پنج گل برای دو دیدار رفت و برگشت رئال بایرن را گلباران کرد، رکوردها راشکست و فینالیست شد- هایپرکلابز

پنج گل برای دو دیدار رفت و برگشت رئال بایرن را گلباران کرد، رکوردها راشکست و فینالیست شد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یک‌سال بعد از اینکه بایرن یوپ هاینکس در بازی برگشت چهار گل به بارسای تیتو ویلانوا زد تا خبر از پایان عصر بارسا بدهد، بایرن پپ گوآردیولا با همان سبک آشنای بارسای‌اش چهار گل از رئال در خاک آلمان دریافت کرد تا هواداران متعصب بایرن همچنان برصداقت ادعای خود پافشاری کنند که تیکی‌تاکای اسپانیای پپ بدرد بایرن نمی‌خورد و همان بهتر که هاینکس نسخه‌اش را پیچید.

به گزارش تابناک، برای تماشاگران بایرن مهم نیست که آن‌ها دو ماه مانده به پایان رقابت‌ها، قهرمان بوندسلیگا شده‌اند، هاینکس هم این نتیجه را کسب کرده بود. برایشان مهم نیست که به فینال جام‌حذفی رسیده‌اند، چون در آلمان تا اراده کنند یکی دو جام را ضمیمه پرونده شان کرده‌اند. برایشان مهم نیست که در مقابل رئال هفتاد درصد بازی را در اختیار داشته‌اند. آن‌ها تنها به حضور در فینال و تکرار قهرمانی فکر می‌کردند. آن هم درسالی که منچستر و بارسا افول کرده‌اند و همه چیز مهیای پایه‌گذاری امپراطوری بایرن بود. تیمی که بیش از یک دو جین ستاره در اختیار دارد بازیکنی در بوندس‌لیگا نیست که شهرتی کسب کرده باشد و صید تور آن‌ها نشده باشد. اما با همه این‌ها، آن‌ها امشب چهار گل در خانه خود از رئال دریافت کردند تا یکی از سنگین‌ترین شکست‌های تاریخ خود را در یکی از آماده‌ترین دوران ورزشی‌شان متحمل شوند.

این درست که مانوئل نویر امشب اصلا در شرایط آرمانی نبود و ریبری دیگر فوتبال‌زده شده است اما شاید مهم‌ترین عامل شکست بایرن را باید در اندیشه مربی این تیم دید. پپ گوآردیولا که چند سال پیش با دوست فقید‌اش، تیتو ویلانوا دروازه‌های جدیدی را رو به فوتبال دنیا گشود، بعد از به بن‌بست رسیدن اندیشه‌هایش در بارسای رویایی، راهی بایرنی شد که کسب موفقیت حداقلی در آن تضمین شده بود. آن‌ها در اولین روزهای فرودین ماه امسال، پیش پیش قهرمانی بوندسلیگا را جشن گرفتند. اما آزمون بزرگ او و تیم‌اش در رقابت‌های معتبر جام باشگاه‌های اروپا بود که نتوانستد از پس رئال آنجلوتی برآیند و در پای فینال از رسیدن به آن بازماندند.

رئالی‌ها که در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه پنج بر صفر راهی فینال لیسبون شدند با چهار گل این بازی تعداد گل‌های زده خود در یک فصل جام باشگاه‌های اروپا را به ۳۷ گل رساندند ورکورد ۳۵ گل بارسا را شکستند. کریستیانو رونالدو هم با به ثمر رساندن دو گل در این بازی تعداد گل‌های زده خود را به ۱۶ گل رساند و رکورد پیشین را که با ۱۴ گل در اختیار مسی بود شکست. حالا یک رئال آماده با رکورد شکنی‌های فراوان منتظر دیدار فردا شب آتلتیکو و چلسی تا حریف خود در فینال را بشناسد.

پر واضح است که آن‌ها اتلتیکوی جوان و جسور را به چلسی زشت مورینیو که با یک اتوبوس پارک شده مقابل دروازه اش به میدان می‌آید ترجیح می دهند. اینجور حداقل رویای پادشاه اسپانیا برای برگزاری یک فینال مادریدی در خاک پرتغال محقق می‌شود.

ترکیب بایرن مونیخ:

مانوئل نویر، فیلیپ لام، جرمی بوآتنگ، دیوید آلابا، دانته، آرین روبن، باستین شون اشتایگر، فرانک ریبری، تونی کروس، مانوئل مانجوکیچ، توماس مولر

سرمربی: پپ گوآردیولا

ترکیب رئال مادرید:

ایکرکاسیاس، سرخیو راموس، پپه، فابیو کونترائو، دنیل کاروخال، ژاوی آلونسو، لوکا مودریچ، گرت بیل، آنخل دی‌ماریا، کریستیانو رونالدو، کریم بنزما

سرمربی: کارلو آنجلوتی

گزارش بازی:

۰۰:۰۰ بازی با یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت تیتو ویلانوا و وجادین بوسکو مربی‌های سابق و اسبق دو تیم بارسلونا و رئال آغاز شد.

۰۱:۰۰ بازی تازه شروع شده بود که صحنه‌ای مشابه تک گل بازی رفت رخ داد اما نویر با خروج به موقع‌اش مانع رسیدن پاس دی‌ماریا به بنزما شد.

۰۹:۰۰ شاید اگر زلاتان ابراهیمویچ پیراهن رئال را بر تن داشت می‌توانست رئال را در این دقیقه صاحب یک گل زیبا کند. ضد حمله رئال با خروج نویر همرا بود و توپی را که او با سر دفع کرده بود در میانه‌های زمین بایرن به گرت بیل رسید اما او نتواست از خالی بودن دروازه بایرن استفاده کند و دروازه را باز کند.

۱۶:۰۰ کرنر زیبای لوکا مودریچ روی سر سرخیو راموس فرود آمد تا مدافع پیش‌تاخته رئال، آلیانس‌آره‌نا را به سکوت فرو ببرد. گل رئال کار بایرن را سخت کرد. باواریایی‌ها برای صعود باید سه گل به ثمر برسانند و هیچ گلی هم نخورند.

۱۷:۰۰ تکل عجیب دانته روی پای رونالدو اولین کارت زرد را از جیب داور بازی خارج می‌کند تا مدافع بایرن را جرمه کند.

۲۰:۰۰ روی یک ضربه شروع مجدد آنخل دی‌ماریا یک بار دیگر توپ را روی سر سرخیو راموس کاشت تا او یکبار دیگر توپ را به تور دروازه بارن بدوزد. راموس شبی را برای درخشش انتخاب کرده که مانوئل نویر تا اینجای بازی یکی از بدترین بازی‌هایش را ارائه داده است.

۲۵:۰۰ همکاری فیلیپ لام و فرانک ریبری می‌رفت بایرن را به یک گل برساند که ضربه ریبری از کنار دروازه رئال بیرون رفت.

۳۴:۰۰ بایرن در تیمه نخست در هم کوبیده شد. رونالدو روی یک ضد حمله و با همکاری بنزما و بیل صاحب یک موقعیت مناسب شد تا پانزدهمین گل خود در لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر برساند.

۴۰:۰۰ ضربه کاشته آرین روبن راهی به دروازه رئال نداشت. بایرنی ها بعد از دریافت سه گل خیلی شتابزده بازی را دنبال می‌کنند.

پایان نیمه نخست با برتری سه بر صفر رئال برابر بایرن

۵۶:۰۰ بایرن در نیمه دوم آمده بود جبران کند اما مگر پاسکاری‌های مدام آن‌ها اجازه می‌داد. دقیقه ۵۶ یکی از آن صحنه‌هایی بود روی پاس‌های فراوان بایرنی‌ها فیلیپ لام توانست فرانک ریبری را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما توپ ریبری راهی به دروازه کاسیاس نداشت.

۶۰:۰۰ فرانک زیبری یک‌تنه به دفاع رئال زد و با جا گذاشتن چند نفر ضربه ای را رهی دروازه کاسیاس کرد که البته توپ به‌راحتی در اختیار دروازه‌بان مطمئن رئال قرار گرفت.

۶۴:۰۰ این تونی کروس بود که شانس خود را رو ضربات را دور آزمود اما شوت سنگین او هم راهی به دروازه نداشت.

۹۰:۰۰ در آخرین دقیقه بازی روی یک ضربه کاشته و با عبور دادن توپ از زیر پای مدافعان بایرن رونالدو گل چهارم رئال و شانزدهم خود را به ثمر رساند تا کار بایرن یکسره شود.

۹۰:۰۰+۰۲ ضربه کاشته آلابا آخرین شانس بایرن برای گشودن دروازه کاسیاس بود که البته به نتیجه نرسید.

پایان بازی با برتری چهار بر صفر رئال در این بازی و برتری پنج برصفر این تیم در مجموع دو بازی.
رئال فینالیست شد و حریف این تیم در بازی پایانی فرداشب از میان چلسی پ اتلتیکو مشخص می شود.

منبع :http://www.tabnak.ir/fa/news/396926/رئال-بایرن-را-...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب