آشنایی با روش کاشت و پرورش هویج در منزل- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
 آشنایی با روش کاشت و پرورش هویج در منزل- هایپرکلابز هایپرکلابز :

هویج یکی از شایع‌ترین سبزیجات برای رشد دادن در خانه است. این گیاه با داشتن پتاسیم، بتا کاروتن و ویتامین A زیاد، واقعاً ماده‌ای مغذی می‌باشد. راحتی رشد دادن، آن‌ها را گیاهی مناسب برای کاشت و برداشت کرده است.

بر خلاف باور عموم، امکان کاشت و رشد هویج در داخل خانه وجود دارد. با چند وسیله ساده و کمی صبر، شما می‌توانید حتی در صورتی که یک باغچه خارجی نداشته باشید، هویج‌ها را کاشته و رشد دهید.

دستورالعمل‌ها

1. بذر نوعی از هویج که می‌خواهید رشد دهید را تهیه کنید.یک ظرف بزرگ تهیه کرده و آن را در یک منطقه آفتاب‌گیر در خانه خود قرار دهید. لازم است که بوته‌های هویج میزان زیادی آفتاب دریافت کنند.

ظرف را با مخلوطی از 50% خاک گلدان با کیفیت، و 50% شن کشاورزی ( نه شن بازی) پر کنید. این دو را به خوبی با هم مخلوط کنید تا مطمئن شوید که هویج‌ها محیطی مناسب برای رشد دارند.


2. گودال‌هایی کم عمق در خاک حفر کنید. این گودال‌ها باید حدود 1 سانتیمتر عمق داشته و حدود 5 سانتیمتر از هم فاصله داشته باشند.بذر هویج را داخل گودال‌ها قرار دهید. بذر هویج خیلی کوچک است، پس لازم است که شما از هر دو دست خود استفاده کنید.

با یک دست بذر را نگه دارید و با دست دیگر آن‌ها را در خاک قرار دهید.خاک را به آرامی بر روی بذرها بریزید. خاک را فشار ندهید. خاک باید صرفاً روی بذرها را بگیرد.


3. مقداری آب بر روی خاک بریزید. باید به میزانی آب بدهید که گیاه رطوبت مورد نیاز خود را دریافت کند، ولی در آب غرق نشود.

کاشت هویج در داخل خانه به آب کمتری نسبت به کاشت آن در خارج نیاز دارد. پس در چند هفته اول، لازم است تنها کمی سطح خاک را مرطوب کنید تا رطوبت مورد نیاز به بذر برسد.


4. زمانی که بذر تبدیل به نهال شد، آبیاری آن را شروع کنید. آبیاری به نهال باید وقتی انجام شود که زمانی که به سطح خاک دست می‌زنید، احساس خشکی کنید. هویج‌ها خاک خیس را دوست ندارند، بنابراین لازم است قبل از آبیاری مجدد، به خاک اجازه خشک شدن بدهید.

همچنان به گیاه اجازه دهید که از نور کامل خورشید، و آب رسانی مناسب برخوردار باشد. طبق دستورالعمل بسته بذر، آن‌ها را برداشت کنید. انواع مختلف هویج، زمان‌های برداشت مختلفی دارند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب