چهار نکته کلیدی در یک رابطه موفق - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
چهار نکته کلیدی در یک رابطه موفق - هایپرکلابز هایپرکلابز :

یاد بگیرید که چگونه عاشق خودتان باشید.

اگر شما به‌دلیل صرف‌نظر کردن از خودتان، از درون احساس پوچی کنید، نمی‌توانید در عشق به طرف مقابل‌تان سهیم شوید. دوست داشتن خودتان یعنی پذیرفتن مسئولیت احساسات خودتان، نه‌اینکه فرد مقابل را مسئول درد و لذت و ارزش شخصی‌تان بدانید.

وقتی انتظار دارید همسرتان توجه و عشقی را که شما نسبت به خود ندارید به شما بدهد، همیشه در حال کنترل او خواهید بود که همیشه این مسئله، مشکل آفرین است. منظور و خواسته شما برای گرفتن عشق، به‌جای عشق دادن، هرگز منجر به ارتباط و صمیمیت نخواهد شد.

بخشی از دوست داشتن خودتان این است که یاد بگیرید روح زیبای خودتان را ببینید تا بتوانید صراحتا برای خود ارزش قائل شوید نه‌این‌که خودتان را قضاوت کنید. یاد گیری چگونه دیدن جوهر و ماهیت خودتان، از ارتباط با حقیقت والای خودتان ناشی می‌شود.

ما نمی‌توانیم با چشم‌های خودِ جریحه‌دار شده و خودخواه‌مان، جوهر روح‌مان را ببینیم، چون پر از عقاید نادرست درباره ارزش‌های خودمان است، عقایدی مانند ” من به اندازه کافی خوب نیستم، من اساسا نقاط ضعف و کمبودهای زیادی دارم، من بی‌لیاقتم”.

ذات و جوهر روح همسرتان را ببینید و ارزش قائل شوید.

ما وقتی عاشق می‌شویم، عاشق ذات همدیگر می‌شویم، اما دیر یا زود، خودِ آسیب‌دیده‌مان، رابطه را با استراتژی‌های کنترل مانند خشم، سرزنش، عقب‌نشینی، مقاومت و اطاعت تصاحب کرده و تباه می‌کند.

این اتفاق می‌افتد چون خودِ جریحه‌دار شده‌مان جوری برنامه‌ریزی شده که ما را با شکل‌های گوناگون رفتارهای کنترل‌گرایانه “محافظت” کند. در روابط، وقتی ترس از پس زده‌شدن و گرفتارشدن آشکار می‌گردد، ما سعی می‌کنیم برای دوباره به‌دست گرفتن کنترل، به این استراتژی‌های برنامه‌ریزی شده مراجعه کنیم.

همه ما نیاز داریم، مدارا و تحمل خودِ آسیب‌دیده همدیگر را یاد بگیریم و به ذات و جوهر هم عمیقا عشق ورزیده و به آن احترام بگذاریم. وقتی خودِ جریحه‌دار شده، قابل تحمل نباشد؛ مثلا وقتی فرد مقابل خشن، خائن و یا دروغگو است، پس او فرد مناسبی برای شما نیست.

با همسرتان مهربان باشید.

زوج‌های موفق با یکدیگر خیلی مهربانند. اما زمانی‌که خودتان را رد می‌کنید و نادیده می‌گیرید، دوست داشتن فرد مقابل کار دشواری است. هرچقدر با خودتان مهربان‌تر باشید، طبیعتا با همسرتان نیز مهربان‌تر خواهید بود.

مهربانی، با اطاعت و پذیرش خیلی فرق دارد. پذیرش و تسلیم، نوعی کنترل است، یعنی از خودتان دست می‌کشید و تسلیم می‌شوید تا عشق دریافت کنید. اما مهربانی از جایی کامل در درون‌تان نشات می‌گیرد، جایی که از عشق به خودتان پر و کامل شده و می‌تواند برای دیگران لبریز شود.

روحیه بخشنده و بلندنظر نسبت به همسرتان داشته باشید.

زوج‌های موفق، روحیه‌ای بزرگوار نسبت به همدیگر دارند. دوست دارند ازهم حمایت کنند، پشتیبان هم باشند و برای همدیگر کارهای دل‌انگیز و خوشایند انجام دهند. آنها نسبت به زمان باهم بودن‌شان، عشق‌شان، پسند و پذیرش‌شان، و حمایت نهای‌شان، بلندنظرند.

وقتی شما نتوانید این رفتارهای محبت آمیز را برای همسرتان انجام بدهید، به احتمال زیاد دلیلش این است که نسبت به خودتان مهربان و علاقه‌مند نیستید. به همین دلیل، دوست داشتن خود، تا این حد مهم و ارجح است. برای دیدن و اهمیت دادن به همسرتان قطعا لازم است که اول خودتان را دوست داشته باشید.

منبع :http://www.alamto.com/the-4-keys-of-successful-rel...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب