دوگانه انتقامي با اسکوچيچ- هایپرکلابز

 دوگانه انتقامي با اسکوچيچ- هایپرکلابز هایپرکلابز :

فولاد امروز در ديداري حساس پذيراي السد قطر است که بازي آساني براي قهرمان ايران نخواهد بود. السد شرايط بسيار خوبي در ليگ قطر دارد و فعلا صدر جدول را به خود اختصاص داده است.

ضربه فولادين بر سر گرگ‌هاي قطري
فولاد امروز در ديداري حساس پذيراي السد قطر است که بازي آساني براي قهرمان ايران نخواهد بود. السد شرايط بسيار خوبي در ليگ قطر دارد و فعلا صدر جدول را به خود اختصاص داده است. شاگردان حسين عموته در 18 مسابقه 45 گل به ثمر رسانده‌اند که نشان از خط حمله قدرتمندي دارد. آنها 23 بار نيز دروازه‌شان باز شده که آمار نشان مي‌دهد خط دفاعي خوبي هم ندارند. در هر حال السد با اينکه از پلي‌آف به مرحله گروهي رسيده اما تيم دست و پا بسته‌اي نيست و دو بار هم قهرماني مسابقات آسيايي را تجربه کرده است.

ستاره‌هاي السد بيشتر ايراني بودند!
السد از يک مربي مراکشي به نام حسين عموته بهره مي‌گيرد که کاملا به فوتبال ايران آشنا است چون سال‌هاست در ليگ‌هاي حوزه خليج فارس مربيگري مي‌کند. در تيم او چندين بازيکن با کيفيت از جمله عبدالرحمن ناصر، خلفان ابراهيم، گرافيته، لوئيزکونسيسائو، ناصر نبيل و طلال البلوشي به چشم مي‌خورند که خيلي از آنها فصل گذشته رفت و برگشت مقابل فولاد به ميدان رفتند. البته خبر مي‌رسد کونسيسائو با مصدوميت مواجه است و احتمال دارد در ترکيب اصلي قرار نگيرد. السدي‌ها بارها مقابل تيم‌هاي ايراني قرار گرفته‌اند و حتي سابقه باخت رفت و برگشت را نيز در کارنامه دارند. ناگفته نماند حتي يک مرتبه هم مقابل سپاهان نتيجه را واگذار کردند اما به دليل استفاده از رحمان احمدي دو اخطاره باعث شد نماينده ايران در عين شايستگي از مسابقات حذف شود. جالب اينجاست چندين ستاره ايراني از جمله کريم باقري، علي دايي، حميد درخشان، اميرقلعه‌نوعي، ابراهيم قاسم‌پور، حسين کعبي و مجيد نامجومطلق نيز براي السد بازي کرده‌اند و حتي ابراهيم‌ قاسمپور هم به همراه اين تيم قهرماني آسيا را تجربه کرده است. از ستاره‌هاي غير ايراني نيز مي‌توان به روماريو ستاره برزيلي و رائول گونزالس ستاره اسپانيايي رئال مادريد اشاره کرد که پيراهن تيم قطري را بر تن کرده‌اند. در هر حال السد نيازي به شناسايي ندارد و کاملا تيم شناخته شده به شمار مي‌آيد. لقب السد نيز «گرگ‌ها» است که بايد ديد مقابل فولاد ايران چه نتيجه‌اي مي گيرد.

اسکوچيچ عرب‌ها را مي‌شناسد
اما فولاد خوزستان (ايران) سومين سال حضورش را در مسابقات تجربه مي‌کند که در دوره اول چون ورزشگاه درست و حسابي نداشت مسابقاتش در تهران برگزار شد و آنها در همان مرحله اول از مسابقات حذف شدند. فولادي‌ها در دومين دوره از رقابت‌ها نتايج خوبي کسب کردند و به عنوان تيم اول راهي مرحله حذفي شدند اما با حذف مقابل همين السد قطر از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند. البته فولاد با قانون گل زده در خانه حريف از مسابقات حذف شد و اگر اشتباهات سوشا مکاني نبود چه بسا همين السد را حذف مي‌کرد. به هر حال شرايط فولاد گرچه نسبت به السد در مسابقات ليگ برتر چندان خوب نيست اما بر روي نيمکتش از سرمربي به نام اسکوچيچ بهره مي‌گيرد که او نيز سال‌ها در ليگ‌هاي عربي مربيگري کرده و شناخت کافي از فوتبال عرب‌ها دارد. گرچه بازيکنان دورگه و حتي سه رگه در السد به چشم مي‌خورند اما فولاد نيز بازيکنان با کيفيت زيادي دارد که مي‌توان به نام‌هاي شريفات، قاضي، مسلمان، آل‌نعمه و حتي نفرات خارجي مانند نانگ، چاگو و مساريچ اشاره کرد که واقعا اين فصل براي تيمشان عالي کار کرده‌اند. به خصوص نانگ که يکي از مهاجمان فرصت طلب و گلزن به شمار مي‌آيد. به همه اين نفرات بايد به هواداران خونگرم خوزستاني نيز اشاره کرد که قطعا ورزشگاه 50 هزار نفري قدير را پر خواهند کرد.

منبع :http://www.navad.net/newscontent.aspx?NewsID=11726...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از اصغر پورموسي دروئي

خداداد:‌رویایی ترین خوابم خریدن یک موتور سیکلت بود/ اصلا نمی‌دانستیم عید و عیدی چیه؟
فخرالدینی: سعید معروف را خیلی دوست دارم/اولین عیدی را به مهرداد و حسین می‌دهم
عالیشاه:خاطرات بد زیاد داشتیم اما... /گلم به استقلال بهترین خاطره سال 93 بود
بوبان کواچ و رویای صعود به المپیک/«خوش تیپم اما مدل نمی شوم»
جلسه مهم کفاشیان و کروش؛برای تفاهم یا جدایی/مارکار سرمربی موقت تیم ملی در بازی با سوئد و شیلی؟
خاکپور:بازی ما مهمتر است،آزمون و جهانبخش برای تیم امید بازی می کنند/مهم خوشحالی مردم است
حاشیه سازی مطبوعات مادریدی در آستانه ال کلاسیکو/ بخشی از هزینه ساخت نیوکمپ را رئال پرداخت کرد!
گفت و گوی خواندنی با بوبان کواچ - 3
گفت و گوی خواندنی با بوبان کواچ - 2
گفت و گوی خواندنی با بوبان کواچ /از حسین معدنی تا سعید معروف از بانوان ایرانی تا فرگوسن 1
پرویز مظلومی:با پول‌های عیدی‌ام بلیت سینما می‌خریدم!/سال تحویل در بهشت زهرا (س) و کنار غلامحسین هستم
فولاد صفر - الهلال عربستان صفر / سومین تساوی متوالی نماینده خوزستان در آسیا
سرمربی الشباب: باید باهوش بازی کنیم و سه امتیاز را از نفت بگیریم
منصوریان: مسابقه با الشباب بازی مرگ و زندگی نیست/ کسی حق ندارد از دعوت نشدن به تیم ملی ناراحت شود
چهارشنبه سوری در ریاض/انفجار مواد منفجره در ورزشگاه ملک فهد
رضا عنایتی: فصل بعد به پرسپولیس می‌روم!
کواچ:حالا همه دنیا به ایران احترام می گذارند/آیا نتایجی که منچستر می گیرد به خاطر فرگوسن است؟
سرمربی به سیم آخر زد/کارلوس کروش:جهانبخش و آزمون را بگیرند یعنی پایان همکاری من با تیم ملی
در آستانه بازی الوکره و الاهلی/ قوچان نژاد:چطور گل بزنم وقتی بهترین دفاع آسیا در تیم مقابل است؟
پیام اینستاگرامی حنیف عمران زاده به مناسبت درگذشت سید احمد خمینی/روحت شاد بزرگ مرد