ماسک پرتقال, بهترین ماسک برای شادابی پوست - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
ماسک پرتقال,  بهترین ماسک برای شادابی پوست - هایپرکلابز هایپرکلابز :

ماسک‌های میوه‌ای اگر درست مورد استفاده قرار بگیرند، سبب پاکسازی پوست شده و با لایه‌برداری سطحی باعث شادابی پوست می‌شوند.

ماسک خانگی برای پوست‌های خشک:
آیا به‌دنبال راهی برای تمیزی و شادابی پوستتان هستید؟ ماسک‌های پرتقال به شما کمک می‌کنند تا بدون صرف هزینه و یا وقت پوست شاداب داشته باشید.پوست پرتقال را خشک و آسیاب کنید تا به صورت گرد درآید.

دو قاشق چایخوری پنیر دلمه شده پرچرب، روغن تخم کتان، یک قاشق چایخوری روغن کبد ماهی و یک قاشق غذاخوری چای پررنگ گرم را با یکدیگر مخلوط کنید.

سپس گرد پرتقال را به مواد اضافه کنید تا خمیری سفت به دست بیاورید. ماسک به دست‌ آمده را روی صورت قرار دهید و بعد از 15دقیقه با آب گرم بشویید.


ماسک خانگی مرطوب‌کننده:
دو تا سه قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه را با یک قاشق شیر تازه و یک قاشق جوی له شده مخلوط کنید و ماسک به دست‌ آمده را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید؛ سپس با آب گرم آبکشی کنید.


ماسک خانگی برای پوست‌های چرب:
یک پرتقال (ترجیحا تو قرمز) را نصف کرده و یک برش آن را آب بگیرید.سفیده یک تخم‌مرغ را خوب به هم بزنید و به همراه یک قاشق غذاخوری آرد ذرت، به آب پرتقال اضافه کنید. مواد را به خوبی مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید.

پس از 15 دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.گوشت پرتقال را با یک سفیده تخم‌مرغ مخلوط کنید و روی پوست خود قرار دهید. پس از 15 الی 20 دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.


ماسک خانگی برای پاکیزگی پوست:
یک عدد سفیده تخم‌مرغ را با دو قاشق غذاخوری آب پرتقال مخلوط کنید. سپس جوی له شده را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید و به عنوان ماسک استفاده کنید. پس از 15دقیقه آن را با پارچه پشمی مرطوب شده با آب سرد پاک کنید.


ماسکی برای تغذیه پوست:
سه قاشق غذاخوری آب پرتقال بدون تفاله را با نصف موز و نصف قاشق عسل مخلوط کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس با یک تکه پارچه کتان نمدار پاک کنید و با آب گرم بشویید.

ماسکی برای لطافت پوست:
پرتقالی رسیده را آب بگیرید و با دو قاشق غذاخوری خامه پرچرب و یک قاشق غذاخوری روغن معمولی یا روغن آفتابگردان مخلوط کنید. لایه‌ای ضخیم از مواد را روی صورت بگذارید و پس از 15 دقیقه با آب گرم آبکشی کنید. بدون شک از لطافت پوست تان تعجب خواهید کرد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب