تکنیکهای استفاده از تکه های فویل در خانه داری - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
تکنیکهای استفاده از تکه های فویل در خانه داری - هایپرکلابز هایپرکلابز :

کاغذهای فویل‌ یا آلومینیوم کاربردی بیش از پیچیدن دور مواد باقی‌مانده دارند. همان‌طور که می‌دانید فویل ابزاری ضروری در آشپزخانه است، اما ساختار فلزی و قابل‌انعطاف آن سبب می‌شود که در سرتاسر خانه مفید باشد.

پوشاندن کابینت‌ها و کشوها:
نه‌تنها تمیز کردن فویل با یک تکه اسفنج آسان است، بلکه کمک می‌کند تا نور در گوشه‌های تاریک کابینت منعکس شود.


برق انداختن نقره:
با یک ترفند ماهرانه و یک واکنش شیمیایی، لکه‌ها و تیرگی‌ها از سطح نقره به کاغذ فویل منتقل می‌شوند. یک سطل پلاستیکی را با کاغذ فویل بپوشانید (سطح براق آن رو باشد) و نقره‌ها را داخل آن قرار دهید.

یک‌چهارم پیمانه کربنات سدیم و یک گالون آب جوش به آن بیفزایید. محلول را هم زده و بگذارید وسایلتان برای 10 تا 15 دقیقه درون محلول غوطه‌ور بمانند تا کاملاً براق شوند.


تمیز کردن گریل:
یک گلوله فویل می‌تواند به‌سرعت کار تمیز کردن مواد کبابی سوخته و باقی‌مانده در فر شما را انجام دهد.

حفاظت از پوسته‌ی پای:
نگران سوزاندن پای (کیک) خود هستید؟ لبه‌های آن را با یک برش حلقوی از فویل آلومینیومی بپوشانید تا از سوختن پوسته‌ی پای جلوگیری نمایید.


سابیدن ظرف‌ها:
گلوله‌های فویل می‌توانند مانند سیم‌های ظرف‌شویی به شما در تمیز کردن وسایل آشپزخانه، مانند کاسه‌های شیشه‌ای پیرکس یا ماهیتابه‌های چدن، کمک کنند.


دور کردن پرنده‌ها:
گاهی ممکن است دوست داشته باشید پرنده‌ها را با پرهای رنگارنگشان در اطراف باغچه یا باغ خود ببینید، اما اگر یک درخت میوه‌ داشته باشید شاید نخواهید پرنده‌ها با میوه‌های شما جشن بگیرند.

مانند نوارهای براقی که در مغازه‌ها فروخته می‌شوند، نوارهای فویلی که از درخت شما آویزان شده‌اند نیز می‌توانند به دور کردن پرنده‌ها کمک کنند.


جابجایی وسایل سنگین:
پایه‌ی کاناپه خود را با چندین لایه از فویل بپوشانید تا کمک کند وسیله از روی فرش شما لیز بخورد.
(اما از به کار بردن این ترفند برای سطوح ظریف یا مبلمانی که فویل ممکن است روی آن خراش بیندازد خودداری کنید).


اتو کردن لباس‌ها با سرعت بیشتر:
کاغذ فویل گرما را منعکس می‌کند، بنابراین یک ورقه از آن را زیر روکش میز اتوی خود قرار دهید تا چین‌وچروک‌ها کمی سریع‌تر صاف شوند.


ساخت قیف:
در شرایطی که در مضیقه قرارگرفتید، از تکه‌ای فویل که به شکل مخروط درآورده‌اید یک قیف موقتی برای خود بسازید (قیفی که حتی می‌توانید آن را خم کنید تا به‌اندازه جاهای تنگ نیز در بیاید).

ساير تصاوير

تکنیکهای استفاده از تکه های فویل در خانه داری - هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب