گل زیبای زعفران- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 5 سال پیش
گل زیبای زعفران- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گل زعفران گونه‌ای از گیاهان گل‌دار تیره‌ی زنبقیان است. زعفران 90 گونه‌ی مختلف دارد که از پیازهای گل رشد می‌یابند. این گل در پاییز، زمستان یا بهار گل می‌دهد.

گل زعفران گیاه بومی جنگل‌ها، مرغزارها و علفزارهای اروپای مرکزی و جنوبی، آفریقای شمالی و شرق میانه، جزایر اژه و مرکز آسیا تا سین کیانگ در غرب چین است.گل زعفرانی که شما در پاییز می‌کارید در بهار سال بعد کاملاً بزرگ‌شده و گل می‌دهد.

قبل از پلاسیده شدن گل زعفران پیاز آن کاملاً از بین می‌رود و درنتیجه پیاز جدیدی برای خود می‌سازد. در حقیقت هر گل اغلب چندین پیاز جدید درست می‌کند.


کاشت گل زعفران

در پاییز و شش تا هشت هفته قبل از سرمازدگی آن‌ها را بکارید. در این زمان دمای خاک باید حدود 15 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. ماه مناسب برای کاشت زعفران در شمال کره‌ی زمین از شهریور تا مهر و در جنوب از مهر تا آبان است.

با استفاده از یک بیلچه‌ی باغبانی خاک را تا عمق 30 تا 38 سانتی‌متر گود کنید. سپس یک‌لایه‌ی 5 تا 10 سانتی‌متری آن را با کود مخلوط نمایید. پیاز گل را در عمق 10 سانتی‌متری قرار دهید به‌گونه‌ای که بخش تیز آن رو به بالا باشد.

روی پیاز گل را با خاک پوشانده و محکم فشار دهید. پیاز زعفران را در فاصله‌ی 7 تا 10 سانتی‌متری هم بکارید. پس از کاشت کاملاً آن را آب بدهید. اگر موش‌ها پیاز گل شما را می‌خورند آن‌ها را در قفس‌های سیمی بکارید.


مراقبت از گل زعفران

در روزهای خشک پاییز خاک پیاز را مرطوب نگه‌دارید. در نواحی سرد گیاهان تازه کاشته شده را در یک‌لایه از مالچ به عمق 5 تا 10 سانتی‌متر بکارید تا به حفظ رطوبت آن کمک کند و در زمستان لایه‌ی محافظی برای پیازهای گل باشد.

ساير تصاوير

گل زیبای زعفران- هایپرکلابز گل زیبای زعفران- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب