پرسپولیس یک تیم متوسط بسته است- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
پرسپولیس یک تیم متوسط بسته است- هایپرکلابز هایپرکلابز :

امیرحسین اصلانیان، بازیکن سابق پرسپولیس این روزها با چند نفر از پیشکسوتان این تیم مشغول تاسیس یک آکادمی مجلل ورزشی در متل قو است. به همین بهانه با او همکلام شدیم تا از گذشته هم یادی کنیم و البته نظراتش را پیرامون پرسپولیس بپرسیم. گفتگو امیرحسین اصلانیان با بانک ورزش را می‌خوانید.
ظاهرا خیلی گرفتار تاسیس این آکادمی هستید.
بله، در شمال هستیم و امروز هم یک جلسه به اتفاق هیات مدیره و سایر مربیان برگزار می کنیم تا ببینیم برای انجام بهتر امور چه کاری می توان انجام داد.
ظاهرا خیلی هم خوب و اساسی این کارها را انجام داده اید.
بله، البته این کار در تهران خیلی جواب نداد، گفتیم شاید این کار در شهرستان بیشتر جواب بدهد، خصوصا مازندران که استعدادها بیشتر است.
یک آکادمی هم در تهران داشتید، درست است؟
بله، آن آکادمی کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد. در مازندران کار برای پایه مهیا تر است. استانداری مازندران هم قرار است به ما کمک کند.
یعنی منتظر یک آکادمی مدون و با برنامه باشیم؟
به هرحال از با تجربه ها استفاده کردیم. امیدواریم که یک اتفاق مثبت را رقم بزنیم.
قدم در راهی گذاشتید که بسیار پر پیچ و خم است، مشکلات زیادی در زمینه پایه ها وجود دارد.
به هرحال در مقایسه با قدیم آنقدر وسایل الکترونیکی نبود و بچه ها از توپ و تور دور شده اند. این باعث شده که استعدادها کم شود، این مشکل کلا جامعه ما را در بر گرفته است. به هرحال مهیا کردن این امکان که تعدادی از بزرگان دور هم جمع شده باشند، این فرصت را در اختیار بازیکنان بومی قرار خواهد داد.
چرا در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس این اتفاقات مثبت رخ نمی دهد؟
شرایط این دو تیم یک مقدار متفاوت است. در این دو تیم مسوولان معتقدند که «مرغ همسایه غاز است» من به یاد ندارم که بیش از یکی، دو نفر به تیم بزرگسالان منتقل شوند. معمولا بازیکنان به رده امید که می رسند یا منتقل می شوند به تیم های دیگر و یا فوتبال شان تمام می شود. اگر یادتان باشد سال 79، هادی عقیلی جزو امیدهای پرسپولیس بود ولی از این تیم جدا شد و در جای دیگری به آن ها بها داده شد. متاسفانه استقلال و پرسپولیس آماده خور هستند و خیلی حوصله سرمایه گذاری ندارند.
یکی از دلایل این امر هم نتیجه گرایی این باشگاه هاست.
دقیقا، این دلیل هم به شدت در روند کار تاثیر دارد. البته شما ببینید سپاهان می آید بازیکنانی را از پایه هایش به خدمت می گیرد و بسیار هم نتایج خوبی کسب می کند، فولاد هم به همین شکل است.
خودتان فوتبال را از کجا شروع کردید؟
اگر بخواهم از ابتدا بگویم، دقیقا در مسابقات آموزشگاه های کشور توسط آقای سعید جلالیان دیده شدم، همان زمان امیدهای استقلال هم بودند و چون آقای گل شده بودم، جذب امید استقلال شدم ولی چون سرباز شدم، به تیم نیروی زمینی به سرمربیگری آقای چراغپور پیوستم. سه فصل در خدمت ایشان بودم و آقای گل کشور در لیگ دو شدم. اواخر سال 79 هم آقای جلال طالبی مرا به تیم بزرگسالان دعوت کردند و سپس جذب پرسپولیس شدم. یک قرارداد 5 ساله با این تیم بستم و قهرمانی لیگ و سومی آسیا را هم تجربه کردم.
و آن آسیب دیدگی باعث شد تا از فوتبال دور شوید.
بله، متاسفانه مصدوم شدم و یک سال و نیم از فوتبال دور بودم. پس از رفع مصدومیت پیش آقای دارابینیان بودم در پیکان و در ادامه شرایط مهیا شد تا به داماش بپیوندم. سال 88 هم به کوجیره امارات پیوستم. البته بعد از این سال، بازهم شرایط بازی داشتم ولی چون تیم های شهرستانی پیشنهاد می دادند و من مجبور بودم در تهران بمانم، ترجیح دادم فوتبال را کنار بگذارم.
چند ساله بودید که فوتبال را کنار گذاشتید؟
فکر می کنم 31 سالگی!
در پرسپولیس هم خیلی گلزن بودید و از شما به عنوان ذخیره طلایی یاد می شد.

شما باید ببینید من چه زمانی را با آقای کماسی صرف گرم کردن می کردم. گرم کردن جوری بود که انگار من یک 90 دقیقه فوتبال بازی کرده ام، تاکتیک تیم ما این گونه بود که آقای پروین می گفت از دقیقه 65-60 مدافعان خسته می شوند بنابراین ما مطمئن بودیم که در نیمه دوم قطعا بازی خواهیم کرد. هر گلی هم که زدم همه 3 امتیازی بود و خدا کمک کرد که موفق بشوم.
به همین دلیل از شما به عنوان بازیکن 20 دقیقه ای یاد می شد؟
به هرحال این تاکتیک ما بود. خیلی از بازیکنان فعلی ما هستند که وقتی به زمین می آید تازه می خواهد گرم شود و 15-10 دقیقه نیاز دارد که گرم شود، من این موضوع را به آقای کفاشیان هم گفته ام، بازیکن باید بداند چگونه ذهن خود را آماده کند تا وارد زمین شود. بازیکن باید به قدری آماده باشد که اصطلاحا بگویند نفس دوم او هم در آمده! من خودم در اکثر بازی ها 2 تا لباس می آوردم و قبل از اینکه وارد زمین بشوم یک لباسم را که خیس خیس شده بود، عوض می کردم.
شاید فوتبالدوستان ایرانی شما را با آن پشتک های معروف تان به یاد بیاورند.
به هرحال یک موقع شما یک سری کارها را در محیط خانه یا استخر انجام می دهید و یک وقتی هم مقابل 100 هزار نفر انجام می دهید. شرایط بدنی و ذهنی آنقدر باید آماده باشد که بتوانی این کار را درست انجام بدهی وگرنه با آینده ورزشی خودت بازی کردی! آن پشتک ها هم به خاطر این بود که من سالم زندگی کردم. اکثر دوستان از دستشان هم کمک می گیرند ولی من از دستم هم استفاده نمی کردم.
پس از اینکه فوتبال را کنار گذاشتید هم به عنوان کارشناس فعالیت کردید.
بله، من تحلیل های خودم را در شبکه های اجتماعی قرار می دادم، خودم دوست دارم که شبکه های ورزش از تحلیل های ما و سایر پیشکسوتان استفاده کنند ولی دوستان بازی هایی را پیشنهاد می دهند که ما اصلا بعضی از بازیکن ها را نمی شناسیم. نمی دانم چرا برای تیم های خودمان از ما استفاده نمی کنند. اکثر برنامه های جام جم و تلویزیون هم که دعوت می شویم به فوتبال ارتباطی ندارد.
البته از شما به عنوان یکی از کسانی که شناخت خوبی در خرید و فروش ماشین دارد هم یاد می شود.
ماشین بیشتر عشق است. یک کاری را شروع کردیم باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد، به هرحال هر کسی در کنار کار اصلی، یک کار دیگر هم دارد.
الان هم در این کار هستید؟
بله!
فقط به فوتبالیست ها ماشین می فروشید؟
خیر. هر کسی که علاقه مند باشد. این موضوع سن نمی شناسد، ما در این بیزینس افرادی را سراغ داریم که 60 سال به بالا هستند و عاشق این ماکت های کلکسیونی هستند. مهم نوع علاقه ای است که دوستان دارند، البته من خودم هم بسیاری را به این امر علاقه مند کرده ام.
بین فوتبالیست ها چه کسی از همه بیشتر ماشین باز است؟
والا، اکثر فوتبالیست ها ماشین باز هستند و در این ماجرا غرق شده اند و می بینید که بهترین ماشین ها زیر پای فوتبالیست ها است. البته کاری که ما می کنیم مربوط به ماکت ماشین های قدیمی است و مربوط به این ماشین ها نیست.
از پرسپولیس هم بگویید. اوضاع این تیم را چگونه می بینید؟
خیلی جالب نیست. چون از نظر اسپانسر خیلی کمک نشد و یک تیم متوسط معمولی بسته اند. چون موفق نشدند چند بازیکن ملی پوش و لژیونر بخرند. من امیدوارم بهتر از سال های گذشته عمل کنیم چون هوادار خسته شده است.
به جز طارمی، هنوز مهاجم دیگری هم جذب نشده است.
بله، من شرایط را خیلی جالب ندیدم. این مسایل را می گویم چون هوادارها هم در شبکه های اجتماعی به ما اعتراض می کنند و از وزارت طلب کمک می کنند. خیلی ها پیام خصوصی می دهند ولی خب دست ما هم باز نیست و نمی توانیم کار زیادی کنیم.
طارمی را چگونه دیدید؟
ایشان تنها جوانی است که در این چند ساله خودش را نشان داده است، موضوعی که باعث شده من طارمی را دوست داشته باشم متانت اوست. من شخصیت او را خیلی دوست دارم، فوتبالش هم خیلی خوب است و امیدوارم بهتر از این باشد.

منبع :http://bankvarzesh.com/NewsDetail.aspx?Ser_Id=4&Ne...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

برانکو به یک عروسی کاملا فوتبالی دعوت شد!
بازتاب گسترده حرکت زیبای گلزن پرسپولیس در هندوراس
ستاره استقلال 6 تایی شدن پرسپولیس را تبریک گفت
حرکت جوانمردانه بازیکن پرسپولیس در بازی دیروز
خانواده نوروزی و برگشت خوردن چک های باشگاه"پرسپولیس"
قلعه نویی از لیگ برتر ترکیه پیشنهاد داشت
حمله بهترین هافبک راست استقلال به فردوسی پور
مدیران پرسپولیس که برای بازگشتم هیچ کاری نکردند را هرگز نمی بخشم
واکنش محمدحسین کنعانی به شایعه پیشنهاد پرسپولیس
قلعه نویی به دنبال بازیکن محبوب استقلال
کاپیتان سابق صبا به پدیده پیوست
محمد پنجعلی : ما دیروز روی ضد حمله گل می‌خوردیم
بایرامی مهاجم تراکتورسازی: رقیب من خودم هستم
محسن قهرمانی: واقعا همان چیزی که در دلم بود را روی سینه‌ام نوشتم.
آتیلا حجازی : قسم می خورم انتقاد از استقلال پشت پرده دارد
حسین فرکی جانشین منصوریان در نفت
پیوستن رحمتی به پرسپولیس با مبلغ هفت میلیارد تومان
سوت پایان فینال سوپر کاپ فوتبال در دقیقه 63 به دستور رئیس جمهور
آماری حیرت آور از استقلال پرویز مظلومی
به نظر می‌رسد برخی فوتبالیست‌های کشورمان نمی‌توانند از دود و دم دل بکنند.