رعایت اعتدال در روابط عاشقانه- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
 رعایت اعتدال در روابط عاشقانه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

به نظر شما چقدر باید برای شریک زندگی تان وقت بگذارید ؟ در اطراف خود کسانی را می بینیم که وقتی رابطه جدیدی را شروع می کنند زندگی خود را رها کرده و تمام طول شبانه روز را با آن فرد سپری می کنند .

این رفتار گاهی باعث قطع روابط با اطرافیان می شود . با این وجود خیلی افراد هستند که فکر می کنند برای این که در زندگی طرف مقابل جایی برای خود باز کنند باید مبارزه کنند .


چطور می توان رابطه نرمال و متعادلی را آغاز کرد ؟

تعادل در رابطه سخت تر از چیزی است که همه فکر می کنند . هر فردی دوست دارد با طرف مقابل جذاب و دوست داشتنی که به عنوان همسر وارد زندگی اش شده وقت بگذراند .

دو نفری که به تازگی رابطه عاطفی شروع کرده اند ، همواره به دنبال فرصت هایی هستند تا کنار هم باشند و وقتی از هم دورند دلشان برای هم تنگ می شود . این زمانی که با هم می گذرانند سالم است تا بتوانند رابطه عاطفی خود را تقویت کرده و زندگی خود را به طرف مقابل جوش دهند .

اما کار و زندگی اجتماعی باعث می شود محدودیت های واقع بینانه ای برای مدت زمانی که با عشق تان سپری می کنید ، در نظر بگیرید .

گاهی ممکن است در زندگی الزامات غیر قابل پیش بینی کاری برای آخرهفته یا سفرهای کاری پیش بیاید ، در صورتی که همسرتان در رابطه سطح متفاوتی از ارتباط را توقع داشته باشد ، اهداف و جاه طلبی های او ممکن است استرس ایجاد کند .

زوج های جوان و افرادی که رابطه جدیدی را شروع کرده اند باید قادر باشند بین زمانی که با او می گذرانند و زمانی که به خانواده و دوستان اختصاص دارد تعادل بوجود آورند ؛ شاید قابل دسترس بودن شما برای روابط قبلی کمی دچار تغییر شود .

تحقیقی در سال 1999 میلادی انجام شد که نشان می دهد زنانی که زودتر زمانی را که با شریک زندگی شان سپری می کنند افزایش می دهند ، به همان میزان زودتر زمانی را که با دوستان خود می گذرانند را کم می کنند .

در این زمان دوستان شاکی می شوند که چرا فرصت دیدن شما را ندارند و خانواده هم متعجب هستند که این همه وقت را کجا سپری می کنید ، در این شرایط باید بین زندگی و روابط عاشقانه تان تعادلی ایجاد کنید .

باید زمانی را هم در نظر بگیرید که به تنهایی بگذرانید و این زمان به قدر دیگر نیازهایتان اهمیت دارد . در این زمان می توانید به رابطه جدیدتان فکر کنید و کارهایی را که از آنها به تنهایی لذت می برید انجام دهید . این فرصت به قدر زمانی که برای رابطه جدید می گذارید یا با دوستان و خانواده تان هستید اهمیت دارد .

هدف این است که در زندگی تان تعادلی ایجاد کنید تا هم از وقتی که با طرف مقابل تان می گذارید لذت ببرید و راضی باشید و در عین حال بتوانید رابطه خود را با دوستان و خانواده حفظ کرده ، در زمینه کاری تان پیشرفت کرده و به رابطه خود برای شکوفا شدن زمان دهید . در ادامه چندین نکته را برای ایجاد تعادل بیان می کنیم :


با طرف مقابل هماهنگ باشید

بهترین راهکار برای این که متوجه شوید زمان لازم به فرد مقابل تان اختصاص داده اید یا نه این است که از او سوال کنید . باید بدانید طرف مقابل به چه چیزی نیاز دارد و وابستگی بین تان را افزایش دهید تا هر دویتان احساس راحتی داشته باشید .


تفاوت فردی خود و طرف مقابل را درک کنید

هر فردی برای با هم وقت گذراندن به زمان متفاوتی نیاز دارد . تحقیقات نشان می دهد افرادی که در رابطه به اضطراب متمایل هستند می خواهند زمان بیشتری را با طرف مقابل بگذرانند و در مقابل کسانی که تلاش می کنند کمتر همدیگر را ببینند به دنبال استقلال فردی می باشند . نباید توقع داشته باشید طرف مقابل تان دقیقا نیازهای شما را تامین کند .


قرار عاشقانه

یک شب در هفته را به قرار عاشقانه اختصاص دهید

وقتی کار و تعهدات زندگی وقتی برای شما نمی گذارد ، به دنبال راهی باشید تا بتوانید حداقل یک شب در هفته را برای قرارملاقات عاشقانه در نظر بگیرید و به رابطه جدیدتان اهمیت دهید .

باید شرایط زندگی و کاری و میزان وقتی که می توانید در این رابطه صرف کنید را برای طرف مقابل توضیح دهید و حتما یک شب از هفته را به او اختصاص دهید .


به نیازها و نظرات دوستان تان هم توجه کنید

نظرات دوستان تان می تواند باعث موفقیت رابطه جدیدتان شود . وقتی رابطه عاطفی جدیدی را شروع می کنید ، باید به دنبال راههای باشید تا ارتباط با دوستان تان قطع نشود . بهتر است عشق تان را به جمع دوستان خود وارد کنید تا هم ارتباط با دوستان تان قطع نشود و هم برای بالا بردن کیفیت رابطه جدیدتان وقت بگذارید .


جزر و مد رابطه تان را درک کنید

همان طور که رابطه جدیدتان به مرور به یک رابطه متعهدانه تبدیل می شود ، جزر و مد عوامل استرس زای مختلف زندگی تبدیل به جزر و مد میزان انرژی می شود که شما و طرف مقابل می توانید برای رابطه تان بگذارید .

وقتی رابطه تان به هسته مرکزی زندگی دو طرف تبدیل می شود ، خیلی اهمیت دارد که از فرصت ها برای بالا بردن کیفیت و شکوفا شدن رابطه تان استفاده کنید و به طرف مقابل هم فرصت لازم دهید تا بتوانید شریک زندگی خوبی برای هم باشید .

ساير تصاوير

 رعایت اعتدال در روابط عاشقانه- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب