5 نکته مهم در سلامت و زیبایی پوست دست - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 8 سال پیش
5 نکته مهم در سلامت و زیبایی پوست دست - هایپرکلابز هایپرکلابز :

از پيري وابسته به سن که بگذريم بعضي از کارها هستند که نادانسته انجامشان مي‌دهيم و سلامت و زيبايي پوست دست و صورتمان را به خطر مي‌اندازيم….

مثلا همه مي‌دانيم مهم‌ترين دليل شکسته‌شدن رشته‌هاي کلاژن پوست و ايجاد چين و چروک‌، نور خورشيد است اما از پوستمان مراقبت نمي‌کنيم. در اينجا 5 اصل مهم فراموش شده را يادآوري مي‌كنيم که براي سلامت و زيبايي دست‌ها ضروري است.

1- يادتان باشد مواجهه حداقلي با نور آفتاب و حفاظت کامل از پوست با لباس‌هاي مناسب و ضدآفتاب‌ها ضروري است.

2- با تغذيه مناسب و مصرف تمام گروه‌هاي غذايي به‌خصوص ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه و مايعات کافي مي‌توان پوست را شاداب كرد.

3- دستکش بپوشيد، نه فقط هنگام کار با شوينده‌ها، بلکه در همه زمان‌هايي که مشغول کار روزانه هستيد زيرا خشکي پوست باعث مي‌شود عوامل فيزيکي و ميکروبي به پوست وارد و پوست چروکيده ‌شود.

4- به پوست رطوبت‌رساني كنيد. يكي از بهترين مرطوب‌کننده‌هاي پوست «وازلين» است. البته اگر خوب تهيه نشود، امکان اينكه پوست دست را سياه كند، وجود دارد. «گليسيرين» هم خوب است. بهترين زمان استفاده از مرطوب‌کننده‌ها، بلافاصله پس از شستشوي دست و زماني است که هنوز رطوبت دارد. با اين کار آب به لايه شاخي پوست نفوذ مي‌کند و چروک‌ها کمي صاف مي‌شوند.

5- بهره‌گيري از هواي سالم با ترک سيگار و قليان تضمين‌کننده سلامت و شادابي شماست. به جاي پرداختن به تفريح‌هايي مانند قليان‌کشيدن، با دوستان برنامه ورزش گروهي و کوهنوردي بگذاريد تا هم استرس‌هايتان كم شود هم به بهتر خوابيدن شما کمک کند که هر دو در شادابي پوست موثر هستند.

منبع :http://www.alamto.com/5-important-to-skin-beauty-h...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب