نکات مهم درحمایت از سلامت روانی کودکان- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
نکات مهم درحمایت از سلامت روانی کودکان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

توصیه‌های کاربردی این مقاله به والدین و مربیان کمک می‌کند تا به شکل مؤثرتری از سلامت روانی کودکان حمایت کنند.

احساس رابطه داشتن و مورد استقبال واقع‌شدن برای سازگاری مثبت، خودشناسی و حس اعتماد به خود و دیگران در کودکان ضروری است. از طرف دیگر، ایجاد روابط قوی و مثبت در میان دانش‌آموزان، کارکنان مدرسه و والدین نیز برای ارتقای سلامت روانی لازم است.

سختی و گرفتاری بخشی طبیعی از زندگی است و درنتیجه انعطاف‌پذیری برای غلبه بر چالش‌ها و حفظ سلامت روانی اهمیت دارد. رابطه داشتن، قابلیت‌ها و توانایی‌ها ، کمک به دیگران، و موفقیت در مواجهه با شرایط دشوار می‌تواند انعطاف‌پذیری کودک را افزایش دهد.

کودکان باید بدانند که آن‌ها می‌توانند با تکیه بر عمل خود بر مشکلات و چالش‌ها غلبه یافته و به اهدافشان برسند. دستیابی به موفقیت تحصیلی و توسعه استعدادها و علایق فردی به کودکان کمک می‌کند.
احساس شایستگی و توانایی بیشتری برای مقابله مؤثر و مثبت با استرس داشته باشند. در این راستا مهارت اجتماعی نیز اهمیت دارد. داشتن دوستانی نزدیک و حفظ ارتباط با آن‌ها و افرادی که کودک دوستشان دارد می‌تواند سلامت روانی او را بهبود بخشد.

احساس امنیت برای یادگیری و سلامت روانی کودکان حیاتی است. رفتارهای مثبت مانند احترام، مسئولیت‌پذیری و مهربانی را افزایش دهید. در مقابل، از رفتارهای منفی مانند قلدری و آزار دادن جلوگیری کنید.

قوانین رفتاری ساده و قابل‌فهم و تمرینات انضباطی منصفانه در نظر بگیرید و اطمینان یابید یک فرد بزرگ‌سال در مکان‌های معمول مانند راهروها، کافه‌تریا، اتاق کمدها و زمین‌بازی حضورداشته باشد. به کودکان یاد دهید در مقابل یک فرد قلدر در کنار یکدیگر بایستند، آن‌ها را تشویق کنید تا به همسالان تنها و منزوی خود ملحق شوند.

انتظارات و حمایت ثابت و منسجم داشته باشید. آموزش مهارت‌های اجتماعی، چگونگی حل مشکلات و حل اختلافات به کودکان از سلامت روانی آن‌ها حمایت می‌کند. کاری کنید موفق باشند. واکنش‌های مثبت، رفتارها یا دستاوردهایی که برای دیگران ارزشمند هستند را تأیید کرده و تقویت می‌کنند.


کودکان باید بدانند که آن‌ها می‌توانند تفاوت ایجاد کنند. رفتارهای اجتماعی عزت‌نفس ایجاد کرده، ارتباط با دیگران را پرورش داده، مسئولیت‌پذیری فرد را بیشتر کرده، و فرصت‌هایی برای تشخیص مثبت فراهم می‌کند. در واقع، کمک به دیگران و درگیری در این‌گونه فعالیت‌ها حضور او را به‌عنوان بخشی از جامعه تقویت می‌کند.

سلامت جسمی ضامن سلامت روانی است. عادات غذایی سالم، ورزش منظم و خواب کافی از کودکان در برابر استرس حاصل از شرایط سخت محافظت می‌کند. همچنین ورزش منظم احساسات منفی مانند اضطراب، خشم و افسردگی را کاهش می‌دهد.

ساير تصاوير

نکات مهم درحمایت از سلامت روانی کودکان- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب