نحوه کاشت و برداشت شلغم - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
نحوه کاشت و برداشت شلغم - هایپرکلابز هایپرکلابز :

شلغم حدوداً در دو ماه آماده برداشت می‌شود. محصولاتی که در پاییز کاشته می‌شوند، معمولاً از محصولات بهاری نرم‌تر و شیرین‌تر هستند و مشکل حشرات در اواخر این فصل کمتر است. شلغم‌های جوان آن‌قدر نرم هستند که شما می‌توانید درست شبیه یک سیب، آن‌ها را پوست‌کنده و بخورید.

بسیاری از کشاورزان ترجیح می‌دهند که شلغم را برای برگ‌های سبز آن بکارند. هم ریشه‌ها و هم برگ‌ها بسیار مغذی هستند. برای اینکه برداشت شلغم را بین دو یا سه ماه پخش‌کنید، در اولین کشت خود از دو یا سه گونه مختلف استفاده کنید.

با این کار ریشه‌ها به جای اینکه همه در یک زمان برسند، در زمان‌های مختلف برای برداشت آماده خواهند شد. شما می‌توانید مقدار از شلغم‌ها را خیلی زود برای برگ‌ها و ریشه‌های جوان برای خام خوردن برداشت کنید.

از برگ‌های همه گونه‌های شلغم‌ها در صورتی که زود برداشت شوند می‌توان استفاده کرد، پس لازم نیست برای این کار گونه خاصی از آن‌ها کاشته شوند.


انتخاب محل کاشت:

محلی را برای کاشت این گیاه انتخاب کنید که آفتاب کامل و خاک زهکشی شده داشته باشد. با استفاده از یک چنگک باغبانی و یا بیل، خاک را به عمق حدوداً 30 تا 40 سانتی‌متر نرم کرده و سپس یک لایه 5 تا 10 سانتی‌متری کود آلی با آن مخلوط‌کنید.


دستورالعمل‌های کاشت:

برای گرفتن بهترین نتیجه، به محض این که خاک در بهار برای کار کردن آماده شد، کشت بهاری خود را انجام دهید. دندانه‌های شلغم را در سرتاسر یک بستر کاملاً آماده‌شده بریزید. با استفاده از شنکش و یا بیلچه، روی دانه‌ها را با یک لایه نازک 1.5 سانتی‌متری از خاک بپوشانید.


نگهداری:

در صورتی که می‌خواهید شلغم را به خاطر برگ‌های آن کشت کنید، نیازی به کم پشت کردن آن وجود ندارد. برای برداشت ریشه شلغم، زمانی که آن‌ها حدود 10 سانتی‌متر شده‌اند، بستر را طوری کم پشت (وجین) کنید که بین هر دو گیاه حدود پنج تا 10 سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد.
هر هفته یک بار به میزان زیادی به آن آب بدهید تا ریشه‌ها خشک و تلخ نشوند. کود گیاهی زیادی به آن بدهید.


برداشت:

در فصل رشد، می‌توانید شلغم را در هر اندازه‌ای که می‌خواهید برداشت کنید. در فصل پاییز، قبل از اینکه زمین یخ بزند، ریشه‌های رسیده را خارج کرده و آن‌ها را در یک مکان خنک نگهداری کنید.

ساير تصاوير

نحوه کاشت و برداشت شلغم - هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب