اهمیت گیرنده NKp46در ابداع یک درمان آنتی بادی موثر برای دیابت نوع 1 است.
دکتر Kinneret Savitsky، مدیر عامل شرکت BioLineRx، می گوید: بر اساس نتایج پیش بالینی، ما امیدواریم BL-9020سبب کاهش سرعت یا توقف پیشرفت بیماری در مراحل ابتدایی بیماری شود، این دارو می تواند گام مهمی در جهت درمان دیابت باشد.

منبع :http://www.hidoctor.ir/81309_%D8%B4%D9%81%D8%A7%DB...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب