مسی به نویر درس فوتبال داد - هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
مسی به نویر درس فوتبال داد - هایپرکلابز هایپرکلابز :

تیم فوتبال بارسلونا در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا با درخشش مهاجم آرژانتینی خود از سد بایرن مونیخ گذشت.

تیم فوتبال بارسلونا با ترکیب تر اشتگن، جرارد پیکه، خاویر ماسکرانو، جوردی آلبا، دانیل آلوس، ایوان راکیتیچ، سرخیو بوسکتس، آندرس اینیستا، لوییس سوارس، لیونل مسی و نیمار در این بازی حاضر شد.

ترکیب بایرن هم متشکل بود از مانوئل نویر، مهدی بن عطیه، رافینیا، جروم بواتنگ، خوان برنات، ژابی آلونسو، تیاگو آلکانترا، فیلیپ لام، توماس مولر، باستین شواین‌اشتایگر و روبرت لواندوفسکی.

بارسا آغازی توفانی داشت و در همان ۱۵ دقیقه اول چندین موقعیت روی دروازه حریف سرشناس خود خلق کرد اما درخشش دروازه‎بان و خط دفاعی بایرن مانع از این تیم شد تا آبی و اناری پوشان گلی به ثمر برسانند.

«مانوئل نویر» در یکی از حملات خطرناک بارسلونا موفق شد توپ تک به تک «لوییس سوارس» را با پای راست دفع کند. بارسلونا پس از آن بار دیگر توسط نیمار در موقعیت جدی گلزنی قرار گرفت اما مدافعان بایرن مانع از باز شدن دروازه تیمشان شدند.

در ادامه و زمانی که از فشار بارسا کاسته شد، «توماس مولر» توپی عرضی را در مقابل دروازه «تر اشتگن» برای «روبرت لواندوفسکی» ارسال کرد که این مهاجم لهستانی به طرزی باورنکردنی توپ را از دست داد.

در نیمه دوم، برتری مجددا در اختیار بارسلونا بود و چندین و چند بار حملاتی را بر روی دروازه باواریایی‌ها طرح ریزی کردند اما راهی به دروازه نبردند.

بایرن بزرگ اکنون در بازی برگشت کار دشواری پیش رو دارد. البته این تیم شکست ۳ بر یک بازی رفت مقابل پورتو را با برتری ۶ بر یک پاسخ گفت. باید دید مردان پپ گواردیولا در بازی برگشت با بارسا هم می توانند دست به کار بزرگی بزنند یا نه.در دقیقه ۶۰ باز هم درخشش نویر به داد بایرن مونیخ رسید و با یک خروج به موقع توپ نیمار را به خارج زد. لیونل مسی در دقیقه ۷۷ و درست در زمانی که به نظر می رسید بارسا تب و تاب اولیه بازی را ندارد با یک شوت محکم پشت هجده موفق شد دروازه نویر را باز کند.

در دقیقه ۸۰ باز هم مسی گلزنی کرد. این بار وی با یک حرکت دیدنی بواتنگ را از پیش رو برداشت و سپس با ضربه ای پرشی، نویر را مغلوب کرد. مسی با این دو گل تعداد گل‌های خود در تمام رقابتهای اروپایی را به عدد ۷۷ رساند و با یک گل از کریستیانو رونالدو پیش افتاد.

سوارس در دقیقه ۸۵ می‎توانست بار دیگر دروازه بایرن را باز کند تا کار را در همین بازی رفت تمام کند که ضربه او از بالای دروازه نویر به خارج رفت.

نیمار در وقتهای تلف شده بر روی یک ضدحمله برای بار سوم دروازه بایرن را باز کرد تا تقریبا تکلیف صعود در همین بازی رفت مشخص شود.

بایرن بزرگ اکنون در بازی برگشت کار دشواری پیش رو دارد. البته این تیم شکست ۳ بر یک بازی رفت مقابل پورتو را با برتری ۶ بر یک پاسخ گفت. باید دید مردان پپ گواردیولا در بازی برگشت با بارسا هم می توانند دست به کار بزرگی بزنند یا نه.

این در حالی است که قبل از آغاز بازی نویر در مصاحبه ای برای مسی کری خوانده بود .

مانوئل نویر گفته بود :" من برای مسی و افتخاراتی که کسب کرده احترام زیادی قائل هستم . او آدم بسیار متواضعی است ولی بسیار مهم است که وقتی در زمین در برابر وی قرار می گیرید قدرت و توانایی خودتان را نشان دهید تا او متوجه بشود چه کسی رئیس است .

این صحبت ها باعث شد تا نگاه ها در این بازی به این دو فوق ستاره معطوف شود اما این مسی بود که این بار برخلاف فینال جام جهانی توانست نویر را مغلوب توانایی های خود کند.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=298955

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

اقدام بشردوستانه هواداران فوتبال در بوندسلیگا را ببینید
ترس بی جای مظلومی 100 میلیون تومان به استقلال ضرر زد
علی دایی علت اصلی عدم حضورش در تیم ستاره ها را فاش کرد
کنایه تند سوشا مکانی به فردوسی پور
دلیل بیسکویت خوردن پرسپولیسی ها مشخص شد
احتمال حضور همزمان شمسایی در تیم ملی و تاسیسات کمرنگ شد/ باشگاه به جدایی رضایت می‌دهد؟
مارتیال با 50 میلیون یورو منچستری شد
گلایه های شدید همسر مرحوم بیت الله عباسپور
این بازیکن پرسپولیس شب ها در درفشی فر می خوابد!
واکنش نیمار به پیشنهاد نجومی یونایتد
سپاهان به دادگاه بین‌اللملی ورزش شکایت کرد
دی بروین رسما به منچسترسیتی پيوست
الگو برداری ریوالدو از کرار/پولم را ندهید تمرین نمی کنم
سلفی شاد ستاره فوتبال و همسرش
دو حرکت برای سفت کردن ران و باسن
بیوگرافی زنده یاد بیت الله عباسپور
ورزش های مفید و مضر برای قلب را بشناسید
عادل فردوسی پور میشل سالگادو واکنش جالب فردوسی پور به پیشنهاد یک میلیاردی برای 3 شب برنامه!
آنچه که از زندگی احمدرضا عابدزاده نمی دانید
دو رئالی و یک بارسایی در مثلث هجومی این لیست