از این واژه ها برای توصیف خود استفاده نکنید!- هایپرکلابز

از این واژه ها برای توصیف خود استفاده نکنید!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

موقعیت زیر را در ذهن تصویر سازی کنید. شما فرد جدیدی را ملاقات می کنید و با هم وارد مکالمه می شوید:

• او: «شغلتان چیست؟»

• شما: «من آرشیتکت هستم.»

• او: «واقعا؟ در طراحی و معماری ساختمان هایی که من بشناسم هم نقشی داشته ای؟»

• شما: «شاید. احتمال دارد. من در دانشگاه X، ساختمان انجمن دانشجویی را طراحی کرده ام.»

• او: «آه چه عالی! آن ساختمان بسیار زیبایی است.»

شما بدون اینکه از خود تعریف کنید یا خیلی به خود پروبال بدهید و خود را خیلی تحویل بگیرید، یک تاثیر بسیار عالی در ذهن طرف مقابل گذاشته اید.

حالا دوباره شرایط زیر را تصور کنید:

• او: «شغلتان چیست؟»

• شما: «من انسانی بسیار پرشور با ایده های بسیار زیاد و خلاقیت بالا هستم که برای شرکت معماری و طراحی بنا کار می کنم و در طراحی ساختمان های مشهور زیادی در این شهر نقش کلیدی داشته ام.»

بدون شک خودتان متوجه می شوید که این تعریف ها هیچ اثر مثبتی روی طرف مقابل نمی گذارد و به جای جلب توجه او، موجب دوری افراد می شوید. لازم نیست برای توصیف خود از یک تومار تعریف و توصیف برای خود استفاده کنید. اینکه اطرافیان از شما تعریف کنند بسیار خوب است. اما لازم نیست خودتان از خود تعریف کنید.

در ادامه واژه هایی را یادآوری کرده ایم که توصیه می کنیم هرگز در معرفی خود از آنها استفاده نکنید. استفاده از این عبارت ها توسط خود افراد جنبه بسیار زشتی دارند.

۱٫ خلاق

بسیاری از شرکت ها برای تبلیغ، خود را خلاق و نوآور توصیف می کنند. بسیاری از مردم هم همین کار را انجام می دهند. برخی از انسان ها بسیار مبتکر و نوآور هستند و برخی نیستند. این هیچ ایرادی ندارد. ابتکار بسیار خوب است زیرا موجب موفقیت بیشتر می شود. اما اگر واقع انسان بسیار مبتکر و ایده پردازی هستید، آن را به زبان نیاورید. به جای استفاده از کلمات توصیفی، با خلاقیت ها و انجام کارهای مبتکرانه خود این را به دیگران نشان دهید.

۲٫ در سطح جهانی

آیا برای توصیف شرکت یا شغل خود از واژه «در سطح جهانی» استفاده می کنید؟ این چندان کار جالبی نیست. مثلا افرادی همچون لیونل مسی، می توانند یکی از موفقی ترین فوتبالیست ها در سطح جهانی باشند. اما این واژه در مورد مشاغل و کمپانی ها چندان کاربرد ندارد.

۳٫ قابل اعتماد

این کلمه وصفی نیز چیزی نیست که انسان ها یا کمپانی ها در مورد خود بگویند. این ویژگی نیز درست چیزی است که باید در خلال کار و به صورت مشهود و قابل لمس به دیگران ثابت کرد، نه با حرف و بیان آنها.

۴٫ نتیجه‌محور

این حرف کمی خنده دار است. معلوم است که همه انسان ها کارهای خود را به امید نتایج آنها انجام می دهند. این واقعا چه نوع تعریفی است؟

۵٫ تامین کننده جهانی

برخی از شرکت ها محصولاتی در سطح جهانی تولید و آنها را به سراسر دنیا توزیع می کنند و برخی هم توان این کار را ندارند. این که از این مساله به عنوان یک عبارت توصیفی در مورد شغل خود استفاده کنید و آن را به رخ دیگران بکشید واقعا چه افتخاری می تواند داشته باشد.

۶٫ با انگیزه

۷٫ خلاق و سازنده

واژه «خلاق» فقط یک مثال است. شما نمی توانید برای توصیف خود از این واژه استفاده کنید. اگر دیگران به شما بگویند خلاق، بسیار هم خوب است. اما خودتان نباید با این واژه خود را تعریف کنید.

۸٫ پویا

۹٫ رهبر و مرشد

مردم از انسان های باهوش بسیار خوششان می آید و آنها را برای بزرگی روح و تلاش های همیشه موفقشان، تحسین می کنند. اما قرار نیست شما خودتان را به عنوان رهبر یا مرشد دیگران تعریف کنید. دیگران هستند که تعیین می کنند آیا شما الگوی آنها باشید یا خیر.

۱۰٫ سرپرست

سرپرست یا مدیر بودن مساله ای نیست که شما بخواهید برای تعریف از خود از آن استفاده کنید.

۱۱٫ مشتاق و پرانرژی

۱۲٫ منحصربه فرد

امان از آدم هایی که خود را خاص می دانند و این عبارت که «من بی همتا هستم» را دایم تکرار می کنند.

۱۳٫ عجیب و شگفت انگیز

۱۴٫ کارآفرین ماهر

۱۵٫ تدبیرگر

۱۶٫ دوست و همکار عالی

این را شما تعیین نمی کنید. به خاطر داشته باشید این واژه چیزی نیست که شما بخواهید در مورد خود بگویید. این را دیگران باید در مورد شما مطرح کنند.

منبع :http://www.berooztarinha.com/%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب