نکات ضروری توافق های قبل از ازدواج- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 4 سال پیش
نکات ضروری توافق های قبل از ازدواج- هایپرکلابز هایپرکلابز :

ازدواج ورود دو نفر با طرز فکرها و عقاید متفاوت به زندگی مشترک است که دو نفر مدام در حال توافق و کنار آمدن باهم هستند. اگر از همان دوران قبل از ازدواج و نامزدی با مسائل کنار بیاید و با گفتگو به توافق برسید، در زمینه ازدواج گام مثبتی برداشته اید و موفق خواهید شد. باید در مورد موضوعاتی قبل از ازدواج صحبت کنید تا با شروع زندگی مشترک دچار اختلاف و بعضا جدایی نشوید.

گذشته ی زندگی هر فرد

عده ای فکر می کنند گذشته افراد در زندگی مشترک بی تاثیر است و تنها آینده اهمیت دارد. درست است که گذشته تعیین کننده آینده نیست اما شخصیت ما از گذشته تاثیر زیادی گرفته است و گذشته افراد نشان دهنده شخصیت امروز آنهاست .

گذشته فرد شامل خانواده ، محیط زندگی شخص ، روابط عاطفی قبلی می باشد . اینکه شخص در چه خانواده ای با چه فرهنگی بزرگ شده است ؟ خانواده چه شخصیتی دارند ؟ وضعیت مالی خانواده به چه صورت است ؟ روابط عاطفی قبلی در چه حدی بوده و آیا زخم های عاطفی درمان شده است یا هنوز روابط عاطفی قبلی ادامه دارد ؟ روابط عاطفی چه تاثیری بر روان و دیدگاه شخص گذاشته است؟ صحبت درباره گذشته علاوه بر شناخت کافی برای درک یکدیگر ، کمک می کند که دو شخص مانند دو دوست واقعی با هم در ارتباط باشند.

صحبت درباره بچه

باید درباره بچه صحبت کنید چون وجود آنها در زندگی تاثیر دارد . بچه یک دنیا شادی ، لذت و هیجان به همراه یک دنیا کار و زحمت و خرج برای شما دارند. قبل از ازدواج درباره تعداد فرزندان و زمان بچه دار شدن با طرف مقابل تان توافق کنید تا اگر بچه دار نشدید یا فرزند مریضی به زندگی شما وارد شد، از قبل به توافق نهایی برای حل این مشکلات رسیده باشید.

مسئولیت های خانه داری

به شکل مسالمت آمیزی درباره نقش زن و مرد در زندگی مشترک صحبت کنید و به توافق برسید . در گذشته این بحث ها بیان نمی شد و زن برای خانه داری و مرد برای نان آوری خانه و زندگی بود اما امروز زن و مرد حتی برای شستن ظرف ها و یا رسیدگی به بچه ها بحث شان می شود. بهتر است قبل از ازدواج مسئولیت ها را مشخص کنید . این که خانم می تواند بیرون از خانه کار کند و یا اینکه چه کسی خرید خانه را انجام دهد ، چه کسی به بچه ها رسیدگی کند ؟ یا حتی چه کسی هر شب آشغال ها را بیرون ببرد.

فلسفه ی زندگی از نظر شما

هر کسی فلسفه ای برای زندگی دارد و باورهای ما هست که سبک زندگی مان را شکل و ظاهر می دهد و تصمیمات و حتی آینده زندگی ما تاثیر گرفته از باورهای ما هست. بین باورهای شما و طرف مقابل نباید اختلاف زیادی وجود داشته باشد . اگر طرف نمی داند از زندگی چه می خواهد حتما به مشکل می خورید. باورهای مذهبی و فلسفی مشابهی باید داشته باشید که تغییر شخص کار سختی است. شاید در ظاهر در اوایل زندگی به مشکل نخورید اما مطمئن باشید در دراز مدت این تفاوت ها نمود پیدا می کند و برای زندگی مشترک تان دردسر ساز می شود. موضوعاتی که باید در این زمینه بررسی کنید ، اولویت بندی مسائل زندگی ، هدف از زندگی ، باورها قومی – نژادی ، باورهای مذهبی و میزان اطمینان به مردم وخود است. تصویر روشنی از باورهای شخص مقابل خود پیدا کنید تا زندگی شما در آینده با چالش مواجه نشود.

صحبت کردن درباره درآمد و پول

پول نقش مهمی در زندگی دارد و بسیاری از بحث ها و حتی جدایی ها به این علت است. باید در مورد این که هزینه خانواده را چه کسی تامین می کند ، آیا در آمد برای گذراندن زندگی کفایت می کند ، پول چگونه باید خرج شود و ...

تمام این موارد باید روشن شود . اگر زن هم شاغل است باید مشخص شود که پول زن در خانه خرج شود یا پول مرد ؟ به چه میزان باید پس انداز کرد

این که چه چیزهایی شما را خوشحال یا ناراحت می کند ، چه چیزی به شما احساس عشق و دوست داشتن می دهد و یا اینکه چقدر به عشق و عاشقی اعتقاد دارید ؟

اگر در این موارد صحبت نکیند شریک زندگی آینده شما با حدس و گمان رفتار می کند و ناخواسته رفتارهایی می کند که شما از آن خوشحال نمی شوید . مثلا ممکن است به شما جورابی هدیه دهد و فکر کند شما را خوشحال می کند در حالی که جوراب برای شما بی ارزش است و انتظار هدیه ای گران قیمت مثلا یک تکه طلا و جواهر را دارید .

تعریف هر شخص از وفاداری
باید ببینید تعریف طرف مقابل تان از وفاداری چی هست ؟ ممکن است خوش و بش و خندیدن با همکاران تان عادی تلقی شود اما به نظر همسرتان این کار زشت به نظر برسد و در چهارچوب خانواده نباشد. یا حتی بیان کردن رازهای زندگی با اعضای خانواده خصوصا مادرتان برای شریک زندگی تان خوشایند نباشد و دخالت محسوب شود اما شما این را ندانید. صحبت کردن درباره این موضوع اعتمادی عمیق در شما ایجاد می کند که به جای اعتماد بی اساس، آرامش و دل گرمی بیشتری در زندگی تان داشته باشید .

منبع :http://www.bistsotoon.com/p/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب