رازهای شامپو كردن موهای رنگ‌شده- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
 رازهای  شامپو كردن موهای رنگ‌شده- هایپرکلابز هایپرکلابز :

اول از همه بدانید بعد از رنگ كردن حداقل تا 24 ساعت نباید موها را شامپو كرد تا رنگ بتواند به خوبی در ساقه مو نفوذ كند. این قانون كلی را هم بدانید كه شستن كمتر موها مساوی است با دوام بیشتر رنگ مو چون وقتی موها را زیاد بشویید، شامپو چربی‌های طبیعی روی مو را كه از رنگ محافظت می‌كند، از بین می‌برد.
بهترین حالت، شستشوی دوبار در هفته موهاست؛ اگر هم موهای‌تان خیلی چرب است تا حدی كه ریشه‌های‌تان كاملا كثیف به نظر می‌رسد، می‌توانید از تكنیك شامپو خشك استفاده كنید.

با آب داغ دوش نگیرید ضرر دارد

آب داغ غیر از اینكه باعث خشكی موها می‌شود، عمر رنگ موها را هم كوتاه می‌كند. حرارت باعث باز شدن پولك‌های كوتیكول می‌شود، رنگ موها را از بین می‌برد و رطوبت موها را كم می‌كند.

موهای‌تان را شامپو بزنید و با آب با درجه حرارت استاندارد (20 تا 25 درجه سانتیگراد) بشویید، بعد دوباره با سردترین آبی كه می‌توانید تحمل كنید آنها را شست‌و‌شو دهید تا منفذهای كوتیكول بسته شود. این كار باعث ماندگارتر شدن رنگ موها می‌شود.

اتو، موها را بدرنگ می‌كند

به‌طور كلی تمام وسایل حالت‌دهنده داغ مثل اتو، فركننده‌ها یا. . . می‌توانند رنگ موها را كدر و بدرنگ كنند به خصوص اگر رنگ موهای‌تان بور یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشد. اگر می‌خواهید رنگ موهای‌تان كمترین آسیب را ببیند باید اول آب موها را كاملا با حوله بگیرید تا جایی كه موها فقط كمی نمدار به نظر برسند و بعد از سشوار یا اتو استفاده كنید.

پیشنهاد می‌كنیم با كمترین دمای ممكن موها را حالت دهید. همچنین برای سشوار كشیدن، سشوار نباید هرگز با مو تماس داشته باشد و بهتر است با فاصله و با حرارت ملایم استفاده شود. علاوه بر اینها برای برس زدن از شانه‌هایی كه فاصله دندانه‌های كمی دارند، استفاده نكنید زیرا باعث شكنندگی موهای رنگ‌شده می‌شوند.

نرم‌كننده قانون دارد

استفاده از نرم‌كننده‌ها یا ماسك‌های خانگی قبل از رنگ كردن موها، خوب است اما بعد از رنگ کردن، رنگ مو را از بین می‌برند به خصوص رنگ موهای قرمز یا شرابی. نرم‌كننده یا ماسك توسط فولیكول مو جذب می‌شود تا به مو رطوبت زیادی برساند و وقتی با آب شسته می‌شود، مولكول رنگ را هم با خودش می‌برد و به‌تدریج رنگ مو محو می‌شود.

موقع شنا كردن یا آفتاب گرفتن رعایت کنید

در برابر نور خورشید و كلر از موهای‌تان محافظت كنید. وقتی زیر نور خورشید، در استخر یا دریا هستید، از یك محافظ موی دارای SPF استفاده كنید تا رنگ موهای‌تان از بین نرود. از محصولاتی كه حاوی روغن آفتابگردان هستند هم می‌توانید استفاده كنید چون آنتی‌اكسیدان دارند و از مو محافظت می‌كنند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب