فدراسیون والیبال توصیه‌ای برای باخت تیم ملی به لهستان نداشته است- هایپرکلابز

فرشته مومن 8 سال پیش
فدراسیون والیبال توصیه‌ای برای باخت تیم ملی به لهستان نداشته است- هایپرکلابز هایپرکلابز :

دبیر فدراسیون والیبال در واکنش به شایعه باخت عمدی تیم ملی برابر لهستان تاکید کرد: من قویا این موضوع را تکذیب می‌کنم چرا که فدراسیون در این باره هیچ توصیه‌ای به کادر فنی و بازیکنان نداشته است.

محمود افشاردوست در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص دیدار شنبه شب تیم ملی ایران برابر لهستان در چارچوب هفته هفتم رقابتهای لیگ جهانی خاطرنشان کرد: ما دو بازی را برابر لهستان واگذار کردیم که از نظر فنی و کارشناسی بسیار متفاوت با دیدارهای قبل تیم ملی در تهران بود. دقیقا همان بلایی را که در تهران سر لهستان آوردیم آنها در گدانسک انجام دادند.

وی افزود: لهستان تیم خیلی قوی است که ایتالیا و برزیل را شکست داده است ولی در تهران کارایی لازم را نداشت. آنها سرویس‌های عالی زدند و در دریافت‌ها، جایگیری پشت دفاع و توپگیری فوق‌العاده ظاهر شدند. من قبلا هم گفته بودم که این تیم پرنوسان است ولی خیلی قدرتمند کار می‌کند. آنها در دفاع ما را اذیت کردند و فکر می‌کنم از بی انگیزگی بازیکنان کشورمان نهایت بهره را بردند.

دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی برای حذف برزیل به عمد برابر لهستان امتیازی کسب نکرد، گفت: من این موضوع را قویا تکذیب می‌کنم. فدراسیون هیچ توصیه‌ای برای باخت برابر لهستان به کادر فنی و بازیکنان نداشته است. شاید بازیکنان تا حدی بی‌انگیزه شده بودند ولی هرگز اینطور نبوده بخواهند به لهستان ببازند.

افشاردوست با بیان اینکه برتری تیم ملی برابر تیم‌های مطرح دنیا نشان از سطح بالاتر والیبال کشورمان نیست بیان کرد: اگر یک روز ما تیم‌های بزرگ دنیا را برده ایم اینطور نیست که از آنها بالاتر هستیم. شاید در یک روز خاص این تیم ها را شکست داده ایم ولی می توانیم بگوییم که اختلاف ما با آنها یکی دو پوئن بیشتر نیست.

وی یادآور شد: از اینکه والیبال به جایگاهی رسیده که مردم با حساسیت نتایج آن را پی می گیرند و تلویزیون هم به جای بازیهای جام جهانی فوتبال به والیبال می پردازد واقعا خوشحال هستیم ولی مردم باید بدانند که فشار زیادی نباید روی دوش تیم ملی وارد کنند. ما باید پله پله به سطح اول دنیا برسیم.

دبیر فدراسیون والیبال درباره مرحله نهایی لیگ جهانی گفت: خوب شد تیم ملی در این مرحله باخت تا بداند که تیم‌ها را نباید دست کم گرفت. اولین هدف ما صعود به مرحله نهایی و قرار گرفتن در جمع شش تیم برتر لیگ جهانی بود که افتخار بزرگی است. کسب نتیجه در آن مرحله به شرایط روز مسابقه و تیم بستگی دارد که امیدواریم در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشیم.

منبع :http://www.mehrnews.com/detail/News/2325934

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب