برانکو : مثل کی روش بزدلانه دفاع نمی کردم- هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
 برانکو : مثل کی روش بزدلانه دفاع نمی کردم- هایپرکلابز هایپرکلابز :

سرمربی سابق تیم‌ملی کشورمان گفت: «یک مربی حرفه ای باید برابر دریافت دستمزد مالی، پاسخگوی نتایج در حیطه کاری خودش باشد، ضمن اینکه باید نسبت به نظرات سایرین بردبارانه رفتار کند.»

شکست برابر عراق و حذف از جام‌ملت‌های آسیا از یک‌سو و واکنش غیرمنطقی كارلوس کی روش به این شکست صدای مربی آرام و جنتلمن سابق فوتبال ملی کشورمان را هم درآورد. کی‌روش با حمله به منتقدانش و مقصر دانستن آنها نه‌تنها به فکر فرافکنی است که هرگز حاضر نیست درباره سبک و روش بازی تیم‌ملی پاسخگو باشد.

برانکو ایوانکوویچ که نتایج ماندگاری برای فوتبال ایران کسب کرد و در حالی که سومی آسیا، قهرمانی بوسان و صعود به جام‌جهانی 2006 را برای فوتبال ما رقم زد همواره شدیدترین انتقادات را مقابل عملکردش می‌دید اما در طول سال‌ها حضورش در فوتبال ایران هرگز تهمت و توهین به مربیان ایرانی را پیشه نگرفت.

رضا چلنگر مترجم دوست‌داشتنی مربیان کروات بار دیگر قبول زحمت کرد تا سوالات ما را از برانکو بپرسد اما قبل از انجام مصاحبه برانکو که در کنار برادرش نشسته بود بار دیگر تاکید کرد هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌های ایرانی نداشته و تنها از طریق مترجم سابقش مصاحبه انجام می‌دهد.

* دیدار ایران و عراق باعث شد تا هجمه انتقادها به کی‌روش زیاد شود و او واکنش تندی به آنها نشان داده؛ اتفاقی که در دوره شما هم بود.

- بله، این‌ جوی که شما به آن اشاره می‌کنید در زمان من هم بود. در دوره من اصلا جو خوبی وجود نداشت. شما می‌دانید جو مثبت در تیم‌ملی بخشی از کار و موفقیت است. در حالی که در آن جام‌ملت‌ها ما در مرحله یک‌چهارم‌نهایی با کره‌ای دست و پنجه نرم کردیم که چهارم جهان بود و لژیونرهایش را به طور فعالانه در اختیار داشت که از ایران شکست خورد. ما در مرحله نیمه‌نهایی با چین میزبان که داوری هم علیه ما بود و یک بازیکن کمتر داشتیم بازی کردیم. اگر پنالتی یحیی در آن جو ورزشگاه گل می‌شد چه بسا رقابت برای حضور در نیمه‌نهایی و حتی قهرمانی مهیا بود.

دیدار ایران و عراق باعث شد تا هجمه انتقادها به کی‌روش زیاد شود و او واکنش تندی به آنها نشان داده؛ اتفاقی که در دوره شما هم بود
* با توجه به تجربه شما از رویارویی با کشورهای عربی از جمله عراق اگر شما روی نیمکت تیم‌ملی بودید با شیوه کی‌روش بازی می‌کردید؟

- من همواره در طول فعالیتم سعی کردم به روح فرهنگ ایران و ایرانی احترام بگذارم و با بازی سراسر هجومی البته با رعایت نظم و انضباط در هر سه خط تیمی به شکل قدرتمندانه تیم‌ملی را پیروز کنم نه اینکه رو به بازی بزدلانه دفاعی بیاورم.

* کی‌روش مدعی است برخی از مربیان ایرانی عامل شکست تیم‌ملی برابر عراق بودند.

- ما مربیان افراد حرفه‌ای هستیم و برابر دریافت دستمزد مالی باید پاسخگوی نتایج در حیطه کاری خودمان باشیم. ضمن اینکه باید نسبت به نظرات سایر همکاران‌مان بردبارانه رفتار کنیم. حتی اگر این نظرات غلط باشد باید گوش شنوا داشته باشیم فارق از اینکه بخواهیم این نظرات را بپذیریم یا نه...

* فکر می‌کنید کی‌روش باید کارش را در فوتبال ما ادامه دهد؟

- مسئولان و دست‌اندرکاران کلان ورزش خود به بهترین وجه صلاح تصمیم‌های آینده را می‌دانند. من نباید در این‌باره پاسخگو باشم.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=293074

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

اقدام بشردوستانه هواداران فوتبال در بوندسلیگا را ببینید
ترس بی جای مظلومی 100 میلیون تومان به استقلال ضرر زد
علی دایی علت اصلی عدم حضورش در تیم ستاره ها را فاش کرد
کنایه تند سوشا مکانی به فردوسی پور
دلیل بیسکویت خوردن پرسپولیسی ها مشخص شد
احتمال حضور همزمان شمسایی در تیم ملی و تاسیسات کمرنگ شد/ باشگاه به جدایی رضایت می‌دهد؟
مارتیال با 50 میلیون یورو منچستری شد
گلایه های شدید همسر مرحوم بیت الله عباسپور
این بازیکن پرسپولیس شب ها در درفشی فر می خوابد!
واکنش نیمار به پیشنهاد نجومی یونایتد
سپاهان به دادگاه بین‌اللملی ورزش شکایت کرد
دی بروین رسما به منچسترسیتی پيوست
الگو برداری ریوالدو از کرار/پولم را ندهید تمرین نمی کنم
سلفی شاد ستاره فوتبال و همسرش
دو حرکت برای سفت کردن ران و باسن
بیوگرافی زنده یاد بیت الله عباسپور
ورزش های مفید و مضر برای قلب را بشناسید
عادل فردوسی پور میشل سالگادو واکنش جالب فردوسی پور به پیشنهاد یک میلیاردی برای 3 شب برنامه!
آنچه که از زندگی احمدرضا عابدزاده نمی دانید
دو رئالی و یک بارسایی در مثلث هجومی این لیست