مربی ای به گستاخی کی روش ندیده ام / نصف مردم ایران تحقیر شدند- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
مربی ای به گستاخی کی روش ندیده ام / نصف مردم ایران تحقیر شدند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

رحمان رضایی درباره اوضاع و احوال این روزهای باشگاه پرسپولیس و شرایط بد مالی این تیم همچنین شرایط تیم ملی پس از بازی با هند صحبت کرد.
بازیکن اسبق تیم های پرسپولیس، مسینا و پروجا در سری آ انتقاداتی هم نسبت به انتشار ارقام قرارداد بازیکنان لیگ برتری داشت. او همچنین از اینکه برگزارکنندگان مسابقه ستاره جهان و ایران از او برای این بازی دعوت نکردند هم گله مند بود.
اظهارات رضایی را در ادامه می خوانید:
* با سابقه بازی در ایتالیا ستاره نبودم
برای بازی ستاره های جهان مقابل ستاره های ایران هیچ کس نه به من زنگ زد و نه سراغی از من گرفت. البته علت این را باید از خود آقایان بپرسید. لابد اینقدر ستاره در این کهکشان زیاد است که ما در آن پیدا نیستیم. اینکه در هر صنفی رعایت احترام به کسوت صورت بگیرد خیلی خوب است.
البته من خیلی مصر نیستم که باید در این بازی حضور پیدا می کردم. چون آن زمان که این بازیکنان در اوج فوتبال بودند من رو در روی شان فوتبال بازی کردم ولی جا داشت تا به احترام کسوتم حداقل درباره این بازی با من هم صحبتی می کردند. من سال ها در سطح اول فوتبال ملی ایران، جام جهانی و در لیگ فوتبال ایتالیا فوتبال بازی کردم.
به هر حال آنهایی که از هر صنف یا رشته ای این تیم را آماده بازی کردند شعورشان تا این حد بود که من را نمی شناختند.
* کمیته انضباطی خواب تشریف دارد
برایم خیلی جالب است به رغم این همه توهین و اهانت از سوی کی روش، کمیته انضباطی فدراسیون کاری به کار او ندارد. او هم مانند سایر مربیان لیگی که در سایه کارشان را می کنند و به تیم ملی بازیکن می دهند در قبال همه مسائل فوتبال مسئول است.
برانکو هم مربی تیم ملی بود اما یک بار از او بی حرمتی ندیدیم. نه به بازیکن، نه به مسئولان فدراسیون و نه مسئولان مملکت. هرگز طوری برخورد نکرد به کسی بر بخورد اما کی روش هر کاری می خواهد می کند و کمیته انضباطی هم خواب تشریف دارد.
لطفا یک نفر کمیته انضباطی را بیدار کند و بگوید که تخلفات کی روش هم به آنها مربوط می شود. سوال من این است اگر یک مربی ایرانی در راس تیم ملی این همه بد و بیراه به فدراسیون، وزیر و دولت می گفت باز هم کاری به کارش نداشتند؟
* مربی ای به گستاخی کی روش ندیده ام
این پرتغالی گفته از سرمایه داران خارجی برای تیم ملی کمک بگیرید. او رسما یک به دولت، دو به ملت و سه به کل فوتبال و تیم ملی توهین کرده است. اگر هر مربی در هر مملکتی چنین حرفی را بزند خدا می داند با او چه برخوردی می کنند.
واقعا متاسفم که همه مسئولان مملکت مقابل این آقا آرام نشسته اند و او در عین گستاخی به هم توهین می کند. برای رسانه ملی متاسفم که تریبونش را در اختیار چنین کسی قرار می دهد که به راحتی به یک ملت توهین می کند و آنها باز هم از او دفاع می کنند.تاکنون مربی با این خلق و خو ندیده ام.
* نمره کی روش صفر است
او چهار سال در این فوتبال چه کار کرده جز اینکه یک نمره صفر بزرگ جلوی اسمش گذاشته است. نه در جام جهانی کاری کرد و نه در جام ملت ها اما در عین گستاخی همه جور توهینی به ما کرده است.
تعجب می کنم او یک اروپایی است و به جای آنکه رفتاری متمدنانه و در سطح اروپا که خودشان را جهان اولی می دانند داشته باشد این گونه با مردم و دولت ما رفتار می کند. تاسف می خورم که چرا رسانه ها و مردم این همه انرژی صرف کردند تا کی روش در ایران بماند. او فکر کرده وارث فوتبال این مملکت است. تنها افتخارش باخت یک- صفر به آرژانتین است. غیر از آن هیچ کاری نکرده.
* چرا آزمون را به برزیل نبرد؟
انتخاب های کی روش هم سوال برانگیز است. او چهار بازیکن تحویل این مملکت نداده است. هرچه بوده حاصل تلاش مربیان داخلی یا خارجی بوده. سوال مهمی که ذهنم را به خود مشغول می کند که در فاصله جام جهانی تا جام ملت ها که شش ماه بود چطور سردار آزمون تا این حد متحول شد.
او این بازیکن باهوش را به برزیل نبرد اما همین فوتبالیست در استرالیا ستاره تیم ملی بود. کی روش حتی در انتخاب بازیکن هم ضعف دارد چه برسد به کوچینگ.
* با اعلام شماره حساب نصف ایران تحقیر شدند
یک بار از تلویزیون گفتم که تصمیمات در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید توسط افراد بزرگ گرفته شود. اما این افرادی که حالا در باشگاه پرسپولیس هستند مشخص نیست که کجا و چطور بزرگ تشخیص داده شده اند. چون تصمیماتی که این روزها در پرسپولیس گرفته می شود در اندازه خودشان است و من آدم بزرگی در پرسپولیس نمی بینم.
اینکه آمده اند طرح شماره حساب و کمک مردمی را مطرح کرده اند بسیار بسیار تحقیرآمیز است و هیچ حرفی نمی توان درباره آن زد. ای کاش این مطلب عنوان نمی شد و پرسپولیس را تا این اندازه تحقیر نمی کردند. بخش عظیمی از مردم ایران طرفدار پرسپولیس هستند و این اقدام در حکم تحقیر نیمی از مردم ایران بود.
* باشگاه پرسپولیس آتو دست مخالفانش داد
دیدم که در فضای مجازی و در تلگرام و وایبر عکسی از واریز مبلغ 100 تا یک تومانی به حسابی که باشگاه پرسپولیس برای هواداران اعلام کرده منتشر شده است. این برای باشگاهی با 30 میلیون طرفدار یعنی اینکه سمبل فوتبال ایران به راحتی شرایطی ار برای خودش فراهم کرده که مخالفانش آن را مسخره کنند.
متأسفانه وقتی مسئولان باشگاه که متولیان این باشگاه هستند احترام آن را نگه نمی دارند چه توقعی از مخالفان پرسپولیس دارید که آنها هم از این راهکارها برای مسخره کردن تیم سوءاستفاده نکنند.
* اگر خادم مدیر بود به کشتی می رفت
وقتی یک کشتی گیر را برای اداره دو باشگاه بزرگ مملکت انتخاب می کنند که هیچ تجربه فوتبالی جز تماشای آن از تلویزیون نداشته اگر اتفاقاتی غیر از این برای سرمایه های اول فوتبال این مملکت رخ می داد باید تعجب می کردیم.
باز هم صد رحمت به استقلال که حداقل مدیرانش هم کمتر جا به جا شده اند و درک بهتری از مسائل روز ورزش دارند. پرسپولیس که کاملا بی صاحب است. در این چند سال 10 مدیر و 10 سرمربی عوض کرده است. حالا هم حال و روزش این است. البته تیم خوب فوتبال بازی می کند و غیر از بازی آخر نتایج بدی کسب کرده است. حرف من این است که اگر خادم مدیریت بلد بود الان باید در کشتی سمت می گرفت.
* قرارداد کارکنان سازمان لیگ را هم افشا کنید
انتشار رقم قرارداد تیم های لیگ برتری هم یکی از کارهای من در آوردی فوتبال ماست که متاسفانه کم هم نبوده. در کدام صنف چنین چیزی را شاهد بوده اید؟ دولت، مجلس، بانک ها و هرجای دیگر کارکنان خودشان را دارند و هیچ کس هم از رقم قراردادشان مطلع نیست.
به خدا قسم که فوتبالیست ها هم در همین مرز و بوم کار می کنند. ولی به نظر می رسد که فوتبالیست ها از کره مریخ آمده اند و باید همه از قراردادشان اطلاع داشته باشند. اگر افشای رقم قرارداد یک امر عادی و مفید است لطفا رقم قرارداد سازمان لیگ یا فدراسیون را هم افشا کنید.

منبع :http://chaparak.ir/detail/News/5434377

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

برانکو به یک عروسی کاملا فوتبالی دعوت شد!
بازتاب گسترده حرکت زیبای گلزن پرسپولیس در هندوراس
ستاره استقلال 6 تایی شدن پرسپولیس را تبریک گفت
حرکت جوانمردانه بازیکن پرسپولیس در بازی دیروز
خانواده نوروزی و برگشت خوردن چک های باشگاه"پرسپولیس"
قلعه نویی از لیگ برتر ترکیه پیشنهاد داشت
حمله بهترین هافبک راست استقلال به فردوسی پور
مدیران پرسپولیس که برای بازگشتم هیچ کاری نکردند را هرگز نمی بخشم
واکنش محمدحسین کنعانی به شایعه پیشنهاد پرسپولیس
قلعه نویی به دنبال بازیکن محبوب استقلال
کاپیتان سابق صبا به پدیده پیوست
محمد پنجعلی : ما دیروز روی ضد حمله گل می‌خوردیم
بایرامی مهاجم تراکتورسازی: رقیب من خودم هستم
محسن قهرمانی: واقعا همان چیزی که در دلم بود را روی سینه‌ام نوشتم.
آتیلا حجازی : قسم می خورم انتقاد از استقلال پشت پرده دارد
حسین فرکی جانشین منصوریان در نفت
پیوستن رحمتی به پرسپولیس با مبلغ هفت میلیارد تومان
سوت پایان فینال سوپر کاپ فوتبال در دقیقه 63 به دستور رئیس جمهور
آماری حیرت آور از استقلال پرویز مظلومی
به نظر می‌رسد برخی فوتبالیست‌های کشورمان نمی‌توانند از دود و دم دل بکنند.