مفیدترین نکات برای مراقبت از کفش- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
مفیدترین نکات برای مراقبت از کفش- هایپرکلابز هایپرکلابز :

همه کفش‌ها به مراقبت نیاز دارند. فرقی هم نمی‌کند کفش از چرم باشد یا جیر و یا هر جنس دیگری. برای مراقبت از کفش هم باید اصول نگهداری را بدانیم تا کفش‌مان پس از مدت زمان کمی از حالت زیبا و خوش‌حالت اولیه به کفشی نازیبا و بدحالت تغییر شکل پیدا کند. در اینجا به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم.

راه رفتن زیاد می‌تواند مدت کارآیی کفش را از بین ببرد. بنابراین از کفاش بخواهید لایه نازکی از کائوچو به تخت کفش بچسباند تا از جذب آب و لیز خوردن جلوگیری و به مدت کارآیی کفش اضافه شود. با این کار می‌توان طول عمر کفش را به چند سال افزایش داد.

پاشنه اولین قسمت از کفش است که از بین می‎رود، به خصوص اگر زیاد راه می‎روید و یا روی پا می‌ایستید.
هنگام خرید کفش یک جفت ته پاشنه پلاستیکی هم تهیه کنید و در صورت نیاز آن را جایگزین پاشنه قدیمی کنید تا کفش بیشتر دوام آورد. به محض فرسوده شدن و ظاهر شدن میخ پاشنه، بلافاصله برای تعمیر آن اقدام کنید.


هنگام خرید کفش از هر نوع جنسی که باشد، آن را با اسپری مخصوص ضدآفتاب بپوشانید تا در مقابل جذب آب باران و هر نوع مایع محافظت شود.
این کار را سالی چهار بار در ابتدای هر فصل انجام دهید. در صورت خیس شدن کفش چرمی آن را در دمای اتاق خشک کنید و پس از اینکه کاملا خشک شد مقداری کره روی آن بمالید.


در صورت لکه افتادن کفش‌ها بلافاصله آن را پاک کنید. برای این کار از دستمال نرم یا برس واکس استفاده کنید و به آرامی عمل کنید.
در مورد کفش‌های چرمی بدانید لکه‌های نمکی به طور دائم به کفش آسیب می‌رسانند. با پارچه‌ای که کمی نم دارد آنها را تمیز کنید.


برای حفظ شکل و ظاهر کفش، به خصوص کفش‌های خیس که به هنگام خشک شدن از شکل می‌افتند داخل آنها را پر از روزنامه کنید. چکمه‌ها را نیز در حالت خوابیده قرار دهید.

برای ایجاد ظاهر بهتر در کفش‌های کهنه از واکس استفاده کنید. روی کفش‌های چرمی را با ماده نرم‎کننده چرب کنید تا چربی به چرم برگردد و کفش نرم شود. برای پوشاندن خطوط ایجاد شده روی کفش از واکسی کم رنگ‌تر از کفش استفاده کنید.

کفش‌ها را در کمدی با دمای اتاق نگهداری کنید. هوای گرم باعث جمع‌شدن کفش‌های چرمی می‌شود. قرار دادن کفش نم‌دار در جعبه باعث رشد باکتری و کپک و ایجاد بوی نامطبوع می‌شود.

برای حفظ شکل اولیه کفش بهتر است هر از گاهی از کفش دیگری استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم هفته‌ای دو یا سه بار از کفشی غیر از کفش همیشگی‌تان استفاده کنید. البته مسلم است که می‌دانید داشتن چند جفت کفش عمر هر یک را طولانی‌تر می‌کند.

بهترین راه محافظت کفش در برابر گرد و خاک قرار دادن آن در کمد یا جاکفشی‌های کمدی است. بد نیست داخل منزل در جایی مناسب، نزدیک در ورودی یک جاکفشی کمدی طبقه بندی شده قرار دهید.

در صورت قرار دادن کفش‌ها داخل جاکفشی فاصله بین آنها را رعایت کنید؛ قرار دادن کفش‌های چرم کنار ورنی‌ها باعث رنگ دادن آنها به هم می‌شود.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب