راهي جهت حفظ روابط و استحكام زوجين !!!- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
راهي جهت حفظ روابط و استحكام زوجين !!!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

محمدرضا نظامی روانشناس اظهار داشت :یکی از راه‌های حفظ روابط و استحکام زوجین و کاهش اختلافات میان یکدیگر، احترام به علایق،نیازها،افکار،عقاید،خواسته‌ها و احساسات طرفین بوده که باعث ایجاد رابطه عاطفی عمیق‌تر نیز خواهد شد.

نظامی در ادامه تصریح کرد: گذشت عنصر مهم در زندگی بوده که باعث از بین رفتن کینه‌ها شده همچنین عدم بازگو کردن نکات منفی و خطاهای طرف مقابل درجمع آشنایان،فراموش کردن دعواهای گذشته و نکشیدن پای خانواده‌های یکدیگر به اختلافات میان زوجین می‌تواند بهترین و سریع‌ترین راه آشتی در زمان دعوا باشد.

نظامی افزود: در زمان اختلاف نظر سعی کنید به جای سرزنش یکدیگر و تفسیر نادرست از موضوع ایجاد شده اقدام به شناسایی،علت یابی و گفت‌وگو در مورد آن اختلاف کرده و پیش از آن که به مشکل بزرگ‌تری تبدیل شود و پای خانواده‌ها به میان آید،آن را میان خودشان حل و فصل کنند.

این روانشناس خانواده در پایان تاکید کرد: چشم‌پوشی از خطاهای یکدیگر،برقراری روابط صمیمی و عاطفی با خانواده همسر،امید به دست یابی اهداف بزرگ در زندگی مشترک،لذت بردن از کنار یکدیگر بودن،توجه به نکات مثبت طرف مقابل،ایجاد روابط زناشویی سالم و با نشاط، دوری از عیب جویی،گوشه کنایه و تمسخر همدیگر از دیگر عوامل تاثیرگذار در استحکام و شیرین بودن زندگی مشترک است.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب