نکات زیبایی از زبان آرایشگران ماهر- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
نکات زیبایی از زبان آرایشگران ماهر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

برای ما ایرانی ها زیبایی و آراستگی اهمیت خاصی دارد. اما این آراستگی هم رازهایی دارد. بعضی ها هدف شان زیبا شدن است اما به دلیل آگاهی نداشتن ، نه تنها به خواسته خود نمی رسند بلکه یه جورهایی زیبایی طبیعی خود را هم از دست می دهند. به هر حال راهنمایی خواستن از آرایشگران با تجربه می تواند کمک بسیاری کند. یک آرایشگر تخصص اش در این زمینه است و تجربیاتی دارد که خیلی از افراد عادی اصلا با آن ها آشنا نیستند و حتی به ذهن شان خطور هم نمی کند.

آیا مژه مصنوعی به چشم آسیب می زند ؟

مژه های مصنوعی و چسبی که آن ها را به پلک های شما می چسباند ، همه جزء مواد آرایشی محسوب می شوند و باید تمام نکات ایمنی و بهداشتی را در مورد آن ها رعایت کنید ، به خصوص چسب ها. توجه کنید که پلک و چشم ها خیلی حساس و ظریف هستند و یک واکنش آلرژیکی یا التهابی یا هر نوع آسیب دیگری به آن منطقه می تواند حسابی مشکل آفرین شود ، به همین دلیل قبل از مصرف لوازم از آرایشگرتان بخواهید که برچسب بسته بندی را به شما نشان دهد تا از استاندارد بودن و بهداشتی بودن آن مطمئن شوید.

اپیلاسیون بدون درد یعنی چه ؟

ممکن است تا به حال روی تابلوی بسیاری از آرایشگاه ها عبارت اپیلاسیون بدون درد را دیده باشید و برای تان این سوال مطرح شده باشد که یعنی چه؟ در واقع در این آرایشگاه ها قبل از اپیلاسیون کرمی بی حس کننده می زنند و بعد حدود یک ساعت اپیلاسیون را انجام می دهند ؛ در این شرایط چون پوست بی حس شده است درد چندانی احساس نمی شود. شما می توانید خودتان این فرآیند را قبل از مراجعه به آرایشگاه انجام دهید تا هزینه اضافه ای هم متحمل نشوید ، کافی است از داروخانه یک پماد « زایلاپی » تهیه کنید و نیم ساعت قبل از آرایشگاه به بدنتان بمالید ، برای تاثیر بهتر می توانید روی کرم را با نایلون بپوشانید تا کرم بهتر جذب پوست شود.

* اگر موهایی روشن یا قرمز دارید ، می توانید از ریمل قهوه ای هم استفاده کنید چون ریمل قهوه ای حالت طبیعی تر به چهره شما می دهد. حواس تان باشد که رنگ های فانتزی مثل آبی ، قرمز ، سبز و ... تنها مناسب خانم های خیلی جوان است.

چگونه رنگ ریمل انتخاب کنیم ؟

ریمل هایی که به راستی رنگی مشکی دارند ، برای همه مناسب هستند. مهم است که رنگ ریمل واقعا مشکی باشد. برای تشخیص این موضوع با برس مقداری از آن را روی دستمال کاغذی یا کاغذ سفید بکشید. اگر احساس کردید که بیشتر خاکستری است تا مشکی از خرید آن منصرف شوید اما اگر موهایی روشن یا قرمز دارید ، می توانید از ریمل قهوه ای هم استفاده کنید چون ریمل قهوه ای حالتی طبیعی تر به چهره شما می دهد. حواس تان باشد که رنگ های فانتزی مثل ابی ، قرمز ، سبز و ... تنها مناسب خانم های خیلی جوان است.

برای اکستنشن از موهای طبیعی استفاده کنید

اگر می خواهید موهای تان را اکستنشن کنید ، از آرایشکرتان بخواهید برای تان از موهای طبیعی استفاده کند نه موهای مصنوعی چون موهای طبیعی علاوه بر این که قابلیت رنگ ، فر یا صاف شدن دارند ، ماندگاری بیشتری نسبت به موهای مصنوعی دارند. برای قرار دادن اکستنشن روی موها 3 روش وجود دارد : دوخت ، رینگ و چسب ( کراتین ) اما شما از آرایشگرتان بخواهید از روش رینگ استفاده کند. روش دوخت به موها فشار زیادی وارد می کند و در دراز مدت باعث سردرد می شود و روش چسب هم به دلیل این که باید هر دو یا سه ماه ترمیم شود ریزش موها را زیاد می کند.

* پنکیک چون خشک است به پایداری آرایش شما کمک می کند ؛ مثلا اگر زیر سایه چشم پنکیک بزنید ، اصلا سایه ها از بین نمی روند و پخش نمی شوند. پودرهای فیکس هم در بازار وجود دارند که می توانند آرایش شما را پایدارتر کنند.

تناژ پوسست ، رنگ کلی موها را تعیین می کند

اگر بخواهید موهای تان را یک دست رنگ کنید باید به تناژ سرد و گرم پوست تان توجه کنید. در واقع پوست هر کسی تناژ خاص خود را دارد که اگر بتوانید این تناژ را درست تشخیص دهید ، در انتخاب رنگ مو راحت تر خواهید بود و همچنین می توانید رنگ آرایش و لباس های تان را بهتر انتخاب کنید. برای تشخیص رنگ تناژ پوست تکنیک های ویژه ای وجود دارد ؛ اول از همه این که یک بلوز سفید بپوشید و هیچ آرایشی نداشته باشید ، موهای تان را با یک حوله سفید بپوشانید ، حالا مقابل آینه بروید و خیلی دقیق به صورت تان نگاه کنید. اگر احساس می کنید رنگ پوست تان به سمت قرمز یا صورتی می رود ، تناژ وست شما سرد است و اگر کمان می کنید رنگ پوست تان به سمت زیتونی ، طلایی و رنگ هلویی می رود ، تناژ پوست شماگرم است. اگر هم هرقدر دقت می کنید هیچ رنگی در آن نمی بینید یا سایه هایی از هر دو رنگ را می بینید ، احتمالا تناژ پوست شما خنثی است.

منبع :http://lahzehnama.ir/fa/news/15320/%D9%86%DA%A9%D8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب