کاربردهای جالب نوشابه در خانه داری - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
کاربردهای جالب نوشابه در خانه داری - هایپرکلابز هایپرکلابز :

نوشابه یکی از در دسترس ترین و مضرترین نوشیدنی هاست . اما لازم است بدانید همین نوشیدنی مضر در خیلی از کارهای خانه داری از آشپزی تا تمیز کردن خانه به شما کمک می کند .

برای این که گل و گیاهان خانه تان برای مدت طولانی تری با طراوت بمانند یک فنجان نوشابه در گلدان بریزید . قند موجود در نوشابه باعث می شود طراوت ، شادابی و عمر گل ها بیشتر شود . در گلدان های شفاف از نوشابه های بی رنگ استفاده کنید .

زنگ زدگی باتری خودرو را می توانید با نوشابه از بین ببرید . تمام نوشیدنی های گازدار از جمله نوشابه حاوی اسید کربنیک است و باعث از بین بردن لکه ها و رسوب های زنگ می شود . کافی است کمی نوشابه روی باتری بریزید و اجازه دهید مدتی بماند . سپس آن را با پارچه خیس تمیز کنید .

سرویس بهداشتی خانه را با نوشابه بشویید . برای از بین بردن بو و کثیفی توالت کمی نوشابه روی کف بریزید و بعد از یک ساعت بشویید .

وقتی آدامس به موهایتان چسبید ، نگران نباشید زیرا به راحتی می توانید آدامس را با نوشابه جدا کنید . کافی است آن قسمت مویتان را با نوشابه خیس کنید و بعد از چند دقیقه بشویید .

برای براق کردن سکه ها آنها را در نوشابه بخوابانید و آب بکشید .

برای از بین بردن لکه های روغن از روی موزائیک ابتدا کمی خاک روی لکه بریزید و کمی بسابید . سپس بعد از جمع کردن خاک ، روی آن قسمت نوشابه بریزید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند . در آخر این منطقه را با مخلوط یک چهارم پیمانه ماده شوینده و یک چهارم پیمانه سفید کننده حل شده در یک گالن آب بشویید .

برای این که گوشت نرم شود ، ابتدا آن را در مقداری نوشابه بخوابانید و بعد بپزید .

برای این که راه لوله فاضلاب باز شود ، یک نوشابه دو لیتری را در درون چاه خالی کنید .

برای از بین بردن لکه های زنگ از روی بدنه خودرو یک کاغذ آلومینیومی را به نوشابه آغشته کرده و روی بدنه خودرو بمالید تا به آسانی از بین برود .

با یک پارچه آغشته شده به نوشابه می توانید پیچ و مهره های زنگ زده را به راحتی باز کنید . برای این کار پارچه خیس شده در نوشابه را برای چند دقیقه دور پیچ و مهره بگذارید تا پیچ به راحتی باز شود .

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب