توصيه‌هاي اوندين كارادي طراح مشهور و بين‌المللي درباره پرده‌هاي منزل - هایپرکلابز

توصيه‌هاي اوندين كارادي طراح مشهور و بين‌المللي درباره پرده‌هاي منزل - هایپرکلابز هایپرکلابز :

اين طراح و دكوراتور خوش ذوق متولد نيوجرسي مي‌باشد و در حال حاضر ساكن نيويورك مي‌باشد. او فارغ‌التحصيل همين رشته از دانشگاه كلمبيا مي‌باشد. در سال 2004 اولين موسسه طراحي و دكوراسيون خويش را راه‌اندازي كرد. استعداد وي به قدري بود كه در عرض 4 سال مشتريان مشهوري همچون هنرپيشه‌ها و هنرمندان را به سوي خود جذب كرد. برنامه‌هاي تلويزيوني وي نيز در اين پيشرفت بي‌تأثير نبود. او به همراه تيمش در چند فيلم معروف وظيفه طراحي دكوراسيون صحنه‌هاي بازي را به عهده داشته‌اند. يكي از آرزوهاي وي طراحي منازل خاص و هتل‌هاي مجلل مي‌باشد.
پرده و تزئينات آن همانطور كه تا حدودي وظيفه مسدود كرده راه نور، صدا، گرما و سرما را به عهده دارند نقش كليدي در طراحي و دكوراسيون منزل را به عهده دارند و علاوه بر اين كه زيبايي خاصي به اتاق مي‌دهند از سويي ديگر شخصيتي باور نكردني به آن نيز مي‌دهند.

آيا تفاوتهايي بين پرده‌ها و تزئيناتش نيز وجود دارد و اصلا اين موضوع اهميتي دارد يا خير؟
به طور سنتي، پنجره‌ها توسط سه نوع پرده تزئين مي‌شوند كه عبارتند از: پرده داخلي (براي صافي نور استفاده مي‌شود)، پرده شب (براي جلوگيري از ورود نور به داخل) و پرده تزئيني (براي تزئين و زيبايي استفاده مي‌شود). تمامي اين موارد در قسمت بالا توسط يك كتيبه مخفي مي‌شوند تا قطعاتي همچون ميل پرده توي ذوق بيننده نزند. اين روش سنتي از زمانهاي گذشته تا به امروز رواج داشته است و به طور رسمي مورد استفاده قرار گرفته است. در روش مدرن سعي شده است ايده‌هاي سنتي حفظ شود و با استفاده از تكنيك‌هاي جديدي مانند گوناگوني طول و ارتفاع پرده، شل و آزاد بودن آن، تاب خوردن و... فضايي دلچسب از يك طراحي موفق را به بيننده منتقل كند.

گزينه‌هاي مورد نظر
* از پرده‌هاي سبك و ظريف همچون حرير و نخي استفاده كنيد.
* پرده را جايي نصب كنيد تا جلوي نور را بگيرد.
* زير پرده اصلي خود از پرده‌اي با جنس چيت گلدار، نخي و مخملي استفاده كنيد.
* پرده تزئيني كه بيروني‌ترين قسمت به سمت داخل مي‌باشد بايد به تنهايي روي يك ميل پرده باشد. برخي از اين پرده‌هاي تزئيني چين‌دار و تاب‌دار هستند و نمايي بسيار زيبا به طراحي شما خواهد داد.
* در پايان مي‌توانيد يك كتيبه چوبي طرح‌دار روي ميل پرده‌ها بزنيد تا هم نماي آن را زيباتر كند هم جلوه‌اي محصور كننده به بيننده بدهد.

نكاتي در مورد طول پرده
سئوالي كه معمولا پيش مي‌آيد اين است كه طول پرده معمولا بايد چقدر باشد؟ پرده‌ها با طول بيشتر معمولا ديدي رسمي‌تر را به بيننده منتقل مي‌كنند ولي پرده‌هايي با طول كمتر ديدي غيررسمي و راحت‌تر را به بيننده انتقال مي‌دهند. البته اين موضوع در نهايت بستگي به سليقه شخصي شما دارد. نكات زير مي‌تواند شما را در اين خصوص ياري كنند.
* در اتاق‌هاي رسمي بهتر است كه پرده تنها كف اتاق را لمس كند.
* براي اتاق‌هايي كه با سليقه چيده شده‌اند و فضايي رمانتيك دارند بهتر است پرده روي زمين بيافتد.
* پرده‌هايي كه تنها تا لبه پنجره مي‌آيند و معمولا به پايه‌اي در گوشه‌اي بسته مي‌شوند. اين مدل را معمولا در پنجره‌هاي آشپزخانه مشاهده مي‌كنيد.
* به اين نكته توجه داشته باشيد كه پرده‌هاي شما كنار اجاق گاز يا يك وسيله گرماي نصب نشوند.
* براي اتاق نشيمن نيز بهتر است پرده، كف اتاق را لمس كند.
* به خاطر داشته باشيد كه پرده شما بايد يا كف اتاق را لمس كند يا كمي پائين‌تر از سطح پنجره باشد در غير اين صورت نمايي زشت و زننده را به بيننده مي‌دهد.

با پنجره‌هاي نامناسب چه كنيم؟
تمامي پنجره‌ها زيبا نيستند ولي خوشبختانه پرده‌هاي تزئيني مي‌توانند زشتي آنها را بپوشانند. در اينجا چند روش برايتان معرفي مي‌كنيم تا نماي پنجره‌هاي خود را زيباتر جلوه دهيد.
* پنجره‌هاي كوتاه: بهتر است در اين مورد از پرده‌هاي بلندتر استفاده كنيد تا اين نقطه ضعف را بپوشانيد.
* پنجره‌هاي خيلي بلند: بهترين راه استفاده از يك كتيبه با عرض بيشتر براي پوشاندن قسمتي از بالاي پرده مي‌باشد و بهتر است پرده شما يك چاكي در وسط براي راه يافتن نور به داخل داشته باشد.
* پنجره‌هاي كم پهنا: ابتدا بايد از ميل پرده‌هاي عريض‌تر استفاده كنيد و بخش‌هاي اضافي كه پنجره را شامل نمي‌شود را با پرده‌هاي تزئيني بپوشانيد. اين اعمال باعث مي‌شوند تا كم عريض بودن پنجره شما به چشم نيايد.
* پنجره‌هاي خيلي عريض: در اين مورد نيز پرده‌هاي تزئيني داخلي مي‌توانند به كمك شما آيند و از لبه‌هاي دو طرف مي‌توانيد به سمت داخل پرده تزئيني بزنيد تا پنجره خيلي عريض به حالت استاندارد خود نزديك‌تر شود.

منبع :http://tiplife.ir/life-style-2/793-anvndin

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب