انتقاد مهدوی کیا از برنامه نود- هایپرکلابز

معصومه شوقي 9 سال پیش
انتقاد مهدوی کیا از برنامه نود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

برنامه نود علاوه بر بررسی بازی‌های هفته نهم لیگ برتر فوتبال، دلایل ناکامی ایران در رده‌های پایه فوتبال و بخصوص حذف تیم امید از مسابقات آسیایی را بررسی کرد. در این برنامه البته دو آیتم جداگانه به مناسبت هفته دفاع مقدس هم با حال و هوای فوتبالی پخش شد.

برنامه دوشنبه شب نود از ساعت 22:48 روی آنتن رفت و بخش اصلی آن به عملکرد تیم امید در مسابقات آسیایی و حذف از این مسابقات اختصاص داشت. سئوال برنامه هم به همین موضوع اختصاص یافته بود: "مهمترین عامل ناکامی تیم امید در بازی‌های آسیایی چیست"؟ که این عوامل به ترتیب بازیکنان، فدراسیون فوتبال و کادر فنی معرفی شده بودند.

نود و هفته دفاع مقدس
بخش ابتدایی برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس به گزارشی به این هفته و دلاورمردی مردم ایران و هشت سال دفاع مقدس اختصاص داشت. در این گزارش به جنگ با اصطلاحات فوتبالی مثل سرداران یک پا و دوپا، شلیک توپ از توپخانه، سرطلایی و پا طلایی‌ها پرداخته شده بود و حتی تصاویری از بازی فوتبال سربازان در جبهه پخش شد.

فردوسی پور پیش از شروع قرعه کشی مسابقه برنامه قبلی، به کسب سه مدال ایران در مسابقات المپیک اشاره کرد و گفت: بانوان تیرانداز ما امروز (دوشنبه) کولاک کردند.

نود درجه و کنایه فردوسی پور به مایلی کهن
در بخش نود درجه، مسائل مختلف و حاشیه‌ای زیادی از هفته نهم مورد توجه قرار گرفته شده بود. مسائلی از جمله حضور "آقازاده رئیس هیات فوتبال استان تهران" در کنار زمین مسابقه، توجه به کار مدیر تدارکات تیم‌های لیگ برتری بعد از اخراج مدیر تدارکات تیم امید از کره جنوبی و آغاز سال تحصیلی جدید. در این بخش محمد مایلی کهن که هفته گذشته انتقادات شدیدی را از برنامه نود و عادل فردوسی پور انجام داد، مورد توجه قرار گرفته بود. تصویر وی در کنار نصرت ایراندوست بعد از بازی با ملوان در حالی پخش شد که فردوسی پور با کنایه گفت: مایلی کهن و ایراندوست بعد از نتایج تیم ملوان حالا می‌توانند زیر آب فریاد بزنند!

خمیازه کارلوس کی‌روش و بازیکن تیم گسترش فولاد تبریز به علاوه حرکت بالیوودی حمید درخشان و حمید استیلی قبل از بازی پرسپولیس و راه آهن هم از دیگر تصاویر پخش شده در بخش نود درجه بود.

پرسپولیس - راه آهن بدون صحنه مشکوک
در ادامه، علیرضا یزدانی کارشناس داوری چند صحنه مشکوک داوری از مسابقات لیگ برتر را ارزیابی کرد. نکته جالب توجه اینکه دیدار پرسپولیس با راه آهن هیچ صحنه مشکوکی نداشت که ارزیابی شود.

بهترین تکل یک فوتبالیست رزمنده
دیگر آیتم برنامه نود مجددا به هشت سال دفاع مقدس اختصاص داشت اما اینبار با رویکردی متفاوت. تعدادی از پیشکسوتان فوتبال خوزستان به بیان خاطرات خود از زمان جنگ پرداختند. سیاوش بختیاری زاده یکی از این پیشکسوتان در این خصوص گفت: تکل‌های من در دوران فوتبالم معروف بود و همین الان هم هوشنگ نصیرزاده هر کجا که می نشیند، درباره تکل‌های من صحبت می‌کند ولی باید بگویم بهترین تکل زندگی‌ام را روز اول جبهه زدم که از تهران به منطقه اعزام شده بودیم. در روز اول اصلا با حال و هوای جبهه آشنا نبودم و وقتی هواپیماهای دشمن حمله کردند، وحشتزده شدم. همان موقع دو سنگ دیدم که با سرعت زیاد به سمت آنها تکل زدم تا پشت آن پنهان شوم. شاید دیگر هیچ مدافعی قادر نباشد چنین تکلی بزند!

در همین بخش، مجری برنامه نود قصد داشت مهدی مهدوی کیا را به خاطر انتخاب افرادی مثل دانشجو، فرشاد ماجدی و هوشمند مربی بدنساز تیم جوانان به چالش بکشد که مهدوی کیا گفت: صحبت در اینباره در حیطه مسئولیت من نیست
تقویم نود و تنها قهرمانی پرسپولیس در آسیا
این بخش با تساوی تیم فوتبال پاس تهران برابر تیم العین در تاریخ 30 شهریور آغاز شد. همچنین به قهرمانی پرسپولیس در آسیا با گل محمد حسن انصاریفرد و پیروزی استقلال برابر نماینده لبنان در سال 78 اشاره شد. یکی از بازیهایی که در تقویم نود قرار داشت، دیدار ایران و عربستان در مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی 98 فرانسه (28 شهریور 1376) بود. مسابقه‌ای که اسکندر کوتی گزارشگر مسابقه پس از اعلام پنالتی برای ایران، بانگ الله اکبر سر داد. کوتی به گزارشگر برنامه نود گفت: یک لحظه تحت تاثیر جو ورزشگاه گفتم الله اکبر. تا مدت‌ها بعد از آن وقتی جوانان مرا می‌دیدند می‌گفتند "چطوری آقای الله اکبر"!

پرونده تیم امید و غیب شدن دانشجو!
پرونده برنامه نود در این هفته به دلایل ناکامی تیم امید در مسابقات آسیایی اختصاص داشت. رسول کربکندی میهمان حضوری برنامه بود. قرار بود دانشجو، سرپرست کمیته جوانان هم به استودیوی نود بیاید تا مناظره‌ای با حضور این دو نفر برگزار شود. با این حال به رغم هماهنگی فردوسی پور با دانشجو، تلفن همراه سرپرست کمیته جوانان از دسترس خارج شده بود. این موضوع گلایه فردوسی پور را در پی داشت و وی بارها غیبت دانشجو را در طول برنامه‌اش مطرح کرد. با این حال مهدی مهدوی کیا که همراه تیم جوانان در کیش به سر می‌برد با برنامه نود ارتباط تصویری برقرار کرد و حسابی از اتفاقات فوتبال پایه شکایت کرد.

وی که میهمان برنامه نود بود و از طریق صدا و سیمای کیش با این برنامه ارتباط گرفته بود، در ادامه گفت: من گل‌های بازی با ویتنام را دیدم. این گل‌ها نشان داد که تیم‌های دیگر دارند کار می‌کنند ولی فوتبال ما در جا می‌زند. خود من به عنوان سفیر فوتبال پایه آسیا یک سفر به ویتنام داشتم و دیدم یک گروه نروژی سرمایه گذاری عظیمی در فوتبال پایه این کشور انجام داده‌اند. اینها اتفاق نیست. دیگر کشورها دارند کار می‌کنند و اگر این روند در فوتبال ما ادامه داشته باشد، اتفاقات بدتری برایمان رقم خواهد خورد.

وی مجددا با انتقاد از برنامه نود، گفت: شما در برنامه خودتان هم به فوتبال پایه نپرداختید. آنقدر که به حاشیه‌ها پرداختید، به فوتبال پایه نپرداختید. تلویزیون هم که دوست ندارد بازی تیم‌های پایه را پخش کند. مدیران باشگاه‌ها هم که علاقه‌ای به این بخش ندارند. ولی من خودم دوست دارم اتفاقات خوبی در تیم‌های پایه رقم بخورد.

رسول کربکندی هم به دلایل ناکامی تیم امید اشاره کرد و گفت: ما چه کاشته‌ایم که بخواهیم درو کنیم؟ کار ما در فوتبال پایه مقطعی بوده است. ما در این بخش کار بلند مدت نداشته‌ایم.

در همین بخش، مجری برنامه نود قصد داشت مهدی مهدوی کیا را به خاطر انتخاب افرادی مثل دانشجو، فرشاد ماجدی و هوشمند مربی بدنساز تیم جوانان به چالش بکشد که مهدوی کیا گفت: صحبت در اینباره در حیطه مسئولیت من نیست.

پخش تصاویر تکان دهنده دربی امیدها
در میان بررسی دلایل ناکامی تیم امید، تصاویر برنامه نود از کتک کاری لیدرهای استقلال با بازیکنان امید پرسپولیس بعد از دربی امیدها پخش شد. در حالی که گزارشگر برنامه نود در حال صحبت کردن با سیروس دین محمدی بود، لیدرها به یکباره وسط زمین ریخته و بازیکنان امید پرسپولیس را به باد کتک گرفتند.

انتقاد از اسامی تیم‌های جام حذفی و تیم لیورپول رفسنجان!
در بخش‌های پایانی برنامه نود، اسامی تیم‌های جام حذفی از جمله میلان اراک، مرغداری پیمان و ... مورد انتقاد قرار گرفت و عادل فردوسی پور به این نحوه نامگذاری کنایه زد. وی گفت: اگر بحث دوست داشتن است که ما هم می‌توانیم تیم لیورپول رفسنجان داشته باشیم! آقای کربکندی هم می‌تواند تیم شاهین کربکند را داشته باشد.

بازیکن دو کارته اخراج نشد!
در جریان دیدار دو تیم میلان اراک و نساجی قائمشهر، داور مسابقه ابتدا به بازیکن شماره هشت نساجی کارت زرد نشان داد. دقایقی بعد داور مجددا به این بازیکن کارت زرد دوم را نشان داد ولی بدون آنکه متوجه باشد، بازیکن را اخراج نکرد. تذکر داور چهارم به داور برای اخراج این بازیکن هم نتیجه‌ای نداشت تا یکی از عجیب‌ترین اتفاقات فوتبالی یکبار دیگر در ایران رقم بخورد!

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: شما هم با رابطه صاحب برنامه نود شدی ولی چون لیاقت داشتید، برنامه تان ادامه داشت. من 70 بازی ملی سرمربی تیمهای جوانان و نوجوانان بودم و 60 پیروزی و تنها پنج شکست به دست آوردم. این رفتاری که با مربیان ایرانی می‌شود، درست نیست
انتقاد اکبر محمدی از فردوسی‌پور: شما هم با رابطه صاحب نود شدی!
در ادامه اکبر محمدی سرمربی پیشین تیم فوتبال جوانان ایران روی خط تلفنی برنامه نود آمد تا درباره دلایل ناکامی تیم امید صحبت کند. با این حال محمدی ابتدای صحبت‌هایش را به رفتنش از تیم جوانان مرتبط کرد و لحظاتی با عادل فردوسی پور دچار چالش شد. محمدی گفت: خوشحالم که بعد از دو سال و نیم این فرصت به من داده شد که بتوانم در برنامه نود صحبت کنم. آقای فردوسی پور! شما چند درصد در ناکامی تیم امید مقصر هستید؟

وی افزود: احساس می‌کنم فاجعه تیم امید از دو سال پیش استارت زده شد. جایی که تیم جوانان با آن کیفیت از مسابقات امارات کنار رفت و برخوردهای صورت گرفته، منجر به رها کردن بازیکنان و کادر فنی آن شد. من همان سال در فرودگاه امام خمینی بودم که دیدم برنامه نود در حال محاکمه کردن تیم جوانان است.

فردوسی پور در این هنگام توضیح داد که بحث وی، نحوه روی کار آمدن اکبر محمدی بر اساس رابطه بوده است. محمدی در این خصوص گفت: شما دو سال و نیم است که نام مرا با هر بهانه‌ای مطرح و "تکه‌هایتان" را نصیبم می‌کنید. به نظرم یک گزینه در ناکامی تیم امید می‌تواند شما و رسانه‌ها باشید! دو سال و نیم طول کشید تا بزرگان فوتبال از آن تیم جوانان حمایت کنند. باید از محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی که اظهار لطف داشتند تشکر کنم.

محمدی با انتقاد از برنامه نود، گفت: این چه رویه‌ای است که برنامه نود در پیش گرفته است؟ اگر برنامه شما بخواهد یک نفر را نقد کند، از کارشناسانی استفاده می‌کند که همه چیز را سیاه می‌بینند و اگر نگاهش به یک موضوع مثبت باشد، بر عکس.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: شما هم با رابطه صاحب برنامه نود شدی ولی چون لیاقت داشتید، برنامه تان ادامه داشت. من 70 بازی ملی سرمربی تیمهای جوانان و نوجوانان بودم و 60 پیروزی و تنها پنج شکست به دست آوردم. این رفتاری که با مربیان ایرانی می‌شود، درست نیست.

مجری برنامه نود در ادامه تاکید کرد که رنگ پوست و موی مربیان برایش مهم نیست!

محمدی همچنین درباره عدم حضورش به عنوان مربی در کنار نلو وینگادا در تیم امید، تصریح کرد: صحبت‌هایی شده بود ولی وقتی علی کفاشیان به برنامه شما آمد، گفتید محمدی تا کی می‌خواهد در تیم های ملی کار کند و بهتر است به فعالیت باشگاهی بپردازد.

این صحبت اعتراض فردوسی پور را در پی داشت. وی گفت: من معدنچی شما هستم! هر اتفاقی که برای شما رخ داده است را گردن من می‌اندازید!

برنامه نود در حالی ساعت 2:30 بامداد سه شنبه به اتمام رسید که پیش از آن بخش دیگری از "نود تا نود" روی آنتن رفت.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=285503

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

اقدام بشردوستانه هواداران فوتبال در بوندسلیگا را ببینید
ترس بی جای مظلومی 100 میلیون تومان به استقلال ضرر زد
علی دایی علت اصلی عدم حضورش در تیم ستاره ها را فاش کرد
کنایه تند سوشا مکانی به فردوسی پور
دلیل بیسکویت خوردن پرسپولیسی ها مشخص شد
احتمال حضور همزمان شمسایی در تیم ملی و تاسیسات کمرنگ شد/ باشگاه به جدایی رضایت می‌دهد؟
مارتیال با 50 میلیون یورو منچستری شد
گلایه های شدید همسر مرحوم بیت الله عباسپور
این بازیکن پرسپولیس شب ها در درفشی فر می خوابد!
واکنش نیمار به پیشنهاد نجومی یونایتد
سپاهان به دادگاه بین‌اللملی ورزش شکایت کرد
دی بروین رسما به منچسترسیتی پيوست
الگو برداری ریوالدو از کرار/پولم را ندهید تمرین نمی کنم
سلفی شاد ستاره فوتبال و همسرش
دو حرکت برای سفت کردن ران و باسن
بیوگرافی زنده یاد بیت الله عباسپور
ورزش های مفید و مضر برای قلب را بشناسید
عادل فردوسی پور میشل سالگادو واکنش جالب فردوسی پور به پیشنهاد یک میلیاردی برای 3 شب برنامه!
آنچه که از زندگی احمدرضا عابدزاده نمی دانید
دو رئالی و یک بارسایی در مثلث هجومی این لیست