آشنایی با روش کاشت و پرورش طالبی - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
آشنایی با روش کاشت و پرورش طالبی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

اگر شما در منطقه‌ای با آب و هوای گرم و یا استوایی زندگی نمی‌کنید، بهتر است طالبی را در گلخانه پرورش داده شود تا از گرمایی که برای جوانه زنی و رشد قوی نیاز دارند برخوردار شوند. اگر شما در منطقه‌ای هستید که آب و هوای گرم دارد، این گیاه مختص شماست.

دستورالعمل‌ها

1. گلدان‌های کوچک خود را از خاک باغچه و یا خاک غنی‌شده پر کنید. برای هر گیاه به یک گلدان کوچک نیاز دارید. برای احتیاط، خوب است که در هر گلدان، 2 و یا 3 دانه کاشته شود، برای این که ممکن است برخی از آن‌ها جوانه نزنند.

2. هر دانه را در یک چاله 3 سانتی‌متری در گلدان‌ها بیندازید و خاک را بدون فشردن برای روی آن‌ها بریزید. برای چند هفته اول، خاک را مرطوب نگه ‌دارید. درجه حرارت محیط کشت باید در روز حدود 30 درجه باشد و در شب از 23 درجه پایین تر نیاید.

زمانی که نهال‌ها به اندازه کافی رشد کردند، آن‌ها را به گلدان‌های بزرگ تر و یا باغچه منتقل کنید. بر حسب شرایط، این عمل ممکن است بین 2 تا 4 ماه طول بکشد.


3. برای گیاه خود یک داربست و یا شبکه‌ای که بتواند بر روی آن به طور عمودی رشد کند ایجاد کنید. زمانی که میوه‌ها شروع به رشد کردند، زیر آن‌ها توری کشیده و آن را به داربست ببندید تا وزن طالبی‌هایی که رشد می‌کنند، باعث شکسته شدن گیاه اصلی نشود.

با بو کردن میوه، پختگی آن را چک کنید. میوه‌های رسیده معمولاً عطری شیرین داشته و پوسته آن‌ها شروع به ترک خوردن می‌کند. زمانی که طالبی‌ها پخته شد، آن‌ها را برداشت کنید.


نکته‌ها و هشدارها

طالبی‌ها ممکن است تحت حمله شته، کرم‌های عنکبوتی، و یا مگس‌های سفید قرار بگیرند، پس در صورت نیاز با این حشرات مقابله کنید.ایجاد یک داربست مناسب، برای هوا رسانی به برگ‌ها و حمایت خوب از ساقه گیاه لازم است.

در صورت کمی جریان هوا، طالبی‌ها ممکن است در خطر زنگ‌های گیاهی قرار بگیرند که در صورت عدم بررسی، ممکن است تمام گیاه را نابود کند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب