نکات کاربردی برای داشتن سینک تمیز و براق- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
نکات کاربردی برای داشتن سینک تمیز و براق- هایپرکلابز هایپرکلابز :

سینک‌های ظرفشویی ازشلوغ‌ترین و پرکارترین قسمت‌های هر خانه‌ای هستند. برای همین هم تمیز نگهداشتن اهمیت زیادی دارد. دارچین با چند نکته ساده و کاربردی شما را به داشتن یک سینک ظرفشویی تمیز و براق دعوت می‌کند.

باور غلط و رایج بر این است که نیازی به شستن جداگانه سینک ظرقشویی نیست و مایعات شوینده‌ای که برای شستن ظروف استفاده می‌شوند، برای تمیز ماندن سینک کفایت می‌کنند.

در حالی‌که مایع شوینده‌ای که وارد سینک می‌شود، حاوی انواع جرم‌ها و چربی است و برای همین هم خاصیت پاک‌کنندگی خود را از دست داده است.پس بخاطر داشته باشید که حداقل هفته‌ای یک‌بار پس از استفاده از سینک، بصورت جداگانه آن را تمیز کنید.

برای این‌کار کافی است مقداری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید و از اسفنج برای آغشته کردن سینک به این مخلوط استفاده کنید.در هنگام شستشوی اشیای تیز مانند چاقو و چنگال مراقب خراشیده شدن دیواره سینک باشید.

از بین رفتن سطح صاف و صیقلی سینک باعث از بین رفتن درخشش آن می شود.همچنین برای جلوگیری از لکه برداشتن سینک مراقب باشید تا عصاره خوراکی‌ها و میوه‌های اسیدی (مانند گوجه فرنگی) به مدت طولانی در سینک باقی نماند. زیرا مواد اسیدی باعث مات شدن سطح براق سینک می‌شوند.

برای شستشوی هفتگی سینک همانطور که پیش‌تر گفتیم، استفاده از مخلوط مایع ظرقشویی با آب گرم کافی است. از به کار بردن انواع پودرهای تمیز کننده خودداری کنید، چون این مواد صرف‌نظر از قدرت پاک‌کنندگی بالایی که دارند باعث خراشیده شدن سطح سینک در بلند مدت می‌شوند.

برای پاک کردن جرم‌ها و لکه‌های قدیمی از مخلوط نصف فنجان پودر بوراکس با عصاره نصف لیمو ترش استفاده کنید.

این مخلوط را با استفاده از آب و اسفنج بر روی لکه‌های قدیمی استفاده کنید تا معجزه پاک شدن آن‌ها را ببینید.فقط توجه کنید که هنگام شستشوی سینک با این مخلوط از جریان مداوم آب در محل لکه‌گیری استفاده کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب