چه مدل یقه ای شما را زیباتر نشان می دهد؟- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
 چه مدل یقه ای شما را زیباتر نشان می دهد؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مدل یقه
انتخاب بلوز و پیراهن زیبا و شیک با مدل یقه های مختلف یکی از کارهای مورد علاقه خانمها در زمان خرید است که وقت زیادی را از آنان سلب می کند.اما باید توجه داشته باشند که مدل لباس و انتخاب آن با اندام شما متناسب باشد.

معیار اصلی در زمان خرید لباس ، علاوه بر زیبایی آن باید متناسب بودن آن با مدل اندام نیز باشد.این کار شیک پوشی شما را در مجالس مختلف تضمین خواهد کرد.
برای اینکه زیباتر به نظر برسید بایدباید اصول كار را بدانید و در كنار دانشی كه درباره وجوه مختلف زندگی خود دارید، اطلاعاتی هم درباره لباس‌ها، مدل‌ها و روش كنار هم چیدن آنها داشته باشید مثلا بد نیست با انواع یقه، آستین، كاربرد هر كدام و. . . آشنا شوید.

تجمل در لبا‌س‌تان

چون مدل این یقه به فرم قلب شبیه است، در زبان انگلیسی به آن یقه قلبی گفته می‌شود اما خیاطان ایرانی آن را به نام یقه دلبری می‌شناسند. این یقه در انواع پیراهن‌های رسمی و نیمه‌رسمی كاربرد زیادی دارد. اگر گردنبند خاصی دارید كه می‌خواهید در یك ‌مهمانی ویژه خانم ‌ها بدرخشد، بهتر است آن را با پیراهن یقه دلبری بپوشید.

تنوع در مدل ساده

وقتی بالاتنه كوچكی دارید، یقه گرد انتخاب خوبی برای شماست كه بالاتنه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند اما برای اینكه تنوعی در یقه گرد به وجود بیاید و بیشتر بتوانید از این مدل یقه استفاده كنید، یقه سوراخ كلیدی شكل گرفته یعنی همان یقه گرد ساده كه در جلوی آن یک سوراخ ایجاد شده است.

ساده‌ترین انتخاب، نه بهترین

یقه گرد ساده‌ترین انتخاب است و اصولا گزینه‌های ساده، انتخابی خوب و تضمین‌شده محسوب می‌شوند اما این بار این اصل درست نیست و درواقع یقه گرد را باید استثنای این قاعده اعلام كرد. یقه گرد برای كسانی مناسب است كه بالاتنه ظریف و كوچكی دارند. خانمی‌هایی كه در این ناحیه چاق هستند، بهتر است سراغ بلوزهای یقه‌گرد نروند.

کوچک نشان دادن بالا تنه

اگر در گروه افرادی هستید كه اندام شما هرم وارونه است یعنی بالاتنه شما نسبت به پایین تنه‌تان بزرگ است، بهترین انتخاب برای شما پیراهن، تی‌شرت و بلوز یقه هفت است چون لباس‌های یقه‌هفت برخلاف یقه‌گرد، درشتی بالاتنه را می‌پوشاند و كوچك‌تر نشان می‌دهد. یقه هفت در مقایسه با یقه گرد جلوه رسمی‌تری دارد.

بهترین گزینه برای مهمانی عصر

انتخاب یقه مربعی یعنی ایجاد یك فضای هندسی روی لباس؛ اشكال هندسی این توانایی را دارند كه فضا را مرتب و چیده شده نشان دهند. یقه مربعی هم ظاهر شما را منظم‌تر نشان می‌دهد، البته این یقه برای بلوز كاربرد زیادی ندارد و بیشتر برای پیراهن‌های نیمه‌رسمی استفاده می‌شود پیراهن‌هایی كه برای ‌مهمانی‌های عصر به شما پیشنهاد می‌كنیم.

مانند پرنسس بدرخشید

یقه قایقی یا یقه‌ای كه در زبان انگلیسی با نام «افتاده از شانه» شناخته می‌شود، انتخاب خوبی برای پیراهن‌های رسمی است. اگر قصد دارید از این یقه برای لباس شب خود استفاده كنید، بهتر است لباس شب‌تان بلند باشد چون جلوه این یقه با پیراهن بلند بیشتر است. اگر بازوهایی گوشتی دارید كه اذیت‌تان می‌كند، این مدل یقه با پوشاندن بازوها كمك زیادی به شما می‌كند.


از الیزابت اول تا امروز

از نیمه قرن 16 میلادی تا نیمه قرن 17، لباس اهالی غرب بخشی به نام رافل داشت كه دور گردن نصب می‌شد و درواقع نوعی یقه بود. در فیلم‌های تاریخی این مدل یقه را در لباس‌های ملكه الیزابت دیده‌اید چون دوران طلایی رافل‌ها بود. هنوز هم این یقه كاربرد دارد. این یقه را روی بلوزهای حریر ساده امتحان كنید، پشیمان نخواهید شد.

یادگار پیترپن

حتما در فروشگاه‌های وسایل لباس، یقه‌های مجزا را دیده‌اید، یقه‌های آماده كه روی بلوز، پیراهن و. . . نصب می‌شوند. به این یقه‌ها پیترپن گفته می‌شود. داستان پیتر پن به اوایل قرن نوزدهم برمی‌گردد؛ وقتی نمایشی به این نام اجرا می‌شد و شخصیت اصلی داستان به نام پیتر پن از لباس‌هایی با این یقه استفاده می‌كرد. یقه‌های پیتر پن كه می‌توانند از جنس، طرح و رنگ مختلف باشند این توانایی را دارند كه لباسی ساده را متمایز و متفاوت كنند.
از نسل امپراتوری چین

این مدل یقه با نام ماندارین شناخته می‌شود؛ یقه‌ای ساده كه دور یقه گرد دوخته می‌شود و دو تا پنج سانتی‌متر روی گردن بالا می‌رود. در فرهنگ ما این مدل یقه به نام یقه ایستاده شناخته می‌شود. البته تاریخچه این یقه به دوران امپراتوری چین برمی‌گردد. در آن روزگاران، ماندارین‌ها گروهی از دولتمردان چینی بودند كه لباس‌هایی با این مدل یقه می‌پوشیدند.

زنان، وارث مردان

در قرن‌های 17 و 18 میلادی، پیراهن‌های مردانه این قدر ساده نبودند. آنها از یقه‌هایی استفاده می‌كردند كه چند لایه پارچه روی هم قرار می‌گرفت و حالتی چین‌دار ایجاد می‌كرد. این مدل یقه كه به نام جابوت شناخته می‌شود، در طول تاریخ حذف نشد بلكه ازلباسی مردانه به زنانه تبدیل شد و حالا در لباس‌های زنانه به كار می‌رود. استفاده از این یقه در بلوزهای شومیز بیش از همه رواج دارد.

منبع :http://namnak.com/11859-%D9%85%D8%AF%D9%84-%DB%8C%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب