به شوهرتان این جمله ها را نگویید!- هایپرکلابز

راحله ... 9 سال پیش
 به شوهرتان این جمله ها را نگویید!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

ماجرای زنان ونوسی و مردان مریخی را که یادتان هست؟ کتاب از انواع و اقسام تفاوت های زن ها و مردها می گفت و سعی می کرد ترجمه ای باشد برای حرف ها و رفتارهای آن ها در مقابل همدیگر. دلیلش هم این بود؛ خیلی وقت ها به خیال خودتان کار خوبی انجام می دهید ولی نتیجه برعکس می گیرید. حرفی می زنیدکه قرار است علاقه ها را بیشتر کند ولی باعث اختلاف می شود. اینجور مواقع باید بدانید اشکال کار کجاست، باید بدانید که حرف های به ظاهر شیرینی که به همسرتان می گویید گاهی معنی هایی می دهد که ممکن است غرور او را هم جریحه دار کند. گوش او جور دیگری می شنود و مغزش طور دیگری تحلیل می کند! با هشت تعریفی که معانی برعکس می دهند بیشتر آشنا شوید.

۱- مرسی ولی خودم سریع تر انجام می دهم! این روزها معمولا زوج ها در کنار هم کار می کنند، هم توی خانه و هم بیرون از آن. طبیعی است که وقتی به خانه آمدید دلتان بخواهد همه کارها خیلی سریع انجام شوند و وقتی برای استراحت کردن پیدا کنید اما معمولا سرعت آقایان در انجام دادن کارهای منزل به پای خانم ها نمی رسد. همین نکته شروعی برای یکی از آزاردهنده ترین جملات خانم هاست: «عزیزم مرسی که می خواهی کمکم کنی ولی خودم سریع تر از پس کارها برمی آیم.»

خانم های عزیز! آقایان دوست دارند احساس کنند به درد می خورند و می توانند از پس هر کاری بربیایند. همسرتان می خواهد قهرمان شما باشد و به چشم شما بیاید. گفتن این جمله مثل آبی است که روی آتش احساسات او ریخته باشید. به جای این کار از او تشکر کنید و از دقتی که به خرج می دهد سپاسگزار باشید. اتفاق عجیبی نمی افتد اگر کارهای خانه نیم ساعت بیشتر طول بکشند!

۲- واقعا خودت درستش کردی؟! اگر قرار باشد یکی از اتفاقات مشترک توی هر خانه ای را نام ببرید آن اتفاق احتمالا چکه کردن یکی از شیرهای آب است! در این جور مواقع قاعدتا از مرد خانواده انتظار می رود دست به کار شود و شیر آب را درست کند. نه تنها شیر آب که انجام دادن سایر کارهای مردانه در منزل، غرور آقایان را بیشتر می کند و باعث می شود احساس خوبی در مورد قابلیت های خودشان به دست بیاورند. حالا فکرش را بکنید که شما در مقابل این کارها شوکه شوید و بگویید: «خودت درستش کردی؟» یا«باورم نمیشه از این کارها هم بلد باشی!» این جمله ها درست مثل چکش بر سر عزت نفس آقایان فرو می آیند. این جملات یعنی من قبلا در تو نقایصی دیده ام و در مردانگی ات شک کرده ام؛ برای همین الان باورم نمی شود که تو از پس این کار مردانه برآمده باشی. به جای این حرف ها یک جمله تشویقی تحویلش بدهید: «خوش تیپ که هستی، باهوش هم که هستی، از پس هر کاری هم که بر می آیی آقای همه کاره!» این جمله به او اعتماد به نفس می دهد و علاقه اش نسبت به شما را هم بیشتر از قبل خواهد کرد.

۳- از تلاشت ممنونم! خیلی وقت های شیوه انجام دادن کارها در مردان با روش خانم ها فرق دارد. این مسئله شاید تا قبل از ازدواج خیلی مشخص نباشد اما بعد از اینکه زیر یک سقف رفتید احتمالا متوجه بعضی تفاوت های جزیی می شوید. همیشه آمادگی این را داشته باشید که ممکن است همسرتان برای کمک به شما کاری را به روش خودش انجام دهد. در این مواقع واکنش اشتباه به کار بردن این جمله یا جملات مشابه است: «از تلاشت ممنونم ولی من این کار را اینطوری انجام نمی دهم» و بعد روش خودتان را توضیح می دهید! همین که به او بگویید از تلاشت ممنونم یعنی تلاش کرده ای ولی نتیجه نداده است! برای توی ذوق کسی زدن هم این کار بهترین روش ممکن است! حالا بر فرض که لباس ها را طور دیگری تا کرده یا جای لیوان ها و بشقاب ها را توی کابینت اشتباه گذاشته! از او برای همین کار تشکر کنید. می توانید برای اینکه بعدا روش خودتان را به او نشان بدهید موقع جاسازی ظرف ها یا تا کردن لباس ها به بهانه ای او را صدا کنید و شروع کنید به صحبت کردن از ترک های دیوار. اینطوری او ناخودآگاه چشمش به کار کردن شما می افتد و از شما یاد می گیرد.

۴- تو تنها کسی هستی که می توانم با او حرف بزنم! ممکن است در واقعیت درست همینطور باشید یا اینکه سعی داشته باشید به او بفهمانید که چقدر برایتان ارزشمند است اما این جمله تعریف مناسبی نیست! مردها از اینکه تمام بار عاطفی را برعهده بگیرند می ترسند، شاید برای همین هم باشد که تا جایی که می توانند از ازدواج کردن فرار می کنند. وقتی به همسرتان می گویید تو تنها ادمی هستی که می شود با او حرف زد او ناخودآگاه به دو نکته فکر می کند: اول اینکه شبیه دختران دور و برتان است و دارد کار آنها را انجام می دهد و دوم اینکه او تنها کسی است که از نظر عاطفی به او وابسته هستید و می تواند کمک حالتان باشد. چنین شرایطی ممکن است برایش ترسناک باشد. به جای این جمله به او بگویید من با مادرم، دوستانم و دخترهای فامیل حرف می زنم ولی هیچ کدام به اندازه حرف زدن با تو برایم لذتبخش نیست. تو خوب می فهمی چه می گویم! این جمله او را خاطرجمع می کند که با بقیه متفاوت است و در صورت نیاز عاطفی بقیه ای هم هستند که هوای شما را داشته باشند.

۵- وای که چقدر بانمکی! لپ های او را می کشید و اوج ابراز احساسات تان این است: تو خیلی بانمکی! بعد هم توقع دارید او خوشحال شود اما این اتفاق نمی افتد! فکر می کنید از کشیدن لپ هایش دردش آمده؟ نخیر! تعریف شما اشکال داشته! هیچ مردی دوست ندارد با او مثل بچه ها یا نوزادان رفتار کنید. کشیدن لپ ها و گفتن جمله های مثل«تو چقدر نازی» یا«چقدر بانمکی» تاثیری معکوس دارد، یعنی به جای خوشحال کردن او، اعتماد به نفسش را می گیرد و باعث می شود فکر کند کجای رفتارش مردانه نبوده که شما با او مثل یک مرد برخورد نمی کنید و حالت مادرانه پیبدا کرده اید. به جای آن بگویید«تو خیلی خوش تیپی!» این جمله ها مثل معجزه عمل کرده و محبت او را بیشتر می کند.

۶- از هدیه ات ممنون ولی ...با کلی ذوق و شوق هدیه تان را می دهد. جعبه را باز می کنید و چشم تان به زشت ترین گردنبند دنیا می افتد؛ گردنبندی که شاید آخرین گزینه ای بود که دوست داشتید او برایتان هدیه بگیرد! به جای اینکه توی ذوقش بزنید و به او بفهمانید که از هدیه اش خوشتان نیامده سکوت کنید و با یک تشکر خودتان را از حالت شوکه دربیاورید. وقتی به همسرتان نشان بدهید هدیه اش را نپسندیده اید او با خودش فکر می کند شما را نمی شناسد و دفعه بعدی تلاشی برای خرید هدیه هم نخواهد کرد. به جای این کار جلوی او از هدیه تان استفاده کنید، مثلا گردنبند را به گردن بیندازید؛ البته تا قبل از اولین مهمانی رسمی و از این به بعد هر بار که چیزی مطابق با سلیقه تان را دیدید آن را به همسر محترم نشان بدهید و با ذوق و شوق تعریفش را بکنید. اینطوری او با سلیقه شما آشن می شود و توی ذوقش هم نمی خورد!

۷- شوهر من خیلی رمانتیکه! اینکه دم به دقیقه بنشینید و آخرین اقدامات عاشقانه همسرتان را به سمع دوستانتان برسانید اصلا کار جالبی نیست! بگذارید بعضی چیزها بین شما دو نفر باقی بماند. وقتی شما این مسائل را برای دوستانتان بازگو می کنید طبیعی است که آنها حسادت کنند و کارهای همسرتان را به گوش شوهرهایشان برسانند. آنها به خیال خودشان می خواهند شوهرانشان را تشویق کنند تا رفتاری مشابه داشته باشد اما مردها از سر لجبازی ممکن است عنوان زن ذلیل را به شوهرتان نسبت بدهند و در محیط های دوستانه برای همسرتان دردسر درست کنند. گاهی وقت ها هم ممکن است از سر حسادت او را از جمع شان طرد کنند. او اگر رمانتیک است به خاطر شماست، شما هم این لطف را در حق زندگی مشترکتان بکنید و چیزی از کارهای عاشقانه او به بقیه بروز ندهید. بگذارید بعضی چیزها به صورت راز بین شما دو نفر باقی بماند. شاید او برای انجام دادن این کارها غرورش را شکسته باشد؛ شما که نباید غرور شکسته او را جار بزنید!

۸- چاق شدی ولی باز هم دوستت دارم! ضد حال از این بزرگتر؟! این که شکم همسرتان را نشانه بروید و بگویید تو خیلی چاقی ولی برای من مهم نیست! این جمله یعنی علیرغم اینکه نقص داری اما من به تو لطف می کنم و هنوز دوستت دارم. اگر همسر شما کمی شکم درآورده ولی شوهرخواهرتان روی فرم است به جای مقایسه کردن آنها به یک نکته احتمالی فکر کنید: مردی که تمام وقتش را صرف رسیدگی به خودش می کند شاید خوشیفتگی دارد و همسر مناسبی نباشد! پس به همسرتان بگویید که به عنوان شریک زندگی چقدر دوستش دارید و به او افتخار می کنید. با رفتارتان نشان بدهید که جذاب است؛ چاقی اش را یادآور نشوید.

منبع :http://www.tebyan-ardebil.ir/description.aspx?id=6...
13 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 7 دیدگاه
زهرا حسینی زهرا حسینی اتفاقا شما مردها خیلی هم احتیاج به تشویق خانما دارید...
8 سال پیش
الهام *** الهام *** آقای کمالو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هم آقایون هم خانومها به تشویق و تحسین همسرشون احتیاج دارن.
8 سال پیش
الهام *** الهام *** عالی بود راحله جون...
8 سال پیش
حميدرضا كريمي حميدرضا كريمي ممنون
8 سال پیش
علي كمالو علي كمالو تنها هديه مرد واسه زنش كمربندشه
9 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب