خانه داری - 10 نکته کاربردی و طلایی خانه داری- هایپرکلابز

فاطمه مطلق 6 سال پیش
خانه داری - 10 نکته کاربردی و طلایی خانه داری- هایپرکلابز هایپرکلابز :

خوشبو کردن حمام : برای خوشبو شدن حمام کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید زمانی که چراغ را روشن می کنید ، گرمای ناشی از لامپ عطر را در هوا پراکنده می کند.

» از بین بردن بوی فاضلاب : نصف پیمانه جوش شیرین را در فاضلات بریزید سپس نصف پیمانه سرکه سفید هم اضافه کنید و در فاضلاب را بپوشانید.

» جلوگیری از کپک زدن پرده حمام : قبل از آویزان کردن پرده ی حمام آن را در محلول آب و نمک قرار دهید.

» نرم شدن دست ها در حین شست و شو : وقتی از مایع شوینده استفاده می کنید دست های شما خشک و زبر می شود ، برای حل این مشکل باید مقداری جوش شیرین به مایع شست و شو اضافه کنید تا پوست دست تان آسیب نبیند.

» دور کردن مورچه ها : مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و کابینت ها ، کف و هر جایی که امکان دارد را با این محلول بشویید تا مورچه ها از شما دور شوند ، برای این منظور قرار دادن زغال خشک یا تکّه ای لیموترش در محل زندگی آنها نیز موثر میباشد.

» نرم نگه داشتن پتو : نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهای پشمی و کتانی پس از شست و شو همیشه دردسر است اما مشکل با اضافه کردن دو فنجان سرکه سفید به آب مورد استفاده برای شست و شو تا حدّ زیادی بر طرف می شود ، البته به یاد داشته باشید هرگز مادّه شوینده بخاردار و سرکه را با هم به آب اضافه نکنید چون گازی خطرناک از آن متصاعد خواهد شد.

» ساخت برف پاک کن با سیب زمینی : یک سیب زمینی جوانه زده و بی مصرف را از وسط نصف کنید و آن را روی شیشه جلوی اتومبیل بمالید ، بدین ترتیب قطرات باران روی شیشه خواهد لغزید و مانع دید شما نخواهد شد.

» جابه جایی مبلمان : برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی مبلمان را هل ندهید و نکشید بلکه آنها را بلند کرده و حمل کنید ، کشیدن مبلمان روی زمین حتی به طول چند سانتی متر آسیب فراوانی به آنها وارد می کند ، همچنین برای بلند کردن صندلی باید به جای دسته میله زیر نشیمن را گرفت.

» از بین بردن بوی سیگار : برای جلوگیری از انتشار بوی سیگار در خانه یک شمع را روشن بگذارید ، شمع در زمان سوختن بوی سیگار را از بین خواهد برد.

» از بین بردن بوی داخل ماشین : اغلب با وجود اینکه پنجره های ماشین را باز می گذارید باز هم بوی نامطبوعی به مشام می رسد ، بو در پارچه و صندلی های ماشین نفوذ می کند و ماندگار می شود ، برای حل این مشکل از خاصیت بوگیری جوش شیرین استفاده کنید ، مقداری جوش شیرین روی صندلی های ماشین بزنید و بعد از 15دقیقه با جاروبرقی صندلی ها را جارو کنید یا یک ظرف را با سرکه یا آمونیاک پر کنید و یک شب تا صبح داخل ماشین بگذارید و پنجره ها را باز بگذارید تا بو جذب سرکه یا آمونیاک شود.

منبع :http://www.akairan.com/khanehdari/khanedari1/20157...
9 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
هادی ن    ص   و   ر   ی هادی ن ص و ر ی این رو باید دخترا یاد بگیرن
6 سال پیش
حسین * حسین * *°• .LIKE. •°*
6 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب