نکاتی از کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی (سری هفتم: فصل پنجم) - هایپرکلابز

معصومه محمودی 10 سال پیش
 نکاتی از کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی (سری هفتم: فصل پنجم) - هایپرکلابز هایپرکلابز :

کمتر اتفاق می افتد که مردها و زنها منظورشان یکی باشد. حتی زمانی که کلمات مشابهی به کار می برند. (زنها برای اظهار کامل احساساتشان به خود اجازه بیان شاعرانه، گزافه گویی و کلی گویی می دهند) مردها این بیانات را جدی می گیرند و چون منظور زنها را نمی فهمند سوء تفاهم پیش می آید. معمولا واکنش مردها بی اعتنایی به همسرشان است. روابط بی احساس و نامفهوم بزرگترین مشکل مناسبات ماست. (مهمترین گلایه ای که زنها در روابطشان دارند، این است که: به من گوش نمیدی. حتی این گلایه هم از طرف مرد سوء تعبیر می شود). ترجمه صحیح گفتار تو به من گوش نمی کنی می تواند چنین باشد که : احساس می کنم تو کاملا منظور مرا درک نمی کنی و به احساسات من اهمیت نمی دهی. لطفا ممکن است به من نشان بدهی که علاقه مندی بدانی که چی دارم می گم؟
اگر مرد به درستی گلایه او را درک کند، کمتر جر و بحث خواهد کرد و بیشتر مفید و مثبت خواهد بود.
چند نمونه از فرهنگ لغت زنها :
ما هیچ وقت بیرون نمی رویم------ چیزی که مرد از این جمله برداشت می کند: تو به وظیفه ات عمل نمی کنی. چقدر را نومید کردی. دیگه هیچ وقت با هم بیرون نمی رویم چون تو خیلی تنبل و بی احساس و کلا کسل کننده هستی------- ترجمه صحیح این جمله برای مرد : من دوست دارم بیرون بریم و گردش بکنیم همیشه که با هم هستیم خیلی بهمون خوش می گذره. دوست دارم باهات باشم. تو چی فکر می کنی؟ منو برای شام بیرون می بری؟ چند روز میشه که با هم بیرون نرفتیم.
ما همیشه عجله داریم----- چیزی که مرد از این جمله برداشت می کند: خیلی بی مسئولیتی، هر کاری که می خوای میکنی. وقتی که با تو هستم احساس خوشی نمی توانم بکنم. همیشه عجله داریم دیرمان نشه.همیشه وقتی با توام همه چیز رو خراب می کنی-------- ترجمه صحیح این جمله برای مرد: امروز همش هول دارم. اصلا عجله رو دوست ندارم. کاشکی زندگیمان این همه شتاب زده نبود. میدونم تقصیر کسی نیست و مطمئن باش که تو رو سرزنش نمی کنم.
یکی از بزرگ ترین مبارزه طلبی مردها این است که هنگامی که زنی راجع به احساساتش صحبت میکند بتواند به درستی سخنانش را تعبیر و از او حمایت کنند. بزرگ ترین مبارزه طلبی زنها این است که هنگامی که مردی حرف نمی زند این امر را به درستی تفسیر کرده، از او حمایت کنند. زنها سکوت را خیلی بد تعبیر و تفسیر می کنند. (زمانی که مردی ساکت است، زن به سهولت بدترینها را در ذهن خود مجسم میکند) تعبیری که زن از سکوت مرد برداشت می کند: از من بدش میاد، دیگه منو دوست نداره، برای همیشه می خواد ترکم کنه.

منبع :http://hyperclubz.com
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
امير مهدی امير مهدی لايكههههههههههه
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب