پوشش شما، نماينده شخصيت شما!- هایپرکلابز

رضا حبيبي 9 سال پیش
پوشش شما، نماينده شخصيت شما!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

قبول داريد که نبايد با ظاهر آدم ها قضاوت کنيد ولي در واقعيت همه ما اين کار را انجام مي دهيم؛ پس هنگام انتخاب هر لباسي بايد به اين نکته هم فکر کنيد که دوست داريد مردم چگونه درباره شما قضاوت کنند؟شما را چه جور آدمي ببينند؟ لباس هاي شما درباره شما حرف مي زنند واين اتفاق ، کار انتخاب لباس را سخت و سخت تر مي کند. اگر رازهاي روان شناسي پشت هر مدل لباسي را بدانيد، اين کار هم ساده مي شود.
يک آدم جدي چگونه لباس مي پوشد؟
لباس هاي رسمي اداري اگر درست انتخاب شوند، مي توانند بهترين تاثير را روي مخاطب شما بگذارند ولي حواس تان باشد که اين لباس ها به جز موقعيت هاي کاري براي فضاهاي رسمي مناسب هستند ولي نبايد در تمام مراسم مثل يک مهماني عصر دوستانه ، لباس رسمي مثل کت و دامن وکت وشلوار بپوشيد . با پوشيدن لباس رسمي در يک فضاي دوستانه و صميمي ، تصور يک آدم خشک و نفوذ ناپذير را در دوستان تان ايجاد مي کنيد. به اين نکته به ويژه وقتي که نخستين بار است در جمعي جاضر مي شويد ، دقت کنيد.
لباس شما چه مي گويد؟
از اين جمله شوکه نشويد ولي هيچ موقعيتي وجود ندارد که شما فکر کنيد، نوع پوشش تان اهميتي ندارد؛ حتي در موقعيتي که تنها هستيد ،خودتان مي دانيد چه لباسي پوشيده ايد و مدل ، رنگ و طرح لباس در حال وهواي شما موثر است .
به سليقه ديگران احترام بگذاريد
خيلي از ما کار انتخاب لباس را به طراحان لباس شناخته شده واگذار مي کنيم يعني وارد يک فروشگاه معتبر و خوشنام مي شويم و به سليقه طراحان آن کمپاني اعتماد مي کنيم . موفقيت خريد لباس هاي مارکدار در اين است که ديگران متوجه با نام و نشان بودن لباس هاي شما بشوند، در اين صورت به اين نتيجه مي رسند که شما آدمي موفق در کسب و کار خود هستيد اما اين ايده هم از ذهنشان مي گذرذ که شما بسيار اهل ماديات هستيد و فقط به مسائل مادي اهميت مي دهيد. براي شکستن اين تصوير هر چقدر هم علاقه مند به لباس هاي مارکدار هستيد، تعادل را راعايت کنيد. شيک و مرتب پوشيدن را رعايت کنيد ولي لازم نيست از سرتا پا مارک دار بپوشيد.
فرصت ها را از دست ندهيد
اگر در گروه آدم هايي هستيد که به هماهنگ بودن لباس هايتان اهميت نمي دهيد يعني لباس هاي مختلف مثل بلوز ، شلوار ، کت و دامن را بدون هيج تناسبي با هم ترکيب مي کنيد و مي پوشيد ، با اين ظاهر ديگران شما را آدم هايي قابل اعتماد نمي دانند. از نظر آن ها شما همان طور که به لباس پوشيدن تان اهميت نمي دهيد به کار ، دوستان و ساير وجوه زندگي تان هم توجه نخوايد کرد. شما با چنين شيوه لباس پوشيدني مي توانيد يک فرصت شغلي خوب را در نخستين قرار از دست بدهيد.
براق بپوشيم؟
به دست گرفتن يک کيف ، پوشيدن يک بلوز، يک کمربند براق و... مي تواند ظاهر خوبي براي شما بسازد ، تک بودن لباس براق اين ويژگي را دارد و اگر از روسري تا دامن يا از بلوز تا کفش پوشش تان براق باشد، تصوير ديگري در ذهن اطرافيان ايجاد مي کنيد.کساني که لباس هاي براق مي پوشند ، به مطرح شدن در جمع علاقه دارند ودوست دارند در يک جمع از ديگران متمايز باشند و توجهات را به سمت خودشان جذب کنند.
براي انتخاب لباس ورزشي
برخي آدم ها را همه جا، در سفر، محل کار و حتي مهماني با کفش کتاني ، گرمکن و در مجموعلباس هاي کاملا اسپرت مي بينيد.اين لباس ها تصوير يک آدم ورزشکار که به تناسب اندام و سلامتي اش توجه مي کند را در ذهن ديگران مي سازد اما فراموس نکنيد اين مدل لباس پوشيدن به شلخته و بدون نظم بودن خيلي نزديک است . در انتخاب لباس ورزشي هم دقت کنيد تا اين ذهنيت ايجاد نشود.

منبع :http://khorasannews.com/OnlineNews.aspx?newsid=832...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب