نقش مهم تفکر مثبت در زندگی- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
 نقش مهم  تفکر مثبت در زندگی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

وقتی خودتان را در آینه می بینید به فکر ورزش و تناسب اندام می افتید ، یا هر روز بهانه می آورید که چرا اندام تان متناسب نیست ؟
دوست دارید خوش فرم تر باشید ، خوب ورزش کنید و در طول روز احساس بهتری داشته باشید ؟ راز این موارد در مثبت اندیشی است .

یک انسان معمولی به طور میانگین در هر روز 60 هزار فکر مختلف به ذهنش خطور می کند . نحوه فکر کردن هر فردی اهمیت زیادی دارد . تغییر شیوه فکر کردن به شما کمک می کنید در تمرینات ورزشی جدی تر باشید و در مقابل موانع جلوی رویتان بایستید .


مثبت اندیشی از جا بلندتان می کند

تصور کنید در رخت خواب گرم و نرم خوابیدید و صبح زود زمستانی هم تاریک است ، تنها صبح زود می توانید ورزش کنید و قرار نیست تا 9 صبح هیچ کاری انجام دهید . در یک ثانیه افکار زیادی از ذهن تان عبور می کند .
افکاری چون " ارزش بلند شدن را دارد " ، " تنها یک انتخاب دارم و آن هم ورزش است " ، " بعد از تمرین احساس بهتری خواهم داشت "و ... به شما انگیزه می دهد از آن رخت خواب گرم و نرم بلند شوید ، لباس های ورزشی را بپوشید و راه بیفتید .

با مثبت اندیشی کیفیت تمرینات تان بهتر خواهد بود

خیلی خوب است که به باشگاه بروید اما مهم تر این است که در طول تمرین چیکار می کنید . گاهی برای انجام تمرین و ورزش بهانه های زیادی داریم .یادم می آید که برای تمرین دو در دانشگاه ریه هایم و پاهایم سست بود و می خواستم بی خیال شوم .

اما از درون حسی به من می گفت : " سبک و قوی بدو " این کلمات خیلی ساده و در عین حال تاثیر گذار بودند و به من کمک کردند که ورزش دو را رها نکنم .

با مثبت اندیشی به موانع غالب شوید

هدف شما از سلامتی و تناسب اندام هر چه که باشد ، موانع و بهانه های زیادی وجود دارد . اگر افکار مثبت را در ذهن تان بپرورانید ، بهتر می توانید این موانع را پشت سر بگذرانید .

تصور کنید تصمیم گرفته اید شیرینی را کنار بگذارید اما یک نفر به شما کیک می دهد که اتفاقا همان کیک مورد علاقه تان است ، ندای از درون شما را به خوردن یا نخوردن کیک هدایت می کند .

وقتی در ذهن تان بگویید " یک تکه کیک خیلی هم اهمیت ندارد ، من ضعیف هستم " قطعا کیک را می خورید . اما اگر ندایی درونی بگوید " من خیلی قوی هستم ، قوی تر از این که وسوسه به خوردن کیک شوم " به طور قطع کیک را نمی خورید . پس تفکر مثبت می تواند در هر جایی موانع را از جلوی راهتان بردارد .
مثبت اندیشی در زندگی اهمیت زیادی دارد . اگر فکر می کنید که نمی توانید هر فکری که به سراغ تان می آید را کنترل کنید ، سه مرحله را در طی روز انجام دهید .


جملات ساده و مناسب را انتخاب کنید

شما برای مقابله با هوس ها و تنبلی ها تنها به چند جمله ساده نیاز دارید که باید دائم با خودتان تکرار کنید . باید جملاتی را انتخاب کنید که معنی داشته باشد و در عین حال ساده باشد . جملات ساده دارای کلمه ی " من " هستند ، مثلا " من می توانم " ، " من قوی هستم " کار را برایتان راحت تر می کند

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب