برای رسیدن به موفقیت واقعی بخوانید- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
 برای رسیدن به موفقیت واقعی بخوانید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

اگر دوست دارید در زندگی و فعالیت های روزمره خود به موفقیت برسید سعی کنید با برنامه ریزی و دقت پیش بروید و راه و روش افراد موفق را پیش بگیرید.

آنهایی که در حرفه یا زندگی شخصی‌شان خوب درخشیده‌اند با مردم عادی خیلی تفاوت دارند. «زمان» برای این افراد بسیار مهم است و در طول روز دست به کارهایی می‌زنند که آدم‌های معمولی و ناموفق از آن غافل هستند. اگر شما هم قصد دارید همه امور زندگی شخصی و شغلی‌تان را یک‌باره دگرگون کنید، این نکته‌هایی را رعایت کنید.

تلفن همراهتان را خاموش کنید
هر صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوید، اولین چیزی که به آن نیاز دارید، کمی آرامش و سکوت است تا در آن لحظات به آنچه قصد دارید در طول روز انجام دهید، کاملا متمرکز شوید. اولین کاری که باید انجام ‌دهید، چک کردن گوشی تلفن همراه یا ایمیلتان نیست بلکه دقایقی سکوت باعث می‌شود بهتر روی فعالیت‌های روزانه‌ای که قصد انجامشان را دارید، تمرکز کنید. عبادت و راز و نیاز با خداوند در این دقایق آغازین می‌تواند تاثیر زیادی در شروع یک روز خوب داشته باشد. با این کار کل روز را در آرامش به سر خواهید برد. وقتی آرامش صبحگاهی‌تان را به دست آوردید، می‌توانید بهتر امور روزانه‌تان را در دست بگیرید و مانع گرفتن تصمیم‌های شتابزده شوید.

اهداف روزانه‌تان را بنویسید
هر فردی در طول روز کارهای زیادی برای انجام دارد اما اگر بدون مرور صبحگاهی آن به محل کارتان بروید، هرگز نمی‌توانید مانند افراد موفق عمل کنید و بهترین باشید. توصیه ما به شما این است که یک دفترچه یادداشت کوچک جیبی تهیه کنید و همیشه آن را همراه خود داشته باشید. در این دفترچه اهداف روزانه یا هفتگی خود را با جزئیات بنویسید تا اولا از قلم نیفتند و مهم‌تر از همه بتوانید آنها را اولویت‌بندی کنید. فهرست جزیی‌ترین کارهایتان را بنویسید، مثلا اگر قرار است با کسی تماس تلفنی برقرار کنید یا ایمیلی به کسی بفرستید، حتما این امور را در دفترچه‌تان یادداشت کنید. با این کار شاهد نظمی در کارهایتان خواهید شد که زندگی کاری و شخصی‌تان را منسجم‌تر خواهد کرد.

به روز باشید
صاحب هر شغلی که هستید و هرچقدر هم در آن حرفه‌ای به نظر می‌رسید، نباید خود را از شرکت در همایش‌ها یا جلسه‌هایی که در زمینه‌های مرتبط شغلی‌تان برگزار می‌شود، محروم کنید. حتی اگر شده در روز یک مقاله در رابطه با کاری که به آن مشغول هستید، بخوانید. اگر آشپز هستید، دستور یک غذای جدید بیاموزید، اگر طراح، معمار، معلم و یا پزشک هستید، سعی کنید مقاله‌ای مرتبط در حوزه خودتان بیابید و آن را مطالعه کنید. به روز بودن رمز درخشیدن در حرفه شماست. آن را جدی بگیرید.

از رسانه‌های اجتماعی کمک بگیرید
برای بیشتر دیده شدن، حتما در رسانه‌های اجتماعی فعال باشید و روزانه در آن فعالیت داشته باشید اما این کار را هم با رعایت تعادل انجام دهید. پست‌های دوستان و همکارانتان را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و ارتباطتان را با آنها تازه نگه‌دارید. اگر اطلاعات به درد بخور و مفیدی یافتید، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. اما برای گسترش ارتباطات اجتماعی خود فقط به رسانه‌های اجتماعی اکتفا نکنید. گاهی گوشی تلفن را بردارید و با دوستانتان صحبت کنید. بهتر از این کار هم این است که در طول هفته یا در ماه حتما یک قرار ملاقات با دوستانتان بگذارید و از نزدیک جویای حال یکدیگر شوید. فراموش نکنید داشتن ارتباطات قوی رمز موفقیت افراد موفق است. در طول روز وقتی را برای این کار اختصاص دهید و آن را هرگز از قلم نیندازید. هرچقدر دوستان بیشتری داشته باشید، به همان اندازه هم شانس ورود در مسیرهای جدید برایتان بیشتر فراهم می‌شود. مانند افراد موفق رفتار کنید تا در واقعیت نیز در زندگی حرفه‌ای و شخصی‌تان موفقیت واقعی را تجربه کنید.

منبع :http://khodkari.ir/enteghal/index.php?url=http://w...
13 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
ناهیده تقی زادفانید ناهیده تقی زادفانید اگر با برنامه ریزی وهدف مشخصی باشد حتما موفق میشویم
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب