مرتب کردن یخچال ، یکی از راه های داشتن آشپزخانه ای تمیز و مرتب !!!- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
مرتب کردن یخچال ، یکی از راه های داشتن آشپزخانه ای تمیز و مرتب !!!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یخچال خود را تمیز کنید. هر چیز تاریخ مصرف گذشته و یا فاسد شده را دور بریزید. سپس داخل یخچال و دور آن را تمیز کنید تا فضای داخل و بیرون آن تمیز شود.

مواد غذایی را دسته بندی کنید. بسته به آشپزخانه و وسایل تان، ممکن است دسته بندی های مختلفی داشته باشید، اما این دسته بندی کلی را در نظر داشته باشید:

میوه ها: رطوبت کمتری نسبت به سبزیجات می خواهند و البته بعضی میوه ها را نمی توان به خوبی داخل یخچال نگه داشت، مثل موز.

سبزیجات: معمولا در کشوهای دردار نگه داشته می شوند، چرا که نیاز به رطوبت دارند. در مورد قارچ اینطور نیست، چرا که رطوبت زیاد آن را لزج می کند.

گوشت قرمز، ماهی و مرغ: همیشه در قسمتی جدا و یا در قفسه پایینی باشد، تا خونابه و یا مواد داخل آن، به قسمت های دیگر سراریز نشود.

تخم مرغ و لبنیات
پسمانده ها و غذاهای آماده: این قسمت شامل شیشه های باز شده مربا، ترشی و کنسرو یا ژله نیز می شود.

می توانید روی قسمت های مختلفی که تقسیم بندی کردید، برچسب بزنید تا یادتان بماند که هر بخش، مربوط به قرار دادن کدام گروه از مواد غذایی است و البته دیگر افراد خانواده هم مجبور شوند که اگر شما در خانه نبودید، وسایل را همانطور در قسمت های خودشان قرار دهند. از لحاظ علمی ثابت شده که مکان هایی از یخچال ، برای سرمای بهینه موثرتر هستند.

مکان بهینه ی دقیق برای غذاها، وابسته به نوع یخچال است، اما در کل، درب یخچال گرم ترین فضاست و البته هوای گرم، وقتی در را باز می کنید، بیشتر به موادی که داخل درب یخچال قرار دارند، می رسد. لذا باید مواد مقاوم تری را مثل ادویه جات و یا بطری های آب را در آنجا قرار داد. قفسه های نزدیک به فریزر سردترین قسمت است. البته علاوه بر برچسب می توانید فضاهایی را خودتان به یخچال اضافه کنید و یا داخل ظرف هایی مخصوص، اضافات مواد را بریزید.

مواد غذایی را به ترتیبی که گفته شد، سر جای خودشان برگردانید

بخاطر داشته باشید که مواد غذایی را سر وقت شان استفاده کنید. روی کاغذهایی که به سطوح می چسبند، تاریخ فاسد شدن موادی که زود فاسد می شوند، مثل شیر را یادداشت کنید و به یخچال بچسبانید تا یادتان نرود آنها را استفاده کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب