تأثیر تکنولوژی بر باروری- هایپرکلابز

@ f 8 سال پیش
تأثیر تکنولوژی بر باروری- هایپرکلابز هایپرکلابز :


تحقیقات نشان می دهد، تغییر فرکانس های موجود در امواج روی تعداد نطفه تأثیر دارد. در نتیجه در افرادی که بیشتر در معرض آلودگی های صوتی و غیر صوتی قرار می گیرند، امکان ناباروری بیشتر خواهد بود.

به گزارش فرهنگ نیوز ، توسعه سریع علم و تکنولوژی و پیشرفت در صنعت برق، موجودات زنده و انسان را تحت تابش طیف وسیعی از میدان های الکترومغناطیسی حاصل از وسایل برقی، از جمله خطوط انتقال برق با ولتاژ زیاد، فر برقی، تلویزیون، یخچال و... قرار داده است.
آنتن هایBTS تلفن همراه نیز به دلیل آنکه تشعشعات الکترومغناطیسی از خود ساطع میکنند برای انسان خطرناک هستند و قرار گرفتن در معرض این امواج این آنتن ها برای مدت طولانی و در فواصل کوتاه، خطرناک است و عوارض ثابت شده ای از جمله سردرد، سرگیجه، افزایش فشار خون، مشکلات و تحریکات عصبی برای فرد به وجود می آورند.
از طرفی این امواج می توانند بر تولید نطفه تأثیر گذار باشند. تحقیقات نشان می دهد، تغییر فرکانس های موجود در امواج روی تعداد نطفه تأثیر دارد. در نتیجه در افرادی که بیشتر در معرض آلودگی های صوتی و غیر صوتی قرار می گیرند، امکان ناباروری بیشتر خواهد بود.
همچنین کاربرد روزافزون تلفن های همراه در زندگی روزمره انسان و انتشار برخی گزارش های علمی در مورد اثرات نامطلوب امواج ساطع شده از آنها در برخی فرآیندهای رشد و نمو، نظیر عملکرد سیستم عصبی مرکزی باعث نگرانی های بسیاری در مورد اثرات احتمالی این امواج بر سلامت انسان شده است.
اثرات امواج الکترومغناطیس با فرکانس پایین بر غدد تناسلی و باروری توسط پژوهشگران بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته است که نتایج این تحقیقات بیان گر افزایش هیپلوئیدی ناشی از القای شیمیایی در تخمک های پستانداران، کاهش باروری، اختلال در تولید اسپرم و کاهش تعداد جنین های زنده در موش و افزایش موقعیت تولید مثلی در پرندگان می باشد. رایانه های کیفی نیز به عنوان یکی از منابع میدانهای الکترومغناطیسی شناخته شده اند.
بسیاری از افراد، این رایانه ها را در هنگام استفاده روی پاهای خود قرار می دهند. به تازگی گزارش هایی در مورد خطرات گرمایی گذاشتن رایانه های کیفی روی پاها به صورت اریتما و سوختگی سطحی ناحیه ی ران و یا سوختگی های دستگاه تولید مثلی در مردان منتشر شده است.مطالعه ای که در سال 2005 میلادی روی تغییرات درجه حرارت کیسه بیضه در هنگام استفاده از رایانه های کیفی روی پاها صورت گرفته است، نشان می دهد که این نوع استفاده از رایانه ی کیفی به ویژه در نوجوانان و جوانان ممکن است به بروز اختلالات ویژه در اسپرماتوژنز منتهی شود.
به علاوه میدان های مغناطیسی ناشی از رایانه های کیفی می توانند از طریق تأثیر بر میزان تحرک اسپرم ها، قابلیت های تولید مثلی را دچار اختلال نمایند.
بنابراین استفاده از تکنولوژی زمانی برای انسان مفید است که سلامت روانی و جسمی را به خطر نیندازد

منبع :http://www.farhangnews.ir/content/122517
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
حسین * حسین * *°• .LIKE. •°*
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب