تلاش عجیب دوستان فردوسی پور برای کوبیدن رامبد جوان- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
تلاش عجیب دوستان فردوسی پور برای کوبیدن رامبد جوان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

در اینکه عادل فردوسی پور برنامه 90 را با صداقت آغاز کرد و در طول سال هایی که برنامه اش روی آنتن رفت علیرغم فشارهایی که بود، به فوتبال این مملکت خدمت کرد هیچ شکی نیست.
فردوسی پور با مخاطبان میلیونی خود سال هاست که در تلویزیون یکه تازی می کند و لقب تهیه و اجرای پربیننده ترین برنامه را به یدک می کشد.
اما پس از جام جهانی و ایجاد یک خط قرمز پررنگ به نام کارلوس کی روش، نگاه ها به فردوسی پور عوض شد و برخورد کاملا متفاوت او با سرمربی پرتغالی نسبت به پیشینیانش از جمله برانکو ایوانکوویچ و امیر قلعه نویی که پس از نتایج مشابه خیلی بی رحمانه مورد انتقاد 90 قرار گرفته بودند که منجر به برکناری آنها نیز شد، کمی همه چیز را مشکوک می کرد.
حالا دیگر مخاطبانی که به 90 پیامک می دادند و در شب های عادی برنامه تعدادشان از 2 میلیون نفر هم بیشتر می شد و گاهی حتی به 4 میلیون هم می رسید، هفته به هفته کمتر شد تا جایی که اگر ترفندهای رقابتی سرخابی ها توسط فردوسی پور اجرا نشود به زور تعداد پیامک ها به 1.5 میلیون می رسد در حالی که با فراگیرتر شدن وسایل ارتباط جمعی طبیعی است که روند تعداد پیامک ها باید سیر صعودی داشته باشد.
اما حالا یک رقیب جدی برای فردوسی پور در تلویزیون پیدا شده است. اعجوبه ای که به نام رامبد جوان که با همان صداقت ابتدایی عادل برنامه اش را صرفا برای خنداندن مردم آغاز کرده است و خیلی زود در شبکه ای که خیلی از مردم ایران به آن دسترسی ندارد، جای خود را باز کرده است.
هر چند به واسطه جنس متفاوت برنامه او محبوبیتش برای فردوسی پور خیلی خطرناک نیست، ولی گویا دوستان عادل خان خیلی اقبال مردمی به برنامه خندوانه را نمی پسندند.
یکی از رسانه های بسیار نزدیک به فردوسی پور و برنامه 90 که نقش پررنگی در اجرای سیاست های یکدیگر ایفا می کنند و سال گذشته توانستند دو پروژه مهم برکناری قلعه نویی از استقلال و حفظ کی روش در تیم ملی را به خوبی اجرا کنند، حالا گویا از محبوبیت برنامه خندوانه احساس خطر کرده و سعی نموده هر گونه ای که شده آن را زیر سوال ببرد.
سایت خبرآنلاین به بهانه حمله جدید منتقدان فردوسی پور به وی برای کسب درآمد از درگذشت هادی نوروزی توسط پیامک های برنامه 90، در مطلبی با عنوان "تفاوت فردوسی پور و رامبد جوان" سعی کرد به دفاع تمام قد از فردوسی پور پرداخته و در مقابل برنامه خندوانه را به شدت از زیر تیغ خود بگذراند.
جالب است که این مطلب حتی به مدیران صدا و سیما هم رحم نکرده و آنها را هم متهم می کند به صفاتی مانند عصا قورت داده و ...
در این مطلب می خوانیم: «لازم نبود عادل قسم بخورد که از اس‌ام‌اس‌هایی که ملت به 90 می‌فرستند مثل ناموسش محافظت می‌کند، قسم لازم نبود. او همان تابستان 88 که در اعتراض اعلام نشده به برخی از سیاست‌های صداوسیما، شروع برنامه‌اش را چند هفته به تأخیر انداخت، احترامش به مخاطبان 90 را ثابت کرد.
روزی که به بهانه مشکلات مخابراتی، جلوی اس‌ام‌اس‌های برنامه را گرفتند و او کوتاه نیامد، روزی که می‌خواستند در تقابل سازمان تربیت بدنی وقت و محسن صفایی‌فراهانی، دست علی‌آبادی و دوستانش را بالا ببرد و نبرد، نشان داد که «مردم» چه اندازه برای‌اش اهمیت دارند.
عادل فردوسی‌پور هر ایرادی که داشته باشد، دوست و دشمن پذیرفته‌اند که صداقت دارد و نان را به نرخ روز نمی‌خورد، که خوشامد مدیران بالادستی یا کمی سهم بیشتر از خوان بی‌حساب و کتاب صداوسیما، وسوسه‌اش نمی‌کند. و این همان صفاتی است که او را از دیگران جدا می‌کند، از همه آن دیگرانی که احتمالا تصویر و صدای بهتری از او داشتند، یا می‌توانستند خوش ذوق‌تر از او باشند.
اجرای رامبد جوان در برنامه خندوانه، برای صداوسیمایی که اغلب مجریانش یا عصا قورت داده‌اند یا راحت بودن را با لوس بازی اشتباه گرفته‌اند، نعمت است. رامبد نه لوس است و نه عصا قورت داده. به خاطر همین هم است که برنامه‌اش گرفته و به تنهایی شبکه مهجور نسیم را سرزبان‌ها انداخته.
اما آیا رامبد هم مثل عادل، صادق است؟ آیا او هم چیزی جز رضایت مخاطبان برنامه، وسوسه‌اش نمی‌کند؟ رامبد جوان می‌گوید بیش از یک میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند که شاید بتوانند به عنوان تماشاگر عادی مهمان برنامه‌اش شوند؛ چطور می‌شود فهمید این آمار درست است یا نیست؟ رامبد لازم نمی‌بیند به کسی جواب بدهد!
طبق آمار نزدیک به 5 میلیون نفر در مسابقه بین امیرمهدی ژوله و امین حیایی، شرکت می‌کنند و دست بر قضا ژوله فقط با نزدیک به 200 رأی بیشتر برنده می‌شود. چطور می‌شود در یک رقابت که 5 میلیون شرکت‌کننده دارد، فقط 200 رأی بالا و پایین باشد؟ رامبد جوان و دوستانش به این سوال هم جواب نمی‌دهند.
همین فاصله کم چند هفته بعد هم در رقابت ژوله با علی مسعودی تکرار می‌شود. 3 میلیون نفر شرکت می‌کنند و ژوله فقط با هزار و خرده‌ای رأی بیشتر، می‌برد. واقعا چنین چیزی ممکن است؟ رامبد باز هم دلیلی نمی‌بیند که برای باورپذیر کردن ماجرا تلاشی بکند.
او ترجیح می‌دهد به جای هر توضیح اضافه‌ای، از فرصتی که دارد برای تبلیغ فلان سایت اینترنتی و بهمان روزنامه پولدار استفاده کند. و این همان کارهایی است که عادل فردوسی‌پور نکرده. همان تفاوت پررنگی که او با دیگران دارد، حتی اگر مجری کم‌توان‌تری باشد از سوپر شومن‌هایی مانند رامبد جوان و فرزاد حسنی و احسان علیخانی.»
به گزارش جام نیوز، به هر حال برای اثبات صداقت فردوسی پور در عدم کسب درآمد پیامکی از ویژه برنامه هادی نوروزی که این روزها مورد سوال منتقدان واقع شده است، لارم نبود اینگونه برنامه های رقیب زیر سوال بروند. چرا که سیستمی که تعداد شرکت کنندگان در مسابقات خندوانه را ثبت می کند (USSD) به هیچ وجه قابل دستکاری نیست.
علاوه بر این با زیر سوال رفتن تعداد شرکت کنندگان در مسابقه برنامه خندوانه بدون شک و به طریق اولی تعداد مخاطبانی که به 90 پیامک می دهند هم مخدوش می شود چرا که هر دو تحت یک نظارت و بازرسی قرار دارند.

منبع :http://www.jamnews.ir/detail/News/582201

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

برانکو به یک عروسی کاملا فوتبالی دعوت شد!
بازتاب گسترده حرکت زیبای گلزن پرسپولیس در هندوراس
ستاره استقلال 6 تایی شدن پرسپولیس را تبریک گفت
حرکت جوانمردانه بازیکن پرسپولیس در بازی دیروز
خانواده نوروزی و برگشت خوردن چک های باشگاه"پرسپولیس"
قلعه نویی از لیگ برتر ترکیه پیشنهاد داشت
حمله بهترین هافبک راست استقلال به فردوسی پور
مدیران پرسپولیس که برای بازگشتم هیچ کاری نکردند را هرگز نمی بخشم
واکنش محمدحسین کنعانی به شایعه پیشنهاد پرسپولیس
قلعه نویی به دنبال بازیکن محبوب استقلال
کاپیتان سابق صبا به پدیده پیوست
محمد پنجعلی : ما دیروز روی ضد حمله گل می‌خوردیم
بایرامی مهاجم تراکتورسازی: رقیب من خودم هستم
محسن قهرمانی: واقعا همان چیزی که در دلم بود را روی سینه‌ام نوشتم.
آتیلا حجازی : قسم می خورم انتقاد از استقلال پشت پرده دارد
حسین فرکی جانشین منصوریان در نفت
پیوستن رحمتی به پرسپولیس با مبلغ هفت میلیارد تومان
سوت پایان فینال سوپر کاپ فوتبال در دقیقه 63 به دستور رئیس جمهور
آماری حیرت آور از استقلال پرویز مظلومی
به نظر می‌رسد برخی فوتبالیست‌های کشورمان نمی‌توانند از دود و دم دل بکنند.