چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

1. اگر هنوز ميز ناهارخوري نخريده‌ايد يا مي‌خواهيد ميزتان را عوض كنيد، يادتان باشد برای اتاق‌ها و خانه‌هاي كوچك اصلا سمت ميز و صندلي‌هايي با رنگ تيره نرويد. در ضمن از خريدن صندلي‌هاي دسته‌دار براي ميز غذاخوري به‌شدت بپرهیزید. اگر ميز را در قسمتي از اتاق نشيمن مي‌گذاريد، بهتر است صندلي‌هايي را انتخاب كنيد كه با مبلمان‌تان هماهنگ باشند و هنگام كمبود فضاي نشيمن بتوانيد از آنها استفاده كنيد.
2. نور محيط را با توجه به قرار گرفتن ميز تنظيم كنيد. بهتر است نور اصلي از بالا، وسط ميزتان بتابد. اما اگر خانه‌تان كوچك است يا ميز ناهارخوري‌ تهيه كرده‌ايد كه در حال حاضر براي محيط خانه‌تان بزرگ است، آن را به يك سمت از ديوار بكشيد تا در حالت عادي، صندلي‌ها و فضاي دورتادور ميز، براي‌تان دست‌وپا گير نباشد.
3. براي تزئين ميز ناهارخوري اول از همه يك روميزي نخي تهيه كنيد يا يك تكه رانر با طرح گل‌‌هاي بهاري پيدا كنيد و آن را وسط ميز قرار دهيد. اگر خوش‌سليقه هستيد و خودتان مي‌خواهيد اين رانر را بدوزيد، توصيه مي‌كنيم عرض آن را بيشتر از 50 سانتي‌متر نگيريد. براي دستمال سفره هم مي‌توانيد از پارچه‌هاي كتان در اندازه‌هاي 40 در 50 سانتي‌متر استفاده كنيد يا به دستمال سفره‌هاي كاغذي در طرح‌هاي مختلف رضايت دهيد. تزئين دستمال سفره‌هاي ساده با يك شاخه كوچك برگ رزماري زيباست. اما اگر از دستمال‌هاي طرحدار و شلوغ استفاده مي‌كنيد بهتر است آن را ساده كنار يا داخل بشقاب قرار دهيد.
4. وسط ميز را براي قرار دادن ظروف غذاهاي اصلي خالي بگذاريد. اما اگر اصرار داريد روي ميز را تزئين كنيد، مي‌توانيد از يك گلدان گل با شاخه‌هاي كوتاه استفاده كنيد.
5. يادتان باشد براي چيدمان ظروف، از لبه ميز شروع به چيدن وسايل كنيد. بشقاب‌ها را روبه‌روي هر صندلي قرار دهيد. اگر قرار است از ‌مهمانان‌تان با سوپ پذيرايي كنيد، بشقاب‌هاي گود را داخل بشقاب‌های تخت و دقيقا در وسط آن بگذاريد. اگر لازم است از كارد استفاده كنيد، آن را سمت راست بشقاب قرار دهيد. قاشق را هم سمت راست كارد بگذاريد. چنگال را در سمت چپ بشقاب و ظرف دسر را بالاي چنگال قرار دهيد.
6. اگر مي‌خواهيد از دو سايز ليوان استفاده كنيد، آنها را به ترتيب بلندي از سمت چپ به راست، در سمت راست و بالاي كارد و قاشق بگذاريد. بايد در نظر داشت كه نوع وعده غذايي و رسمي يا خودماني بودن يك ‌مهماني مي‌تواند روي چيدمان ميزتان تاثير بگذارد. شما بايد بتوانيد با يك چيدمان خوب، اول از همه خلاقيت‌تان را به نمايش بگذاريد و بعد يك محيط زيبا و البته راحت را براي غذا خوردن ‌مهمانان‌تان فراهم كنيد.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/221077/%DA%86%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب