جداشدن بدون مشاجره- هایپرکلابز

راحله ... 6 سال پیش
جداشدن بدون مشاجره- هایپرکلابز هایپرکلابز :

جداشدن و طلاق گرفتن از شریک زندگی لزوما نیاز به دعوا و مشاجره و نزاع ندارد و اگر تصمیمتان قطعی ست بهتر است به صورت مسالمت آمیز و منطقی از هم جداشوید
اگر خود را به دست احساسات‌تان بسپارید، می‌توانید به همه قانون‌های نوشته و نانوشته جهان پشت کنید و بی‌توجه به توصیه‌هایی که در ادامه آورده‌ایم، برای ماندن در یک رابطه یا ترک آن اقدام کنید. می‌توانید چکمه به پا کنید و همه اصول اخلاقی را زیر پای‌تان بگذارید و تنها به شیوه‌ای که احساس می‌کنید حال گرفته‌تان را بهتر می‌کند، از عشق قدیمی‌تان جدا شوید.
اما پیشنهاد ما این است که هنگام بستن یک پرونده عاطفی، کمی هم روی دل‌تان پا بگذارید و گذشته از چسبیدن به کلاه خودتان، برای کم کردن تنش‌های جدایی و کم کردن آسیبی که فرد مقابل‌تان می‌بیند تلاش کنید. در این صفحه به شما می‌گوییم چقدر برای تحمل درد عشق زمان دارید و تا چه اندازه در برابر عشق سابق‌تان می‌توانید انعطاف به خرج دهید.
خودتان دست به کار شوید
فکر می‌کنید کار رابطه‌تان تمام است و نمی‌توانید در کنار کسی که مدت‌ها قبل دوستش داشتید، احساس خوشبختی کنید؟ در چنین شرایطی باید چه کنید؟ به احترام عشق قدیمی بسوزید و بسازید؟ قطعا نه! شما حق دارید از رابطه‌ای که در آن احساس شادی و آرامش نمی‌کنید خارج شوید اما چطور؟ به‌خاطر نشکستن دل کسی که هنوز دوست‌تان دارد و به شما وفادار است، حاضر نیستید چیزی از این موضوع بگویید و می‌خواهید فداکارانه تا رسیدن فکر جدایی به سر او به پایش بنشینید؟
دست از این افکار‌ بردارید. اگر احساس می‌کنید کار رابطه‌تان تمام است، با بی‌محلی کردن به فرد مقابل‌تان و آزار دادنش، دنبال بریدن او از این رابطه نباشید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید خودتان همین امروز آستین‌ها را بالا بزنید و شجاعانه بگویید نمی‌خواهید در رابطه‌ای که به شما احساس خوشبختی نمی‌دهد، بمانید.
جدایی بدون جنگ و خونریزی
روشنفکر بازی در نیاورید
اگر از کسی که پیش از آن دوستش داشته‌اید جدا شده‌اید، باید خیال دوباره دیدنش را از سرتان بیرون کنید. شاید در قرار‌های گروهی یا خانوادگی گاهی با او مواجه شوید اما حق ندارید او را «دوست» خود بنامید و به این بهانه حتی سالی یک‌بار هم که شده، به دیدنش بروید. ممکن است شما با امیدوار کردن او به ادامه رابطه دوستانه، برای به دست آوردن دلش و کم کردن درد جدایی تلاش کنید، اما این تلاش بی‌ثمر به شما اجازه نمی‌دهد پرونده رابطه را برای همیشه ببندید و واقعا از آن رابطه بیرون بیایید. پس یادتان نرود که شریک قبلی زندگی شما یا نامزد سابق‌تان نباید هیچ جایی در فهرست دوستان‌تان داشته باشد.
سوپرمن نباشید
تصمیم‌تان برای جدا شدن قطعی است؟ پس حتی اگر صدای ناله عشق سابق‌تان به گوش همه دنیا رسید هم تغییری در این تصمیم ندهید. نگذارید مظلوم‌نمایی او، تلاشش برای جلب ترحم شما یا تهدید‌هایش تغییری در تصمیم شما ایجاد کند. اگر دلایل‌تان را با او درمیان گذاشته‌اید و حرف‌هایش را هم شنیده‌اید، ماجرا را کش ندهید و به‌خاطر محافظت از او، ارتباط‌تان را مدام قطع و وصل نکنید.
پله‌پله جدا نشوید
اگر قرار است از او جدا شوید، چه زمانی بهتر از همین حالا! هرگز روش پله‌پله جدا شدن را برای دل کندن از او انتخاب نکنید و تصور نکنید که اگر درد جدایی را در چند هفته یا چند ماه از زندگی‌تان تقسیم کنید، به حال بهتری از او جدا می‌شوید. اگر تصمیم قطعی‌تان را گرفته‌اید و برایش دلایل خوبی هم دارید، ماجرا را کش ندهید و خودتان را بیشتر از این فریب ندهید؛ چیزی به اسم جدایی دوستانه و جدایی بدون آسیب وجود ندارد. شما قرار است رابطه‌ای که روزی همه امیدتان بوده را تمام کنید؛ همین موضوع کافی است باور کنید بعد از ترک رابطه، لااقل گاهی غمزده می‌شوید و نیاز پیدا می‌کنید برای رابطه از دست رفته‌تان اشک بریزید و سوگواری کنید.
به خودتان وقت دهید
شما سنگ نیستید و روزی عاشق او بوده‌اید؛ پس چطور انتظار دارید تنها با گفتن عبارت «خداحافظ، من رفتم!» زیر و رو شوید و همه چیز را در یک لحظه فراموش کنید؟ چنین اتفاقی نه‌تنها محال است، بلکه غیرضروری و حتی آسیب‌زننده هم هست. در ساختار روانی هیچ کدام از ما، چیزی به‌عنوان «فراموش کردن» وجود ندارد. حتی اگر همه هدیه‌های او را دور بریزید و عکس‌های‌تان را پاره کنید، نمی‌توانید آنچه در روزهای با هم بودن‌تان اتفاق افتاده را فراموش کنید.
شاید با همه این تلاش‌ها بتوانید اتفاقات گذشته را به ناخودآگاه‌تان هدایت کنید و برچسب فراموش شده را روی‌شان بچسبانید، اما در چنین صورتی مشکل را چند برابر کرده‌اید و فرصت حل واقعی مساله را از خودتان گرفته‌اید. به جای فرار کردن از این موضوع، شجاعانه رو‌به‌رویش بایستید و برای پذیرش واقعیت تلاش کنید. شاید نیاز باشد بین دو تا شش ماه سختی را تحمل کنید و دوره سوگواری و افسردگی بعد از جدایی را بگذرانید. البته اگر 6 ماه از جدا شدن‌تان گذشت و هنوز احساس کردید که درد ناشی از آن زندگی‌تان را مختل کرده‌است، باید سراغ روانشناس بروید و مشکل‌تان را به شکلی جدی‌تر حل کنید.
درد جدایی را با عاشق شدن کم نکنید
نه به‌خاطر فرار از تنهایی، نه به دلیل کم کردن درد جدایی و نه حتی به بهانه رسیدن به آرامشی که از دست داده‌اید، بلافاصله بعد از جدایی فرد تازه‌ای را به زندگی‌تان راه ندهید. حتی اگر تمام دلایلی که شما را وادار به جدا شدن کرده‌اند درست باشد، نمی‌توانید درد تنهایی‌تان را با وارد کردن عشق تازه‌ای به زندگی‌تان کم کنید. چنین اشتباهی می‌تواند شما را به یک بازی از پیش شکست‌خورده وارد کرده و شما را به رابطه‌ای پر از اشتباه و مشکل وارد کند که سرانجام آن هم جز جدایی چیزی نمی‌تواند باشد.
