ترک عادت های بد - هایپرکلابز

م ه 10 سال پیش
ترک عادت های بد - هایپرکلابز هایپرکلابز :

برخی از عادت ها ، می توانند شخصیت ما و وجهه اجتماعی مارا نابود کنند . آیا شما هم عادتی دارید که به آن توجه نکرده اید اما اطرافیانتان را آزار می دهد ؟ بیشتر دقت کنید شاید باید عادتی را ترک کنید !!
آیا در دام سیگار،نوشیدن، استراق سمع، مکیدن شست، ناخن جویدن یا قمار گرفتارید؟فرد عاقلی به درستی گفته است:" عادت های بد، مانند تختخوابی راحت هستند. ورود به آن آسان اما ترک کردنش دشوار است." ترک عادت های بد دشوار است اما این بهانه ای برای حفظ کردن آن ها نیست. عادت ها ی بد جدا از تخریب تصویر اجتماعی و شخصی شما، ممکن است برای پیشرفت حرفه ای تان هم مضر باشند. گرچه برخی از عادت ها می توانند مهلک باشند. برخی دیگر مانند جویدن ناخن،دست کردن در بینی ودندان قروچه می تواند به راحتی مردم را از شما دور کند. شما خواستار چنین اتفاقی نیستید، هستید؟ همچنین نمی خواهیدبه دلیل سیگار کشیدن بیش از حد به "دودکش" ملقب شوید یا به دلیل مهارت های قوی ارتباطی خود'سلطان شایعات' نامیده شوید. یا اینکه به دلیل روش های غیربهداشتی انگشت نما شوید. هر چیزی که انجام می دهید بستگی به خود شما دارد. بنابراین باید درفکر شکستن آن عادت های بد باشید قبل از اینکه آن ها شما را بشکنند(تخریب کنند). چنانچه قبلا ذکر شد، عادت های بد مانند کفش های کهنه هستند؛ خلاصی از آن ها بسیار دشوار است. جایگزین کردن عادت های بد با عادات خوب و جدید به شما امکان می دهد که شروع کنید. گفتن از عمل کردن آسانتر است! خب، حداقل اعتماد به نفس بیشتری از قبل خواهید داشت.

ترک عادت هایی که جزئی اساسی از زندگیتان هستند، به زبان آسان است. به هر حال اگر آن عادت ها را به خودتان تلقین کرده اید، حتما راهی برای خلاص شدن از شرشان هم هست.

درون نگری - چرا به تغییر احتیاج دارید؟

گام اول این است که دریابید چرا به جلوگیری از عادت خود نیازمندید. آیا به کسی آسیب می زند، آیا افراد دور و بر را می رنجاند یا اینکه به خود شما آسیب می زند؟ درک درستی از اینکه واقعا به تغییر دادن این بخش از زندگیتان 'نیازمندید' می تواند مهم ترین گام ابتدایی باشد. یادآوری این نکته که 'نیازمند اندامی متناسب با جین قدیمی تان هستید تا شبیه همان مادر جذابی باشید که تصور می کردید.' بسیار مفیدتر از گفتن این مطلب است که' نیاز به کاهش وزن دارید'. در نظر گرفتن این حقیقت که با سیگار کشیدن بیش از حد، نوعی مرگ تدریجی و پوست ناسالم برای خود به ارمغان می آورید،و توجه به اینکه اهمیت آن از لذت موقتی فراهم شده توسط سیگار بیشتر است، اندیشه خوبی هست.داشتن همراهانی خوب

معمولا به سوی عادت های بد کشیده می شوید زیرا افراد ، در جمعی که حضور دارید آن را انجام می دهند. به نوشیدن در موقعیت های عجیب یا زیاده روی در شرط بندی وسوسه می شوید زیرا افراد دور و برتان چنین می کنند؟ بنابراین تا حد ممکن از چنین جمعی دوری کنید. برای مثال، اگر می خواهید سیگار را ترک کنید، نمی توانید تمام روز را با یک فرد سیگاری بگذرانید. تلاش کنید تا حد ممکن خود را با افرادی که آرزومندید مانند آن ها شوید احاطه کنید.

عادت خود را با چیز دیگری جایگزین کنید

به فعالیت جدیدی فکر کنید که بتواند جایگزین عادتی شود که برای ترک آن تلاش می کنید. زمانی که درصدد تغییر دادن راه های قدیمی زیستن هستید،محتاج راه های جدیدی برای برآوردن نیازهایتان هستید. جایگزین کردن روش های قدیمی با یک سرگرمی یا چیزی که لذت بخش باشد، می تواند ذهنتان را منحرف کند. به جای خوردن کلوچه، بیشتر به هویج اکتفا کنید. به جای سیگار کشیدن که بسیار به آن وابسته بودید، آدامس بجوید. اگر زود بیدار شدن چیزی است که برایش در تلاش بوده اید، خواب شیرینتان را با برنامه ورزشی جدی جایگزین کنید.

یادآوری دائم

عادت های بدتان را بنویسید و یادداشت را جایی قرار دهید که حداقل 10بار در روز آن را ببینید. یادآوری دائم عادت بد به شما کمک می کند به آسانی آن را رها کنید. روی یخچال، میز،در حمام، یا دسکتاپ مانیتوری که با آن کار می کنید، چنین یادآوری های دائمی عزمتان را قوی تر می کند. نادیده گذاشتن برنامه های تنظیم شده در ذهن ممکن است آسان باشد اما چشم پوشی از چیزی که نوشته شده باشد دشوارتر است.

به آسانی ادامه دهید

تمرین ترک عادت خود را با دو یا سه قانون ساده خلاصه کنید. خود را با قوانین بی شمار درگیر نکنید. قوانین بی شمار به معنای شانس های بهتری برای از سرگیری روش های قدیمی تان است. اگر کلوچه چیزی است که قصد دارید آن را با مورد سالم تری مثل هویج عوض کنید، دلیلی ندارد که به خودتان بگویید که یک هویج کامل یا دو هویج در روز بخور. همین که آن کلوچه های شکلاتی را با هویج عوض می کنید کافی است. بله ، در نوع خودش کار بزرگی است.

به خود پاداش دهید

کاملا حق دارید برای پیروی از هدف هایی که تنظیم کرده اید به خودتان پاداش دهید. اگراز عادت بدی پرهیز کردید، به جلو پیش رفته و به خودتان پاداش بدهید. نه به این معنا که اگر می خواهید سیگار را ترک کنید، پس از دو هفته پرهیزکردن از آن با یک سیگار به خود پاداش دهید. این تنها باعث بازگشتن میل منفی شما می شود. پاداشی مثل استفاده از پس اندازتان برای خریدن یک بازی ویدئویی که مشتاق داشتنش بودید. یا دادن 100 دلار به دوستتان که فقط وقتی به شما بازگردانده شود که مرحله بعدی را پشت سر گذاشتید. این ها می توانند راه های خوبی برای حرکت به جلو باشند که به آن نیاز دارید.

در پایان همه چیز وابسته به شماست. ترک کردن عادت های بد ، بیشترین تفاوت را برایتان به وجود می آورد. اگر سلامتی شما، حرفه و یا زندگی اجتماعی تان مد نظر است، عادت های شما تاثیر مستقیمی بر زندگیتان دارد. بنابراین باید خوددار و مشتاق باشید. فراموش کردن اهداف و خود باختگی در این مسیر طولانی عادی است. اما رجوع به فرآیند تفکر و بازنگری اهدافتان مهم است. به وجود آمدن و ترک عادت ها با تکرارشان کاملا طبیعی است .آنچه که برای خلاصی از شر عادت های بد اهمیت دارد توانایی و آمادگی شما برای شروع برنامه است.

منبع :http://ibanoo.ir/
3 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
م ه م ه خواهش می کنم
10 سال پیش
@Mohsen Rezazadeh @Mohsen Rezazadeh ok
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب