آقای ورزش، آقای مدیرکل را فیتیله‌پیچ می‌کند؟ 1- هایپرکلابز

آقای ورزش، آقای مدیرکل را فیتیله‌پیچ می‌کند؟ 1- هایپرکلابز هایپرکلابز :

باشگاه استقلال در پی اختلاف نظرهایی که بر سر مطالباتش از سازمان لیگ به وجود آمده قصد دارد با حسابرسی تازه دست به افشاگری بزند.

گزارش‌هاي حاشيه‌اي اين هفته ورزش را با شكايت استقلال از سازمان ليگ شروع نمي‌كنيم. از حاشيه‌هاي ادامه‌دار حضور تماشاگران ايراني در استراليا هم گزارش مفصلي را منتشر نمي‌كنيم.

همزمان با فرارسيدن دهه مبارك فجر، گزارش‌هاي اين شماره را با محمد مايلي‌كهني آغاز مي‌كنيم كه در اين خصوص اظهارات جالب توجهي را انجام داده است.

اين اظهارات را بخوانيد و بعد هم در جريان ديگر اخبار حاشيه‌اي هفته قرار بگيريد. محمد مايلي‌كهن به مناسبت دهه فجر، گفت‌وگوي ورزشي-مناسبتي انجام داده است.

قسمت‌هايي از اين گفت‌وگو را بخوانيد: «ما پیش از پيروزي انقلاب تنها یک بار به جام جهانی راه پیدا کردیم اما پس از انقلاب سه‌بار این امر محقق شده است.

ما در وزنه‌برداری موفقیت بسیاری داشتیم و در کشتی فرنگی برای نخستین‌بار قهرمان المپیک شدیم.

البته خود من هم انتقاداتی به وضعیت موجود و هزینه‌های سرسام‌آور دارم اما به عنوان کسی که هم قبل از انقلاب و هم پس از انقلاب فوتبال بازی کرده، باید بگویم در آن زمان هم بازیکنان پول کمی ‌نمی‎گرفتند.»

مایلی‌کهن با اشاره به یکی از خاطرات خود در خصوص ملاقات با حضرت امام‌خمینی(ره) افزود: «روزی که امام فرمودند "ورزشکار نیستم اما ورزشکاران را دوست دارم" در فاصله نیم‌متری ایشان قرار داشتم اما آن‌قدر مجذوب چهره نورانی ایشان شدم که چیزی نمی‌شنیدم.

ما با حضرت‌امام‌(ره) در حیاط سی، چهل‌متری جماران روبه‌رو شدیم و ایشان در حالی ‌که روی یک کاناپه نشسته بودند، از ما استقبال کردند و این سبک و سیاق رهبری بود که توانست دنیا را تکان دهد.»

وی خاطرنشان کرد: «در سال1992 در هنگ‌کنگ قرار بود با آمریکا در جام جهانی فوتسال رو‌به‌رو شویم و یکی از خبرنگاران از من پرسید که آیا در بازی با آمریکا بازیکنان این تیم را گروگان نخواهیم گرفت؟

من گفتم کشورم مهد پهلوانان است و در نهایت هم موفق شدیم مقام چهارم جام جهانی را کسب کنیم و جام اخلاق هم به تیم ایران رسید.

در جام ملت‌های1996 امارات هم با وجود این‌که به عربستان باختیم و از راهیابی به دیدار پایانی بازماندیم، از بازیکنانم خواستم با چشمانی اشکبار به عربستانی‌ها تبریک بگویند. در آن دوره از مسابقات نیز جام اخلاق را به دست آوردیم.»

وزیر ورزش و جوانان با ابراز نارضایتی از عملکرد مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، از تغییر مدیر کل این استان خبر داد.

محمود گودرزی در بخشی از صحبت‌هایش در نشست خبری هفته گذشته‌اش با ابراز نارضایتی از عملکرد اداره ورزش و جوانان استان تهران، از تغییر مدیرکل این اداره خبر داد و گفت: اداره ورزش تهران باید پشتوانه ورزش تهران باشد ولی در حال حاضر چنین چیزی را شاهد نیستیم.

وی همچنین تاکید کرد: انتخابات رئیس هیات فوتبال تهران هم برای همین برگزار نشد تا بعد از تغییر مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، در این خصوص تصمیم‌گیری شود. محمدحسین نژادفلاح در حال حاضر مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران است.

باشگاه استقلال در پی اختلاف نظرهایی که بر سر مطالباتش از سازمان لیگ به وجود آمده قصد دارد با حسابرسی تازه دست به افشاگری بزند.

با اختلاف نظرهایی که بین مدیریت کنونی و قبلی استقلال بر سر دریافت مطالبات از سازمان لیگ به وجود آمده، مسئولان کنونی آبی‌پوشان پایتخت تصمیم به بررسی کامل این ماجرا و افشاگری برای هواداران و اهالی فوتبال گرفته‌اند.

بر این اساس باشگاه استقلال یک ذیحساب جدید را مامور بررسی کامل اسناد و حساب و کتاب‌های فصل گذشته آبی‌پوشان پایتخت با سازمان لیگ کرده و قرار است طی روزهای آتی گزارش کامل وی در اختیار مدیریت باشگاه استقلال قرار گیرد تا آن‌ها با انتشار آن نسبت به اظهارات مطرح‌شده از سوی سازمان لیگ و مدیریت پیشین باشگاه به نوعی افشاگری کنند.

در روزهای اخیر سازمان لیگ مدعی شده که باشگاه استقلال فصل گذشته حدود ۶میلیارد تومان از مطالبات این فصل را دریافت کرده بود تا مشکلات مالی خود را حل کند اما مدیرعامل پیشین این باشگاه ادعا دارد که حدود ۳میلیارد تومان از مطالبات این فصل را سال گذشته دریافت کرده بود.

روابط عمومی‌ سازمان لیگ نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که استقلال بخش اعظم مطالبات خود را دریافت کرده اما تاج رئیس این سازمان در گفت‌وگوی تلفنی خود با افشارزاده عنوان کرده که از این بیانیه بی‌خبر بوده و قصد دارد بررسی کاملی در این‌باره انجام دهد تا اسناد آن را در اختیار باشگاه استقلال قرار دهد.

هفته گذشته بود که تعدادی از مربیان لیگ برتری فوتسال بعد از رفت‌وآمد به فدراسیون فوتبال برای انجام بعضی از امور تیم‌های خود صحبت‌هایی را هم با سیدرضا افتخاری رئیس کمیته فوتسال انجام دادند.

این مربیان در خلال این صحبت‌ها متوجه شدند که نیمکت تیم ملی ممکن است در آینده‌ای نه‌چندان دور دستخوش تغییرات شود و خسوس کاندلاس سرمربی اسپانیایی از ایران برود.

این موضوع در جلسه روز سه‌شنبه هفته گذشته کمیته فنی فوتسال هم مورد بررسی قرار گرفت و به گفته عباس ترابیان، رئیس پیشین کمیته فوتسال خسوس نامه‌ای را برای این کمیته نوشته و برای تداوم همکاری، درخواست تغییر شرایطش را کرده است.

لابی مربیان ایرانی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی در حالی از همان هفته گذشته استارت خورده که تیم ملی باید این هفته در دو بازی تدارکاتی به مصاف تیم ملی اسلوونی برود.

کمیته فوتسال هم ارزیابی کلی روی عملکرد چند مربی انجام داده و به نظر می‌رسد در صورتی که خسوس کاندلاس در اسلوونی نتواند نظر رئیس کمیته فوتسال را جلب کند، باید از نیمکت تیم ملی ایران خداحافظی کند.

کمیته فوتسال چند مربی موفق داخلی را برای هدایت تیم ملی در نظر دارد ولی هنوز روی جزئیات عملکرد این مربیان و برنامه‌های آن‌ها کار نکرده است.

از وحيد شمسايي، حسين شمس و محمد ناظم‌الشريعه به عنوان جانشينان احتمالي خسوس نام برده مي‌شود. معادلات نیمکت تیم ملی فوتسال ایران بعد از بازگشت از اسلوونی تا اندازه زیادی حل خواهد شد.

کمیته فوتسال که پیش از این اعلام کرده بود تا سال2016 با خسوس کاندلاس ادامه می‌دهد، حالا در آستانه قطع همکاری با «پروفسور» فوتسال قرار دارد.

سیدرضا افتخاری و عباس ترابیان -حامیان خسوس- دیگر مثل گذشته از عملکرد او با آب و تاب حرف نمی‌زنند. حالا باید دید تکلیف سرمربی بعدی تیم ملی فوتسال با کار کارشناسی و دور از منافع شخصی مشخص می‌شود یا لابی و مذاکرات پشت پرده بعضی از مربیان برای رسیدن به نیمکت آرزوهایشان ادامه دارد.

در حالی‌که روز گذشته یکی از سایت‌های خبری قطر از «زلاتکو کرانچار» به عنوان سرمربی تیم الاهلی نام برده بود، سایت این باشگاه «زلاتکو دالیچ» را سرمربی جدید الاهلی معرفی کرد.

چند روز قبل بود که سایت «الکاس» قطر از پایان همکاری «میلان ماچالا» سرمربی تیم الاهلی با این باشگاه خبر داد و اعلام کرد با توجه به نتایج ضعیف این تیم، ماچالا از سرمربیگری کنار گذاشته شده است.

این سایت ابتدا از «زلاتکو دالیچ» سرمربی فصل گذشته العین به عنوان سرمربی جدید الاهلی یاد کرد ولی بعد از گذشت دقایقی، خبر را اصلاح و اعلام کرد که «زلاتکو کرانچار» سرمربی پیشین تیم‌های پرسپولیس و سپاهان جانشین ماچالا خواهد شد.

با این حال سایت باشگاه الاهلی در ساعات پایانی روز گذشته درباره انتخاب سرمربی جدید تیم فوتبال این باشگاه، با قرار دادن عکس زلاتکو دالیچ نوشت: قرار شده ماچالا به عنوان مدیرفنی در کنار الاهلی باشد و زلاتکو به عنوان سرمربی جدید هدایت الاهلی را بر عهده بگیرد. مجتبی جباری و سیدجلال حسینی دو بازیکن ایرانی تیم فوتبال الاهلی قطر هستند.

وزارت ارشاد با انتشار بیانیه‌ای از حرکت رضا عنایتی مهاجم تیم استقلال در حمایت از پیامبراکرم(ص) در بازی با سپاهان تجلیل کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
امروز عشق به محمد(ص) یعنی عشق به زیبایی‌ها، احترام به انسانیت، دعوت مردم به صلح و رحمت و همزیستی مسالمت‌آمیز.

پا‌به‌پای آزادگان جهان و مسلمانان؛ هنرمندان، دانشمندان و ورزشکاران، عشق و ارادت خود را به آستان مقدس محمد(ص) پیامبر صلح و رحمت ابراز می‌دارند. معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ از اقدام عاشقانه غلامرضا عنایتی در ابراز ارادت خود و جامعه فوتبال به حضرت‌محمد(ص) در دیدار تیم استقلال با سپاهان حمایت نموده و آن را ارج می‌نهد.

منبع :http://hamshahrionline.ir/details/287764/Sport/soc...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از اصغر پورموسي دروئي

خداداد:‌رویایی ترین خوابم خریدن یک موتور سیکلت بود/ اصلا نمی‌دانستیم عید و عیدی چیه؟
فخرالدینی: سعید معروف را خیلی دوست دارم/اولین عیدی را به مهرداد و حسین می‌دهم
عالیشاه:خاطرات بد زیاد داشتیم اما... /گلم به استقلال بهترین خاطره سال 93 بود
بوبان کواچ و رویای صعود به المپیک/«خوش تیپم اما مدل نمی شوم»
جلسه مهم کفاشیان و کروش؛برای تفاهم یا جدایی/مارکار سرمربی موقت تیم ملی در بازی با سوئد و شیلی؟
خاکپور:بازی ما مهمتر است،آزمون و جهانبخش برای تیم امید بازی می کنند/مهم خوشحالی مردم است
حاشیه سازی مطبوعات مادریدی در آستانه ال کلاسیکو/ بخشی از هزینه ساخت نیوکمپ را رئال پرداخت کرد!
گفت و گوی خواندنی با بوبان کواچ - 3
گفت و گوی خواندنی با بوبان کواچ - 2
گفت و گوی خواندنی با بوبان کواچ /از حسین معدنی تا سعید معروف از بانوان ایرانی تا فرگوسن 1
پرویز مظلومی:با پول‌های عیدی‌ام بلیت سینما می‌خریدم!/سال تحویل در بهشت زهرا (س) و کنار غلامحسین هستم
فولاد صفر - الهلال عربستان صفر / سومین تساوی متوالی نماینده خوزستان در آسیا
سرمربی الشباب: باید باهوش بازی کنیم و سه امتیاز را از نفت بگیریم
منصوریان: مسابقه با الشباب بازی مرگ و زندگی نیست/ کسی حق ندارد از دعوت نشدن به تیم ملی ناراحت شود
چهارشنبه سوری در ریاض/انفجار مواد منفجره در ورزشگاه ملک فهد
رضا عنایتی: فصل بعد به پرسپولیس می‌روم!
کواچ:حالا همه دنیا به ایران احترام می گذارند/آیا نتایجی که منچستر می گیرد به خاطر فرگوسن است؟
سرمربی به سیم آخر زد/کارلوس کروش:جهانبخش و آزمون را بگیرند یعنی پایان همکاری من با تیم ملی
در آستانه بازی الوکره و الاهلی/ قوچان نژاد:چطور گل بزنم وقتی بهترین دفاع آسیا در تیم مقابل است؟
پیام اینستاگرامی حنیف عمران زاده به مناسبت درگذشت سید احمد خمینی/روحت شاد بزرگ مرد