دنبال مرهم بگردید
بله، شما باید در آغاز با یافتن راهی درد جدایی‌تان را کم کنید؛ اما این راه همانطور که گفتیم نباید وارد کردن یک عشق تازه به زندگی‌تان باشد. شما باید به شیوه‌ای خودتان را مشغول کنید تا در ماه‌هایی که داغ جدایی برای‌تان تازه ‌است، خیال خراب کردن پل‌های پشت سر و دوباره برگشتن به رابطه‌ای که برای ترک کردنش مصمم بوده‌اید به سرتان نزند. وقت گذراندن با دوستان، بیشتر از قبل درگیر کار شدن، تلاش برای ادامه تحصیل و… همه می‌توانند به آرام شدن ذهن شما کمک و تحمل جدایی را برای‌تان آسان‌تر کنند.
گذشته از این، اگر احساس می‌کنید حرف زدن در مورد رابطه قدیمی حال‌تان را بهتر می‌کند، با یکی از افرادی که اعتماد کامل به او دارید در این مورد صحبت کنید یا از یک روانشناس برای بیرون ریختن آنچه به ذهن و دل‌تان چنگ می‌زند، وقت بگیرید.
واسطه نفرستید
پشیمان شده‌اید و نمی‌خواهید از او دور بمانید؟ هرگز با واسطه کردن دیگران و رساندن خبر رنج‌های‌تان به گوش نامزد سابق، برای احیای آن رابطه تلاش نکنید. پیش از آنکه به شروع دوباره آن ارتباط فکر کنید، به این سوال پاسخ دهید: «چه چیز تغییر کرده که می‌تواند رابطه‌ای که خودخواسته از آن خارج شده‌ام را برایم قابل تحمل و دوست‌داشتنی کند؟» اگر جوابی جز فوران احساسات برای این سوال ندارید، فکر دوباره برگشتن را از سر‌تان بیرون کنید.
پیامکی جدا نشوید
بعد از ماه‌ها یا سال‌هایی که در کنار او بوده‌اید، نمی‌خواهید شکستن دلش را ببینید و رودررو بگویید که این رابطه از نظرتان تمام شده است؟ احتمالا در این شرایط بزرگوارانه پیامکی محترمانه برای او می‌فرستید و با خودتان قرار می‌گذارید که درست از لحظه ارسال آن پیامک، دیگر پاسخ تماس‌هایش را ندهید و رابطه را واقعا تمام کنید. باور کنید حتی اگر یک روز در آن رابطه احساس عاشق بودن و آرامش کرده باشید، حق ندارید از راه دور رابطه‌تان را تمام کنید. شما خبر این جدایی را باید رودررو با او در میان بگذارید و مقابل چشمانش بگویید که چرا می‌خواهید او را ترک کنید. جدایی با پیامک، وایبر زدن و ای‌میل، پیامی جز این را منتقل نمی‌کند: «تو آنقدر ارزش نداری که وقتم را خرج خداحافظی کردن از تو کنم!»
جاسوسی نکنید
از همان لحظه که از او خداحافظی کرده‌اید اینکه نامزد سابق‌تان در شبکه‌های اجتماعی چه می‌نویسد، با چه کسانی بیرون می‌رود و چه نظری در مورد زنان دیگر دارد، به شما ربطی ندارد. حالا که پرونده این عشق را بسته‌اید، دیگر نباید به صفحه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دارد سرک بکشید یا از دوستان مشترک‌تان اطلاعاتی در مورد شیوه زندگی و دنیای احساسی او بگیرید. حتی اگر فردای جدایی شما، او خبر نامزدی با فرد دیگری را مطرح کند، حق ندارید آشفته شوید یا اعتراض کنید. او از همان لحظه خداحافظی، دیگر متعلق به شما نیست، پس بیهوده دست و پا نزنید و دنبال احیای رابطه‌ای که خودخواسته و با دلایل منطقی تمامش کرده‌اید، نباشید.

منبع :http://www.hidoctor.ir/92534_%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8...
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
مژگان --- مژگان --- عالی بودممنون...
6 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب