محکم شدن روابط خانواده با محبت زیاد- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
محکم شدن روابط خانواده با محبت زیاد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

محبت و عشق و علاقه زوچین نسبت به هم یکی از مهمترین موارد مورد نیاز برای تحکیم خانواده هاست.
کارشناس مسائل خانواده و تحکیم بنیان خانواده را از ضرورت‎های امروز جامعه دانست و گفت: ابراز علاقه و محبت زن و شوهر به یکدیگر از عناصر اصلی تحکیم بنیان خانواده است.
مرضیه عزتی، 24 شهریورماه در کارگاه “خانواده موفق” که به همت امور بانوان فرمانداری شهرکرد در سالن غدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با تبریک سال‌روز پیوند آسمانی حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) گفت: زندگی این دو زوج آسمانی بهترین الگو برای زوج‎های جوان است.
وی با اشاره به عشق‎ورزی حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع)، خاطرنشان کرد: ابراز علاقه و محبت زن و شوهر به یکدیگر از عناصر اصلی تحکیم بنیان خانواده است.
این مشاور خانواده به ضرورت ترویج سنت حسنه ازدواج در جامعه اشاره کرد و افزود: انسان‌ها برای رسیدن به آرامش و انس با یکدیگر ازدواج می‌کنند.
وی نقش زنان در تحکیم بنیان خانواده را محوری دانست و اظهار کرد: برای ازدواج دو شخص زوجیت (قبول یک فرد با تمام خصوصیات فردی و اجتماعی) اهمیت دارد و نه زوج بودن (قبول فرد بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های فردی و اجتماعی).
عزتی با بیان اینکه انسان در سه ساحت فردی، خانوادگی و جامعه کامل می‌شود، تصریح کرد: کسانی به تکامل اصلی معنوی می‌رسند که انسان‌هایی مومن باشند و اخلاق اجتماعی و خانوادگی را رعایت کنند.
وی در ادامه افزایش آگاهی‌های علمی و معرفتی زنان را ضروری دانست و گفت: لازم است زنان در اکثر زمینه‌ها اطلاعات به روزی داشته باشند چراکه این‎گونه زنان بیشتر مورد پسند مردان هستند.
عزتی لحن صدا، زبان بدن، محتوای کلام و با آرامش و نیایش سخن گفتن را از ضرورت‎های رفتاری بانوان دانست و افزود: زن مظهر جوشش است بنابراین باید در ابراز احساسات همانند چشمه جوشان باشد و همواره احساسش را برای همسرش ابراز کند.
وی توجه به شکم و سفر رفتن را از دیگر علایق مردان برشمرد و اظهار کرد: لازم است زن و شوهر ساعاتی را بدون حضور فرزندان به گردش بپردازند و به یکدیگر ابراز علاقه کنند.
این مشاور خانواده همچنین خاطرنشان کرد: نگاه محبت آمیز زوجین و گرفتن دست یکدیگر عبادت و حسنه محسوب می‌شود و خداوند به آنان در این حالت نظر رحمت خواهد داشت.

منبع :http://www.hidoctor.ir/102310_%D9%85%D8%AD%DA%A9%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب