تمام ناگفتنی های کی روش در نشست خبری 2- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 9 سال پیش
تمام ناگفتنی های کی روش در نشست خبری 2- هایپرکلابز هایپرکلابز :

کی‌روش در خصوص تیم نیجریه خاطرنشان کرد: به نیجریه دفت کنید همه ما آنها را می‌شناسیم. آنها 14 بازی کردند که 4 بار آن با پیروزی همراه بوده و در رابطه با نیجریه فقط می‌گویم که آنها با کیفیت و تکنیک خیلی خوب و مثل اروپایی‌ها بازی می‌کنند. نیجریه 23 بازیکن در خط اروپا دارد و تاکید می‌کنم 23 بازیکن در سطح اول اروپا. تیم‌هایی مانند چلسی، میلان، سلتیک می‌تواند متفاوت باشد با تیم‌هایی مثل فولاد یا سپاهان. شاید عده‌ای عقیده داشته باشند سپاهان و دورتموند شبیه هم بازی می‌کنند اما با همه احترامی که قائلم و دایی هم به آن اشاره کرده است، بازی کردن در بایرن و پرسپولیس متفاوت است.

وی افزود: در آخرین جام جهانی که ایران در آن حضور داشت، ایوویچ 6 ماه وقت خواست که می‌خواهم در سه هفته آن را انجام دهم که البته برخی انتقادات را به همراه دارد اما هیچ راهی نداریم و خواسته من از وزیر ورزش مدیران باشگاه‌ها و جامعه فوتبال این است که حمایت آنها را می‌خواهیم و 11 بازیکنی که می‌خواهند بازی را شروع کنند هم حمایت می‌خواهند. بنابراین ما با پشتیبانی راسخ خانواده فوتبال در ایران نیاز داریم و متاسفانه راه حل دیگری وجود ندارد. همانطور که چند ماه پیش خانواده فوتبال از ما در آسیا حمایت کرد. وقتی زمان حمایت بود توانستیم با این فداکاری در آسیا موفق شویم. اما چرا الان باشگاه‌ها این فداکاری را انجام نمی‌دهند. ما به فداکاری باشگاه‌ها تردیدی نداریم و روی این مسئله شکی ندارم.آنها همه جوره از تیم ملی حمایت می‌کنند چون زمانی که نیازمند بودیم فوتبال ایران فداکاری کرد و جا دارد من یک بار دیگر از خانواده فوتبال که همه جوره حمایت می‌کند تشکر کنم.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: زمانی که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند فوتبال ایران فداکاری کرد و از آنها حمایت انجام داد. لیگ به خاطر حضور سپاهان و استقلال متوقف شد تا از آنها حمایت صورت گیرد به نظرتان این کار درست بود یا خیر. طبیعتا این موضوع درست بود. چرا که باشگاه‌ها از نمایندگان ایران حمایت کردند مطمئن هستم این فداکاری صورت می‌گیرد. تردیدی ندارم که باشگاه‌ها فداکاری می‌کنند و همین استقلال همه جور حمایت را از تیم ملی انجام می‌دهد چون زمانی که نیازمند است فوتبال ایران از این تیم حمایت کرد.

وی در مورد اینکه اردوهای آماده سازی تیم ملی در غیاب بازیکنان لژیونر برگزار می‌شود، ادامه داد: شک ندارم که این اردوها مفید است البته اگر همه بازیکنان باشند مفیدتر می‌شود. اما کمپ نخستی که ما برگزار می‌کنیم مخصوص بازیکنانی است که در ایران هستند و برای توسعه و پیشرفت است و برنامه‌های ویژه داریم. در جام جهانی بازیکنانی حضور دارندکه 80 درصد آنها برای لیگ‌های معتبری چون آلمان، پرتغال، فرانسه هستند. ما باید سطح بازیکنان خود را ارتقا دهیم تا به سطح بالای دنیا برسند. چه توقعی می‌رود اینکه به کاپلو و دل‌بوسکه بگوییم بازیکنان را هم سطح ما کنند یا ما هم سطح آنها شویم. کدامیک منطقی است؟ تنها گزینه ما این است که سطح بازیکنان خود را به سایر بازیکنان نزدیک کنیم.
کی‌روش یادآور شد: شفاف بگویم که کی‌روش به عنوان سرمربی هیچ وقت الزامی روی مسئله نداشته ام. دنبال این نبودم این کار را حتما انجام دهیم هدفم این نیست مسئولیتم این است که آماده‌سازی ویژه و نرمال را داشته باشیم. یک بار دیگر شفاف می گویم که این آماده سازی را داشته باشیم این تصمیم من نیست تصمیم فوتبال ایران است که باید توسط وزیر و مقامات مسئول صورت بگیرد.

وی افزود: هیچ وقت نگفتم این کار را بکنید یا نکنید. آماده سازی ویژه داشته باشیم که برعهده مقامات است و هیچ وقت در جدال نبودم که حرفم به کرسی بنشیند. دایی باقری مهدوی کیا همه این نظر را دارند که قوتبال ایران پیشرفت کند نه اینکه من سرمربی تیم باشم زمانی که می خواهید در جام جهانی بازی کنید باید شور و نشاط داشته باشید. اگر آماده نباشیم مایه تاسف خواهد بود. اولین روزی که آمدم سوال اول این بود که شما مثل مربیان دیگر دنبال بهانه زمین خوب هستید؟

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران یادآور شد: در رسانه‌ها شاهد این بودیم که کی روش مانع حضور بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا باشد اما این صادقانه نیست به هیچ عنوان دوست ندارم این کار را کنم. همزمان راه دیگری نداریم متاسفانه فقط همین کار پیش روی ماست. چیزی که من می‌گویم این است که اگر فوتبال ایران خود را نمی‌خواهد برای جام جهانی آماده کند شفاف بگویید. صحبت هایی در مورد برخی مربیان طرح شد که کی روش نمی خواهد بازیکنان را بدهد اما چاره ای به غیر از این نداریم.

کی‌روش تصریح کرد: AFC تا تاریخ چهاردهم می بازی ها را در نظر گرفته است. پس آن چیزی که من می خواهم متوجه شوید خیلی ساده است. می توانیم اردوی آماده سازی را پس از 15 می (25 اردیبهشت) شروع کنیم اگر نظر مرا می خواهید به هیچ عنوان کافی نیست اما می توانیم شروع کنیم یا اینکه می توانیم آماده سازی خود را از قبل شروع کنیم. اگر از قبل شروع کنیم مطمنا باشگاه‌ها متضرر می‌شوند. اما اگر بعد از مرحله یک‌شانزدهم نهایی شروع کنیم یک آسیب بسیار بزرگ می‌خوریم در اجرای آماده سازی خودمان. کی‌روش فقط می‌گوید انتخاب کنید.

وی ادامه داد: هیچ وقت الزامی نداشته‌ام اگر می خواهید راه اول را انتخاب کنید و اگر نمی‌خواهید راه دوم. همیشه با هم دوست هستیم و هیچ مشکلی نیست. خیلی ساده و به تمامی نظرات احترام می‌گذارم. اگر برخی‌ها می‌گویند که موافق نیستیم به آن احترام می‌گذارم. تنها چیزی که احترام نمی‌گذارم زمانی است که چرا این مسائل در کشورهایی دیگر رخ می‌دهد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد دیدارهای دوستانه تیم ملی گفت: برای من اصلا مهم نیست که تیمی به جام جهانی صعود کرده یا نکرده فقط در مورد این فکر می‌کنم که تیم مناسبی باشد. اگر برای دردم دارویی ویژه ای نداشته باشم از داروی کلی استفاده نمی‌کنم. اسپانیا 70 تا 80 سال طول کشید که به قهرمانی رسید تیم های دیگر هم طول کشید اما من فقط 3 هفته وقت دارم که تیم را آماده حضور در جام جهانی کنم چیزی که کشورهای دیگر 30- 40 سال آماده شدند پس نظر من این است که چاره ای جز این نداریم که داروی ویژه را انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: اگر 4 بازی داشته باشم می خواهم به گزینه اول فکر کنم که به آن برسم طبیعی است که اگر نرسیدیم گزینه های دیگر را انتخاب می کنیم چون گزینه دیگری نداریم. درباره روسیه صحبت کنیم تجربه ما را بالا می‌برد این دیدار. اما دانش و اطلاعات لازم برای رویارویی با تیم آفریقایی را دست نمی‌دهد. اگر بتوانم به تجربه و دانش ویژه برسم بهتر است تا اینکه تجربه کلی به دست آورم.

کی‌روش گفت: برخی بردها در زندگی دروغ می‌گویند و مخرب هستند در مقابل برخی باخت‌ها به ما تجربه و دانش بیشتری می‌دهند. مسئله این نیست که در مقابل تیم بزرگ ببازیم یا ببریم بلکه باید به هدفمان برسیم. مثلا کره که یازده بازی دوستانه انجام داده و 7 بازی دیگر پیش رو خواهند داشت پس زمانی که 17-18 بازی پیش رو دارید مشکلی نیست اما زمانی که فقط 4 بازی پیش رو دارید مجبور هستید که بازی مناسب را انتخاب کنید. در شرایط فعلی اگر بخواهیم اسپانیا بازی کنیم هیچ هدفی برای برد نداریم چون آماده این بازی نمی شویم. اول باید آماده شویم و بعد باید در مقابل اسپانیا قرار بگیریم. هنوز بازی برزیل و ایران یادم هست. فقط بگویید یک مسئله که باعث پیشرفت ایران پس از آن بازی شد. تقریبا 4 سال پیش بود که ایران با برزیل بازی کرد از نظر من پیشرفتی که آن بازی داشته صفر بوده است. الان برنامه‌ریزی صحیح را باید در نظر بگیریم.

سرمربی تیم ملی در مورد برگزاری مسابقات لیگ و اینکه آیا با سرمربیان لیگ هم جلسه‌ای برگزار خواهد کرد خاطرنشان کرد: این در واقع سوال خیلی مهمی است. در واقع این مسئله می‌تواند نکته کلیدی تمام این مسائل باشد. صحبتم در مورد لیگ است. ما دغدغه داریم که هر 6 روز 7 روز برگزار شود و در تاریخ مقرر تمام شود. در رابطه با اینکه می‌توان لیگ را تمام کرد این موضوع را مطالبه کردم که برنامه لیگ را بدهید در سایت فدراسیون افغانستان یا سومالی برنامه کامل آنها ذکر شده همه باید مطلع باشند نباید محرمانه باشد. به نظرم محرمانه است که استقلال کی قرار است بازی کند در منچستر این گونه نبود. این نباید محرمانه باشد. مطمئن نیستیم که می‌شود این کار را کرد یا خیر.

وی گفت: تمامی نظرات و صحبت ها موثر بوده است. اما به غیر از سوالات دیگر از این سوال به ویژه تشکر کنم. شخصا دوست دارم با سرمربیان که همکاران من هستند جلسه برگزار کنم. اما این تصمیماتی نیست که در حوزه سرمربیان تیم ها باشد مثلا قلعه نویی و دایی و کرانچار در این مورد تصمیم گیرنده نبودند به خاطر این است که نباید مربیان را درگیر این تصمیم گیری کرد. ایران را فراموش کنید. در سال 1998 در ژاپن که بودم این تیم به جام جهانی صعود کرد. من سرمربی تیمی بودم یک بازیکن در تیم ملی داشتم در این سال فدراسیون ژاپن 12 بازیکن ناگویا را برای 6 ماه محروم کرد به خاطر اینکه بتوانند در وظایف تیم ملی قرار بگیرند فکر می کنید من چه کردم؟ من گفتم نه! موافق با این نیستم من مربی هستم و می خواهم برنده باشم. شخصا موافق این نبودم که 12 بازیکن از ناگویا 6 ماه بازی نکنند بعد ریاست فدراسیون آنها نظرش را داد و گفت که کی‌روش متشکر از شما هستیم و از تمامی خدمات شما تشکر می‌کنیم اما باید سایر بازیکنان به تیم ملی ملحق شوند و بازیکنان جوان دیگر داریم که پول می‌دهیم و موظف هستید که تمرین دهید.

کی‌روش یادآور شد: کرانچار، قلعه‌نویی و دایی باید کار خودشان را انجام دهند و به آنها احترام می‌گذارم. تشکر می‌کنم و مجددا تکرار می‌کنم که این تصمیم گیری هیئت رئیسه است که قانونی که می‌خواهند در امسال به آن برسند را تصمیم گیری کنند. می‌توانم 10-15 جلسه با سرمربیان داشته باشم اما مسئله این نیست که این موضوع را عنوان کنم. سرمربیان کنار یکدیگر می‌نشینیم که بتوانیم فایده و مضرات کار را متوجه شویم اما این تصمیم مهمی است و من هم به این موضوع واقف هستم. شفاف می‌گویم که دو راه پیش رو داریم یا با قایق یا با هواپیما هیچ کس هم نمی خواهد موضوعی را دیکته کند باید تصمیم خوب بگیریم.


وی ادامه داد: من در واقع این جا هستم که سوالات شما که مفید است را پاسخ دهم و ببینیم ایا می توان دست به دست هم داد و خانواده فوتبال را موفق کرد. سوال من این است حالا که ما به جام جهانی صعود کردیم نباید فضا پر تنش و مشکل باشد بلکه وضعیت باید کاملا برعکس باشد. این نکته که اگر با صحبت ها کسی مخالف باشد نباید به معنای دشمنی باشد و باب دعوا شود.سرمربی تیم ملی تاکید کرد: خیلی ساده است اگر تصمیم این باشد که از 9 آپریل (20 فروردین) شروع کنیم هدفمان باید همین باشد اما اگر بخواهیم از 14 می (24 اردیبهشت) شروع کنیم باید این مورد را در نظر داشته باشیم. فکر می کنم خیلی شفاف توضیح دادم و نمی خواهم بار دیگر در رسانه ها ببینم که بگویند شخص کی‌روش این موضوع را گفته و این خواست او بوده است.

وی ادامه داد: من در واقع این جا هستم که سوالات شما که مفید است را پاسخ دهم و ببینیم ایا می توان دست به دست هم داد و خانواده فوتبال را موفق کرد. سوال من این است حالا که ما به جام جهانی صعود کردیم نباید فضا پر تنش و مشکل باشد بلکه وضعیت باید کاملا برعکس باشد. این نکته که اگر با صحبت ها کسی مخالف باشد نباید به معنای دشمنی باشد و باب دعوا شود.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=265777

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از MOZHGAN ZAREH

بالاخره ایرانی‌های استرالیا سرمایه تیم ملی هستند یا خیر؟
حقیقی و قوچان نژاد تست دوپینگ دادند
کنایه عجیب خدادادعزیزی به سردار آزمون پس از گل زیبایش به قطر!
آخرین وضعیت پیوستن بازیکن جدید به پرسپولیس
جدیدترین اظهار نظر حمید درخشان از وضعیت پرسپولیس
تحریف در مصاحبه بسیار عجیب و تند مجتبی جباری علیه تیم ملی؟!
متنی که علی دایی برای روزنامه نگاران مستقل ورزشی نوشت
ادامه دردسرهای یوزپلنگ پررنگ تیم ملی
اظهارات کی‌روش و نکونام در نشست مطبوعاتی پیش از دیدار تیم‌های ایران و بحرین
نشریه استرالیایی: تیم ملی ایران خاطرات بدی را برای استرالیا تداعی می کند!
آخرین وضعیت مدیرعاملی پرسپولیس!
کره ‌جنوبی بر عمان غلبه کرد/‌الحبسی مانع گل های شاگردان اشتیلیکه شد
علی کریمی به من گفت چرا از تیم ملی رفته
رضازاده همچنان می خواهد دوشغله بماند/ ثبت نام او در انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری اعلام شد
اتفاقی تلخ برای باشگاه پرطرفدار پرسپولیس!
راز عدد ۶۰ روی پیراهن بازیکنان تیم ملی
خیز علی دایی برای تصاحب صندلی ریاست
ایران به مصاف غول جنگ اعصاب و وقت‌کشی می رود/ دعوا تعطیل!
بازیکن استقلال به خاطرازدواج نافرجام به دردسر افتاد؟!
مربی پرسپولیس هزار تا فحش از بازیکنان بخورد باز هم بی بخار است / سیاسی دنبال دیگ شله زرد است، نه قهرمانی لیگ