10 راز عاشق‌ترین آدم‌ها- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
10 راز عاشق‌ترین آدم‌ها- هایپرکلابز هایپرکلابز :

۱۰ رازی که عاشقان کارکشته می‌دانند و هرگز به شما نگفته‌اند:

۱. آنها می‌دانند که عشق تله‌ی زیبای طبیعت است

نشریه‌ی سایکوفارماکولوژی مقاله‌ای منتشر کرده است که بین اعتیاد و پیوندهای اجتماعی مقایسه‌ای انجام می‌دهد. شما تنها کسی نیستید که به خاطر دریافت پاداش مهر و محبت‌اش به شخص دیگری اعتیاد پیدا می‌کند.

محرک‌هایی که بدن‌تان نشان می‌دهد روش‌هایی هستند برای تحریک احساس عشق در شما. طبیعت برای‌مان تله می‌گذارد و این چیزی است که حتی نمی‌توانیم با آن مبارزه کنیم. بار بعد که به خاطر عاشق یک آدم عوضی شدن احساس حماقت به شما دست داد، به یاد بیاورید که شما واقعا هیچ راه فراری نداشته‌اید.

۲. آنها می‌فهمند تماس چشمی تا چه اندازه ضرورت دارد

روان‌درمانگر، گری نیومن، مطالعاتی روی “علمِ عاشقی” انجام داده است که روش‌های بسیاری را به ما معرفی می‌کند تا از طریق آنها بتوانیم عشق را خودمان پیش بیاوریم نه این‌که بگذاریم خودش اتفاق بیفتد. اگر احیانا شنیده‌اید که می‌گویند چشم‌ پنجره‌ی دل آدم است، حتما چیزی پشت این حرف بوده است.

علم نشان می‌دهد که آدم‌های عاشق ۷۵% مواقع با یکدیگر تماس چشمی برقرار می‌کنند. روانشناس آرتور آرون با طرح ۳۶ پرسش، نظریه‌ای را خلق کرد که دستورالعمل بنیادی عاشقی شد. آخرین عمل برای به تفاهم رسیدن خیره شدن در چشمان طرف به مدت ۴ دقیقه است.

۳. آنها اهمیت شنونده‌ی خوب بودن را درک کرده‌اند

اگر به دقت و بدون نشان دادن واکنشی یا تغییر بحث به سود خودتان، به حرف‌های طرف‌تان گوش کنید، دل او را خواهید برد. چه قرار تازه‌ی شما باشد، چه چندماهی از رابطه‌ی‌تان گذشته باشد، شنیدن یک شخص به او احساس خوبی می‌دهد. حتی بهتر است شما هم پرسش‌های پیگیرانه بپرسید و با شور و حرارت پاسخ سوالات او را بدهید.

۴. آنها می‌دانند که باید عشق نهانی‌‌شان را اثبات کنند

وقتی عشق‌تان را به طرف‌تان اثبات ‌کنید، او یک عمر بنده‌ی عشق شما خواهد شد(البته مگر این‌که خودتان نخواهید). یکی از اصلی‌ترین دلایل شکست یک رابطه یا ازدواج عدم قدردانی است. وقتی عشق‌تان را به طرف‌تان ثابت کنید، حال‌ او را بهتر می‌کنید. اگر بتوانید با تمجید خود حال کسی را بهتر کنید، آن شخص به شما تکیه خواهد کرد. کاری کنید احساس برنده بودن بکند و آن‌گاه به راحتی عاشق‌تان خواهد دشد.

۵. آنها زیاد لب‌خند می‌زنند

وقتی به طرف‌تان لب‌خند بزنید، طبیعتا باعث می‌شود جذاب‌تر به نظر برسید. او شما را به عنوان کسی می‌بیند که مثبت و شکست‌ناپذیر است. ذهن‌اش به او می‌گوید شما یک برنده هستید و این ایده که شما یک فرد شاد هستید عاشق‌تان شدن را برای‌اش آسان‌تر می‌کند.

۶. آنها هنر نوازش را از یاد نمی‌برند

مطالعه‌ای که در دانشگاه هاروارد بر روی سرشت انسان‌ها صورت گرفت ثابت کرد نوازش می‌تواند خیلی سریع به عشق منجر شود. این آرامشی است که از سوی شخص دیگری روی پوست شما می‌آید. این احساس، صمیمیت را افزایش می‌دهد و حالت مغز را تغییر می‌دهد و به طرفین می‌گوید از احساساتی قوی برخوردارند که می‌تواند به عشق منجر شود. البته این مرحله هنر ظریف فنون بوسه‌های متنوع را هم دربر می‌گیرد هنری که به تمام فعل و انفعالات درون بدن‌ آدم کمک می‌کند.

۷. آنها از احساسات دیگران احساساتی می‌شوند

اگر همدم فعلی یا آینده‌ی‌تان واقعا در مورد چیزی احساساتی می‌شود، شما هم با او هم‌نظر شوید. مشوق او باشید و از حسی که نسبت به احساسات‌اش دارد استقبال کنید. این باعث می‌شود او احساس کند آن‌چیزی که برای‌اش ارزش قائل است اهمیت دارد. او به احساسی که نسبت به شما دارد وابسته می‌شود چون شما از این احساسات حمایت می‌کنید.

۸. آنها از سه مرحله‌ی عشق آگاهی دارند

مطالعات انجام شده در دانشگاه راتگرز در رابطه با علم عاشقی، سه مرحله‌ی عشق را مشخص کرد. این مراحل هوس، جاذبه، و دلبستگی هستند. هر مرحله واکنش‌های شیمیایی را در بر می‌گیرد که با دیگری متفاوت هستند.

مرحله‌ی ۱: هوس

می‌گویند هوس مرحله‌ی اول درگیر عشق شدن است. احساس هوس اساسا توسط هورمون‌های جنسی در بدن تقویت یا تحریک می‌شود. هوس شامل استروژن و تستسترون است که به بدن پیام می‌فرسد تا هیجان‌زده شود. این فرآیند وقتی مرحله‌ی هوس را خوب کاویدید به جاذبه تبدیل می‌شود.

مرحله‌ی ۲: جاذبه

می‌گویند جاذبه همان احساس شگفت‌انگیز و پروانه‌ای و… است که به آدم دست می‌دهد. این همان‌جایی است که مغزتان زمزمه‌ی عشق را احساس می‌کند و شما را بی‌تاب می‌کند تا حدی که نمی‌توانید بجز آن شخص به کس دیگری فکر کنید. این مطالعه نتیجه‌ می‌گیرد که شخصیت شما در طول این فرآیند عوض خواهد شد. آدرنالین، دوپامین و سِروتونین هورمون‌هایی هستند که در مرحله‌ی جاذبه ظاهر می‌شوند.

مرحله‌ی ۳: دلبستگی

اگر بتوانید از مرحله‌ی هوس و جاذبه بگذرید، آن‌گاه می‌توانید عملا یک پیوند را شروع کنید. پیوندی که شما را از مسیری پایدار به جایی می‌رساند که عملا می‌توانید به یکدیگر متعهد شوید. اساسا، این همان‌جایی است که یک زوج دوست‌ دارند بچه‌دار شوند و شریک زندگی یکدیگر شوند. بدن این احساس را در سطح سلولی بر می‌انگیزد. دو هورمون در شکل گیری آن نقش دارند. آکسی‌توسین که به آن هورمون نوازش هم می‌گویند و واسوپرسین هورمونی که بعد از مقاربت در بدن آزاد می‌شود. این احساس رابطه‌های بادوام و طولانی مدت را تقویت می‌کند و طرفین را قادر می‌سازد با هم همراه شوند.

۹. آنها می‌دانند عشق با ظواهر ارتباطی ندارد

عاشق شدن فرآیندی درونی‌تر و ناخودآگاه‌تر از آن است که فقط به جذب پیچ‌وخم‌های اندام کسی شدن محدود شود. عوامل اصلی پیام‌هایی هستند که به مغز می‌رسند. عشق چیزی بسیار عمیق‌تر از جنبه‌ی جسمی شخص است. ممکن است حتی پیش از حرف زدن، یک نفر آدم ناجور یا دردسر‌سازی به نظر بیاید. اغلب در چنین مرحله‌ای کار از کار گذشته است و شما حتی بی‌آن‌که بدانید وابسته شده‌اید.

۱۰. آنها ” ۳۶ پرسش” را می‌فهمند و از آن‌ استفاده می‌کنند

۳۶ پرسش ابتدا توسط روانشناسانی خلق شد که به دنبال کشف دلیل عاشق شدن آدم‌ها بودند. آنها به سه سطح(هر کدام شامل ۱۲ پرسش) دست یافتند که ممکن است یک نفر را به دریافت تمام احساسات عاشقانه از سوی شخصی دیگر هدایت کند. این پرسش‌ها باعث می‌شوند یک نفر مناسب، قابل اعتماد، مهم و مورد توجه به نظر برسد. آنها باید با طرح پرسش‌هایی که به آنها احساس آسیب‌پذیری می‌دهد- احساسی که به عشق مربوط می‌شود- خودشان را بروز بدهند. ثابت شده است که این احساس فرآیند عاشق شدن را تسریع می‌کند. درواقع، ماندی لِن کاترون، “مولف برای آن‌که عاشق هرکسی شوید این کار را بکنید”، پژوهشی در زمینه‌ی صحت این فرضیه انجام داده است. او عاشق دوست‌اش شد و هنوز با هم هستند، پس در این کتاب اثری اثبات شده را می‌توان یافت.

منبع :http://www.alamto.com/10-love-secret.html

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب