راهکارهایی براي زيباتر شدن خانم‌هاي ميانسال- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
راهکارهایی براي زيباتر شدن خانم‌هاي ميانسال- هایپرکلابز هایپرکلابز :

برخي راه‌هاي زيبا شدن ربطي به سن و سال ندارد. شما چه ۱۹ ساله باشيد چه ۹۰ ساله بايد از كرم ضدآفتاب استفاده كنيد، به ميزان كافي آب بنوشيد، سيگار نكشيد، و به طور مرتب ورزش كنيد. اما برخي توصيه‌ها و راه‌ها براي زيبا شدن مخصوص سنين خاصي هستند. با افزايش سن و پيدا شدن چين و چروك‌ها در صورت، خانم‌ها بايد از راه‌هايي براي پوشاندن اين چروك‌ها و لك‌هايي كه ممكن است بر روي پوستشان ايجاد شود استفاده كنند. ممكن است محصولات آرايشي كه خانم‌هاي ميانسال در دوران جواني خود از آنها استفاده مي‌كردند، ديگر مناسب آنها نباشد. اما در عين حال برخي ترفندهاي آرايشي آن دوران هنوز هم مفيد خواهند بود. در ادامه شما را با راه‌هاي زيباتر شدن در سنين ميانسالي آشنا خواهيم كرد.

حتماً از ريمل و مداد ابرو استفاده كنيد

معمولاً افراد قبل از هر چيز، متوجه چشم‌هاي طرف مقابل خود مي‌شوند. با افزايش سن، با انجام چند كار مي‌توانيد كاري كنيد كه در اولين برخورد تأثير مثبتي بر فرد مقابل خود بگذاريد. با افزايش سن، مژه و ابروها به تدريج نازك‌تر مي‌شوند. در نتيجه بايد حتماً داخل ابروها را با مداد پررنگ و به كمك يك ريمل حجم دهنده با رنگ مناسب، مژه‌هاي خود را ضخيم‌تر كنيد. توجه داشته باشيد كه از مدادهاي نرم جهت ابرو استفاده كنيد و به آرامي روي ابروها بكشيد. بسياري خانم‌ها عادت دارند براي زيباتر كردن چشم‌هاي خود، از سايه چشم و مداد چشم استفاده كنند. اما با افزايش سن، استفاده از ريمل نيز توصيه مي‌شود. سايه چشم براي خانم‌هاي ميان سال و مسن معمولاً جواب نمي‌دهد، زيرا پوست اطراف چشم با بالا رفتن سن نازك و تيره مي‌شود. به همين دليل سايه چشم نمي‌تواند مانند گذشته براي افزايش زيبايي و جذابيت چشم مورد استفاده قرار گيرد.

كبودي و سياهي زير چشم را بپوشانيد

كبودي زير چشم يك زماني نشان دهنده بي‌خوابي شب گذشته يا مطالعه زياد بود. اما با افزايش سن، اين سياهي‌ها به تدريج حالت دائمي به خود مي‌گيرند، حتي اگر شب گذشته به ميزان كافي استراحت كرده باشيد. با گذشت زمان، پوست زير چشم كه بسيار نازك است، ناركتر نيز مي‌شود و به همين دليل رگ‌هاي خوني زير چشم‌ها به خوبي نمايان مي‌شوند. در نتيجه زير و اطراف چشم شما كبود و سياه به نظر خواهد رسيد. براي پوشاندن اين سياهي، لازم نيست از كرم پودرهاي مخصوص زير چشم كه در بازار موجود است استفاده كنيد، زيرا گاه اين كرم پودرها ظاهري مصنوعي به پوست شما مي‌بخشند. كافي است مقداري از يك ضدآفتاب دور چشم حاوي كرم پودر سبك انتخاب كرده‌ايد را به زير چشمانتان بماليد. و سپس به كمك كمي پودر، كرم زير آن را تثبيت كنيد و رنگ دلخواه به آن بدهيد. افزايش سن باعث مي‌شود آب زير چشمان شما جمع شود، كه در سنين جواني اين امر مي‌تواند نشان دهنده كم خوابي يا حتي آلرژي‌هاي فصلي باشد. به منظور جلوگيري از ايجاد پف زير چشم، سعي كنيد شب‌ها به ميزان كافي استراحت كنيد و قبل از خواب از يك كرم دور چشم مناسب و با كيفيت استفاده كنيد و جهت آبرساني دور چشم هفته‌اي سه‌بار سيب‌زميني خام به مدت ۱۰ دقيقه دور چشم قرار دهيد.

يك مدل و رنگ موي مناسب براي موهايتان پيدا كنيد

سفيد شدن موهاي آقايان معمولاً باعث جذابيت بيشتر آنها مي‌شود اما خانم‌ها با ديدن اولين موي سفيد به دنبال يك رنگ موي مناسب مي‌گردند. مهمترين نكته‌اي كه براي رنگ كردن مو بايد رعايت شود، تناسب رنگ مو با سن است. خيلي از خانم‌هاي مسن رنگ‌هايي نظير بلوند و شرابي را براي رنگ موي خود انتخاب مي‌كنند. انتخاب چنين رنگ‌هايي اشتباه محض است. بهتر است خانم‌هايي كه وارد سنين ميان سالي مي‌شوند موهاي خود را‌ هايلايت يا الولايت كنند تا تضادي كه در رنگ مويشان ايجاد مي‌شود به زيبايي هر چه بيشتر آنها كمك كند. اكثر خانم‌ها با افزايش سن متوجه نازك و ضعيف شدن تارهاي موي خود مي‌شوند و اين مسئله باعث نگراني آنها مي‌شود. نازك و كم حجم شدن موها با افزايش سن امري طبيعي است. اما شما مي‌توانيد با استفاده از شامپوهاي حجم دهنده و پرهيز از مدل‌هايي كه باعث كشيدگي موهاي شما شود، مانند دم اسبي‌هاي سفت، زيبايي موهاي خود را حفظ كنيد. همچنين توجه داشته باشيد كه وضعيت مو تا حدي نتيجه آنچه درون بدن شما مي‌گذرد است. پس با رعايت يك رژيم غذايي مناسب و سالم و دور كردن عوامل استرس از خود، مي‌توانيد موهاي خود را تقويت كنيد. برخي شرايط خاص مانند تغييرات هورموني يا ژنتيكي نيز در كاهش حجم و ضخامت مو نيز تأثير دارد. اگر قصد كوتاه كردن موهاي خود را داريد، تصور نكنيد كه اگر موهايتان را تا جايي كه مي‌شود كوتاه كنيد، باعث تقويت موهايتان مي‌شود. اگر به دنبال مدل موي مناسبي هستيد، به فرم و شكل صورتتان توجه كنيد. براي مثال هر چه صورت گردتر باشد، مدل موي كوتاه براي آن مناسب‌تر خواهد بود.

مرطوب كننده‌ها هيچ گاه خاصيت خود را از دست نمي‌دهند

افزايش چين و چروك‌هاي صورت ممكن است شما را وسوسه كند كه از كرم پودرها و محصولات آرايشي مشابه استفاده كنيد. اما بايد بدانيد كه متأسفانه چنين اقداماتي تأثير برعكس داشته و چين و چروك‌ها را بيشتر نمايان مي‌كنند. به همين دليل بهتر است براي اينكه اين چين و چروك‌ها كمتر نمايان شوند، از لوازم آرايشي كمتر استفاده كنيد. به جاي اينكه تمام صورت خود را با كرم پودر بپوشانيد، از كانسيلر(توضيحات بيشتر درباره كانسيلر در ستون آورده شده) براي پوشاندن لك‌هاي پوستي و سياهي زير چشم خود استفاده كنيد. از كرم‌هاي مرطوب‌كننده ضدچروك و ليفتينگ براساس سن و شرايط صورت خود حتماً استفاده كنيد.

از لب‌هاي خود غافل نشوي

در تحقيقي كه يكي از شركت‌هاي لوازم آرايش صورت داده است، ثابت شد كه خانم‌هاي بالاي ۴۵ سال علاقه بسياري به استفاده از رژ لب دارند تا حدي كه خانه را بدون رژ لب خود ترك نمي‌كنند. اما گاه صرف استفاده از رژ لب نمي‌تواند در زيبايي مؤثر باشد. متخصصان معتقدند با افزايش سن لب‌ها به تدريج نازك و باريك‌تر مي‌شوند. به همين دليل عده‌اي ‌معتقدند كه خانم‌هاي ميانسال و مسن بايد قبل از استفاده از رژ لب، به كمك يك خط لب با رنگ مناسب، لب‌هاي خود را برجسته‌تر كنند. البته عده‌اي هم خط لب را ضروري نمي‌دانند و استفاده از مداد لب را وسيله‌اي براي مصنوعي‌تر شدن لب‌ها مي‌دانند. به هر حال شما مي‌توانيد در اين مورد بنا به تشخيص خود عمل كنيد. اما توجه داشته باشيد كه استفاده از رنگ‌هاي خيلي تيره براي سنين بالا مناسب نيست و چند درجه روشن كردن رنگ رژ در ظاهر شما تاثر بسياري خواهد داشت.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب